حکایت فرار وزیر امور مذهبی و حج را تا آلمان بخوانید
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۳    ۱۴۰۰/۶/۱۴ کد خبر: 168255 منبع: پرینت

محمد قاسم حلیمی وزیر امور مذهبی، حج و اوقاف، ابتدا با یکی از هواپیماهای از نیروهای مسلح آلمان به تاشکند منتقل شد و سپس به آلمان انتقال یافت.
محمد قاسم حلیمی تا همین اواخر وزیر امور دینی در افغانستان بود.
طبق اطلاعات اشپیگل، حلیمی در 23 آگوست در فرودگاه فرانکفورت فرود آمد. فرار وی با حمایت وزارت خارجه انجام شد و کارمندان وزارتخانه وزیر را به فرانکفورت همراهی کردند. از آنجا، حلیمی 48 ساله ابتدا به برلین آورده شد.

طالبان حلیمی را فردی حساس سیاسی می دانند. این محقق اسلامی پیش از این در اواخر دهه 1990 در اولین دولت طالبان در وزارت خارجه خدمت کرده بود. وی در مصاحبه با دویچه وله در سال 2017 ، رژیم آن زمان را تحسین کرد. "آن زمان بهترین زمان من بود. حلیمی در مصاحبه ای گفت که در آن زمان افغانستان به طالبان نیاز داشت.
پس از پایان اولین حکومت طالبان، وی در زندان بدنام پایگاه نظامی آمریکا در بگرام بسر برد. در سال 2003، پس از آزادی از زندان و اقامت در پاکستان، حلیمی تغییر سمت داد و تحت ریاست جمهوری حامد کرزی و اشرف غنی خدمت کرد.

به نوشته دویچه وله، از آن پس وی پست های مختلف اداری و دفاتر عالی مذهبی را درافغانستان داشت که در جامعه افغانستان بسیار مهم است.
وزیر امور پناهندگان افغانستان در آلمان پناهندگی داد.
اخیراً، به عنوان وزیر، او از طالبان انتقاد کرد و خواستار پایان خشونت ها در افغانستان شد. وی چند روز قبل از تصرف کابل توسط طالبان، گفت که اسلامگرایان به دین توجه ندارند، بلکه به قدرت توجه دارند.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وزیر حج
فرار وزیر
نظرات بینندگان:

>>>   حالا باید مهاجرین افغان مقیم المان از دولت المان بخواهد که وزیر مهاجرین افغاانستان اقا بی اخلاقی رابکشور اش دیپورت کند چون انها در زمان وزارت اش همیشه به دیپورت افغان ها از کشور های اروپای تاکید میورزید وحقوق انها را نادیده میگرفت ولی حالا خودش مهاجر شد

>>>   کشوری که ژنرالهاش فرار میکنند رئیس جمهور و وزراش فرار میکنند چه سرنوشتی خواهد داشت ؟ اینقدر بی تفاوت نسبت به سرنوشت مردم کشور ؟

>>>   ديده شود كه فضلي چه وقت با صد ها مليون دالر به فاميل خود در سويدن ميپيوندد، همچنان محب كه آيا پيش مادر خوانده خود لندن ميرود يا اينكه پيش خسرخيل خود امريكا. سرنوشت كلمرغ فراري چه خواهد شد. خداوند همه ي اين دزدان را تباه و برباد كند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است