پروژه‌ی طالب در افغانستان دفن خواهد شد
طالب به آن دزدی می‌ماند که داخل خانه‌ی شده و اهالی خانه را اسیر گرفته است. هر قدر هم این اسیر‌گیری دوام کند، از نفرت اهالی خانه در برابر دزد کاسته نخواهد شد 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۵۲    ۱۴۰۰/۶/۱۵ کد خبر: 168272 منبع: پرینت

طالب به آن دزدی می‌ماند که داخل خانه‌ی شده و اهالی خانه را اسیر گرفته است. هر قدر هم این اسیر‌گیری دوام کند، از نفرت اهالی خانه در برابر دزد کاسته نخواهد شد.
طالب هرگز در افغانستان پیروز نمی‌شود. هرگز!

درست است که گوسفندانی با ذهنیت طالبانی در کشور ما وجود دارند اما افغانستان حدود سی‌میلیون نفوس دارد که اکثریت مطلق مردم طالب را هرگز از خود نمی‌پندارند، قبول ندارند و نخواهند داشت. طالب پشتیبانی پاکستان و تروریسم را دارد اما هرگز پشتیبانی مردمی در افغانستان نمی‌داشته باشد، زیرا بیست‌سال آخر با همه بدبختی هایش نشان داد که اکثریت مردم از سیاست‌های دینی و دین‌زده بیزارند.

یاد مان نرود که در بیست‌سال اخیر در هر انتخابات، اکثریت مردم به هیچ يک از رهبران دینی و جهادی رای ندادند و حتی با وجود اخطار ها و حملات و قتل و قتال طالب، از انتخابات پشتیبانی کردند و به پای صندوق‌های رای رفتند که متاسفانه کرزی، غنی، عبدالله و شرکای‌شان به اعتبار و باور مردم بزرگ‌ترین خیانت تاریخی را انجام دادند که به همین سبب دیگر مورد پشتیبانی مردم قرار نگرفتند و حکومت غنی در ظرف دو‌هفته سقوط کرد.

به احتمال قوی که طالبان در روز‌های آینده تشکیل دولت خواهند داد اما تشکیل دولت به معنی پیروزی نیست.
حزب دموکراتیک خلق تشکیل دولت داد اما دست‌نشانده بودند و با زور حکومت کردند. پیروز شدند؟
مجاهدین تشکیل حکومت دادند اما دست‌نشانده بودند و با زور حکومت کردند. پیروز شدند؟
کرزی و غنی تشکیل حکومت دادند اما دست‌نشانده بودند و بر ضد منافع مردم و مملکت حکومت کردند. پیروز شدند؟

طالبان در سطح بین‌المللی فرزندان شناخته‌شده‌ی پاکستان و ملا‌های دیوبندی اند که هرگز پشتیبانی و همکاری مردم افغانستان را نخواهند داشت. یقینن که با زور و قوانین قرون وسطایی حکومت خواهند کرد، زیرا طالب فقط و فقط برای زور‌گویی، جنایت و جهالت ساخته شده است و بیش‌تر از این چیزی عقیده‌ی کور و افکار متحجرشان نیست.. این کفتارهای پاکستان هرگز پیروز نمی‌شوند، برخلاف، طالب و پروژه‌ی طالب در افغانستان دفن خواهد شد.
"شهابِ زود‌گذر شد اگر ستاره‌ی تو
ستاره‌ی دگری آفتاب خواهد شد!"

کاوه شفق


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پروژه‌ی طالب
نظرات بینندگان:

>>>   روند زوال طالب آغاز شد.

>>>   افغانستان سرزمین شعاربازیها است. ادعاهای خود ستایی و خود نمایئ مملو از توصیفات تفضیلی و لاف و گزاف معمولاً به جایی می رسد که اگر در خود صفتی نیابند در عیب گویئ دیگران خود را بزرگتر جلوه می دهند. یکی از اینها ادعای متمدن بودن است که گاه گاه به آن رنگ تعصبات زبانی، نژادی، یا سیاسی هم می دهند. ولی در ساحهٔ عمل این ادعا با تناقضاتی روبرو است که توجه به آن در این مرحله حساس و اضطرارئ کشور نهایت مهم است.

متمدن بودن در کار و کردار تعریف می شود، نه در شعار. متمدن بودن در کمال و استعداد و خلاقیت ثابت می شود، نه در هویت زبان، و نژاد، یا دیانت. مهم این است که از استعدادهای خود در حل مشکل جامعه چه طور استفاده می کنیم تا دیگران از ما و استعدادهای ما به نفع خود استفاده نکنند.

در هرکشور نارضایتهائ موجود است. تفاوت یک جامعهٔ متمدن با غیرمتمدن درطرز برخورد با مشکل و راه حل آن است، یعنی درک درست مشکل و انتخاب راه حل مطلوب و معقول آن. در کشورهای متمدن مردم مشکل را به زبان بیان می کنند و از راه سخن حل می کنند. در جوامع غیرمتمدن مشکل را در خشونت و اعتراض قهرآمیز ارایه می کنند و هر اختلاف نظر را تهدید پنداشته به زبان تیر و تفنگ به آن جواب می دهند. تغییر اخیر نظام سیاسئ افغانستان نمونهٔ روشن آن است.

در جوامع متمدن مثلاً در کشور اوکراین بیست هزار نفر به رسم اعتراض به میدان کیف می برایند، ولی حتی یک دانه کارد یا چاقو هم نزد خود ندارد. هزاران تن از اتباع اسپانیه د بارسلونا مظاهره می کنند، ولی هیچ اسلحه با خود ندارند. ملیونها سکاتلندی اعتراض خود را علیه جدای از انگلستان در صدوق رأی اظهار می کنند. هزاران تن اروپایئ دیگر برای تقبیح سیاست حکومتهای خود در شهرهای مثل برلین، پراگ، بوداپست، کوپنهاگن و غیره بدون اسلحه به خیابانها می برایند. یک ملیون امریکایی سیاه پوست بدون اسلحه و بدون عمل خشونتبار علیه تبعیض نژادی در واشنگتن به تظاهرات می پردازند. (صرف نازیهای المان و امریکا مثل نژادپرستان و تفوقگرایان دیگر جهان مظاهرات خشونت آمیز می کنند). در کُل مردم جوامع متمدن با اعراضات مسالمت آمیز در تغییر سیاست حکومتهای شان نقش مؤثر ایفا می کنند.

در مقایسه با آن در افغانستان مثلاً زمانی پشتونها به قدرت می رسند، هزاره ها در بغاوت تفنگ به دست به کوها بالای می شوند. زمانی تاجیکها قدرت را تصاحب می کنند و پشتونها باغی می شوند و تفنگ برداشته به کوها بالا می شوند. زمانی پشتونها قدرت می گیرند و تاجیکها بغاوت کرده اسلحه به دست به کوها بالای می شوند…. صرفنظر از مشروعیت خواست سیاسی یا توجیه موضعگیریهای شان اینها با کوچکترین اشارهٔ و به کمترین بهانه به اسلحه و برادرکُشی رو می آورند. این روش خصلت مردمان متمدن نیست.

قدرتهای خارجی از همین نقطهٔ ضعف ما سؤ استقاده کرده برای اهداف سیاسی خود این آتش نفاق را دامن میزنند. این دشمنان خون آشام بشریت ذهنیتهای «غیرمتمدن» را اغوا می کنند و بی درنگ حاضراند اسلحه و مهمات را در اختیار آنهای بگذارند که فریب نیرنگهای شان را می خورند. شرم آورتر این است که این پدیده تازه نیست، بلکه بیش از یک قرن مسلمانان را به تباهی کشانیده.

در زمان جنگ اول اروپایی که روسیه، بریتانا و فرانسه برای تجزیه و اضمحلال امپراتورئ عثمانی کمر بستند هم از راه تهاجم مسلحانه بر سرحدات عثمانیها ریختند و هم خواستند آنها را از درون تخریب کنند. افسر استخبارات انگلیس به نام تامس ایدوارد لارنس، معروف به لارنس عربستان، ماموریت گرفت تا امپراتورئ عثمانی را از درون به تجزیه مواجه سازد. لارنس ملبس با عقاله و عمامه عربها را مسلح کرد و به آنها وعدهٔ آزادی دادد تا در مقابل امپراتوری عثمانی بجنگند. در پایان جنگ امپراتوری بزرگ عثمانی تجزیه شد اما و صد اما سرزمینهای عرب زیر سلطهٔ استعمار انگلیس و فرانسه و بعداً اسراییل درامد که تمام مشکلات امروزی کشورهای عرب از همان جا ریشه می گیرد. تقسیم شام و عراق، تقسیم سوریه و لبنان، تقسیم فلسطین و اردون، و بعداً تقسیم فلسطین و اسراییل نتیجهٔ همان نیرنگ استعماری غرب است که فرماندار لشکرهای عرب آن تامس ادوارد لارنس بود.

صد سال بعد جاسوس دیگر غرب همچنان با سه نام برنارد هانری لیفی وارد صحنه شده و تا اکنون ده ها هزار مسلمان را در آتش افروزیهای تجزیه طلبئ کردستان، مالی، نایجیریا، چیچنیا، سودان، عراق، سوریه، سومالیا، لیبیا، دارفور… به خاک و خون نشانده است.

در ارتباط با تفاوتهای میان جوامع متمدن و غیرمتمدن سؤالات ذیل طالب جواب منطقی مستدل و معقول اند:

چرا برنارد هانری لیفی در تظاهرات کشور خودش در فرانسه بدون خشونت و بدون اسلحه به صفت یک انسان متمدن سهم می گیرد، ولی در کشورهای اسلامی به طور مرموز در صحنهٔ جنگ حاضر می شود و مردم را به نام آزادی به جنگ می گمارد، سیاستمداران غرب را به مداخله نظامی ترغیب می کند، و تجاران اسلحه را به صدور تجهیزات تشویق می کند؟
آیا اینکه برنارد لیفی با مسیحیون معترض اروپا در مظاهرات صلح آمیز سهم می گیرد، ولی مسلمانان/افغانها را به جنگ تشویق می کند نشانهٔ آن است که مسلمانان را لایق روش عدم تشدد در سیاست نمی پندارند؟
چرا این مدافع حقوق آزادئ همه کوشش خود را مجاناً در خدمت مخالفان دولتهای اسلامی و تجزیه طلبان قرار می دهد؟
چرا اذهان اغفال شده روش «یک بام و دو هوای» برنارد هانری لیفی را کتمان می کنند و عواقب مرگبار تحریکات او را افشا نمی کنند؟
امیدوارم از این نوشته برداشت نادرست نشود. من طرفدار شدید مقاومت هستم، نه طرفدار مقاومت شدید. در برابر هر حکومت استبدادی به هرنام و هر بهانهٔ به شمول طالبان باید مقاومت کرد. ولی مقاومت معقول. آیا در این نیم قرن فکر کرده اید که حتمی نیست هر گره را به دندان باز کرد؟ آیا متوجه شده اید که قیمت بازکردن هر گره به دندان را ملت بد بخت ما با خون جان می پردازد؟

مسأله بزرگتر از آن است که آنرا در تنگنظریهای فرقه ای پشتون و تاجیک کوچک سازیم. یا به خاطر اینکه برنارد لیفی دوست احمدشاه مسعود بود از انتقاد بر اعمالش خود داری کنیم. مگر اینکه شهرت احمدشاه مسعود را از منافع حیاتی و ملی ۳۵ ملیون مردم افغانستان مهمتر بدانیم. می توانیم معقول استدلال کنیم و بگویم سی سال پیش جنگسالاران دورهٔ جهادی به سببی همگام و هم پیمان لیفی شدند که از نیرنگ برنامهٔ سیاسی او آگاه نبودند. این دلیل معقول و قابل فهم است ولو به واقعیت استوار نباشد. اما حالا که لیفی به سبب به خاک و خون نشاندن جوامع اسلامی رسوا عالم گردیده، آیا باز هم معقول است از او دفاع کنیم؟ از یکطرف مسلح کردن طالبان را توسط پاکستان تقبیح می کنیم، از طرف دیگر خود برای تجهیز اسلحه به قدرت خارجئ دیگر رو می آوریم. تکلیف ملت افغانستان در این بازئ سیاسی چه است؟

رک و راست گفتن تلخ است، ولی باید گفت. در کشورهای متمدن تعمق و ادراک را بر شعار ترجیح میدهند، در کشورهای غیرمتمدن شعار هست، ولی شعور لادرک است. در جوامع متمدن احساسات تابع عقل می باشند، اما در جوامع غیرمتمدن احساسات به قُله های هندوکش میرسند، ولی عقل و خرد را آب می برد… به غدیر سیستان.

تصمیمی که هر افغان باید در این مرحله نهایت حساس تاریخ کشور اتخاذ کند این است که آیا خود را لایق روش و روند جوامع متمدن می دانند یا می گذارند در غفلت «غیرمتمدنی» برای سالهای متمادی به جنگ و خونریزی گماشته شوند؟ ما که قریب به نیم قرن به راه جنگ آوران و جنگ جویان و جنگ سالاران رفتیم و جز مرگ و میر و خرابی و برباندی ندیدیم. آیا وقت آن نرسیده که به راه صلح جویان چون مارتین لوتر کینگ، نیلسن ماندلا، مهاتما گاندی، و خان عبدالغفارخان قدم بگذاریم؟ مگر نمی توان به طور مثال (صرف یک مثال) در این عصر رسانه های جمعی یک ملیون شهریان کابل را بر روی جاده ها به تظاهر سکوت دعوت کنیم و تمام عابرین وعراده جات را به همنوایی دعوت کرده عبور و مرور را در یک وقت برای نیم ساعت در تمام شهر متوقف سازیم؟ و بعد به شیوه های متفاوت چنین تظاهرات در شهرهای دیگر افغانستان سازمان دهی شود و از این طریق خواسته های مشروع مردم به آنهایی تفهیم شود که با حکومتداری و مردمداری آشنایی کمتردارند تا در نهایت حکومت از راه عدم تشدد مردمی شود؟

>>>   کاوه شفق و این رسانه حواس خود را جمع کنید یک موقع خود شماها را دفن خواهیم کرد هیچ کسی نمیتواند ما طالبان که همانا مجاهدین اسلام عزیز هستیم دفن کند زیرا ما مردان جنگ و جهاد هستیم و از هیچ قدرتی ترس نداریم و آمریکائیها این تجربه را کردن که چه بلایی سرشان در آوردیم
محمد شیرخان بلخ

>>>   انشاالله پاکستان و طالب هردو در گورستان تاریخ دفن میشوند هندوستان باید از این فرصت استفاده کند و پاکستان را برای ابد در گورستان تاریخ دفن کند و به عمر 70ساله این زخم سرطانی منطقه پایان دهد

>>>   از نظر کاوه بی خبر از همه جا وآدم قرن فهم که همه را نقد و رد کرده است، هیچ فرد یا گروهی اعتبار و ارزش ندارد این یعنی پوچ گرایی (نهیلیسم) کاوه عزیز نمی دانم چند ساله هستی و در کجا بزرگ شده ای اما از بزرگان خودت در باره تجاوز ارتش سرخ تا به دندان مسلح شوروی (سابق) و جنایت های خلق و پرچم بپرس و از روزگاران سیاه حاکمیت کمونیست های از خدا بی حبر بپرس تا قدر مجاهدان آن دوران را بدانی اگر نبودند آن مجاهد مردان روزگار مظلومیت افغانستان امروز ملیون ها کاوه روسی و از نسل ارتش سرخ در افغانستان وجود داشت اما مجاهدان جان برکف از جان خود شان گذشتند و از جان مردم دفاع کردند توصیه می شود لطفا همه را با یکدیگر مقایسه نکیند حتما مطالعه فرمایید تا آگاهانه بنویسید. البته مجاهدان آن دوران هیچ سنخیتی با طالبان امروز نداشته و ندارند چنانگه از تعدادی دنیا پرستان مجاهد نما بیزارند

>>>   از اين وطن لانه ي جاسوسي ساخته شده است. رهبران چه چپ و چه رأست و چه هم تكنو كرات در اين چهل و چند سال اخير فقط در نوكري و مزدور منشئ باهم رقابت داشته اند و هركس بزور بيگانه گان بر گرده مردم سوار بوده، بالاي مردم ظلم روا داشته و خود بگونه ي زراندوزي كرده است. خلقيها و پرچمي ها استدلال ميكنند كه انها دزدي نكرده و قصر ها نساخته اند. رأست ميگويند، چون شوروي انوقت به مشكل هزينه ي جنگ را ميپرداخت و پول إضافي نداشت تا اينها دزدي كنند، باوجود انهم پول هاي اوپراتيفي را حيف و ميل ميكردند. خلاصه پول إضافي براي دزدي نبود. حفيظ الله امين در روز هاي اول كودتا أر خانه نعيم خان مبلغ 55 مليون دالر را كشيد( خاطرات قادر).اين پول ها چه شد؟ پول و زيوراتيكه از تلاشي خانه هاي مردم ميدزديدند، در بين خود تقسيم ميكردند.طالبهاي كرام حتي گنجينه ي طلا تپه را كوشش كردند با خود ببرند، أنا خوشبختانه نتوانسته بودند. اينبار كه غني همه دار و ندار وطن را با اردو در خدمت شان قرار داد. هنوز سه هفته از قدرت گرفتن شان ميگذرد، موتر هاي اردو و پوليس در ايران و پاكستان در خدمت قرار دارند. شهكاريهاي كرزي، احمدزي و اطرافيان شان و ديگر رهبران در بيست سال اخير اظهر من الشمس است.

>>>   طالب یک نیروی افراطی جاهل، مزدور پاکستان، ظالم، قاتل، تروریست، تاریک و فاشیست، نژادپرست و ضدبشر است که مردم افغانستان از طالب شدیداً نفرت دارند. در بین مردم جهان طالب منزوی است و تمام مردم جهان از طالب متنفر اند این موجود پلید هیچ زمینه برای دولت سازی و حکومت کردن ندارد طالب را برای جنگ، کشتار، ترور، غارت و چپاول ساخته اند. وظیفه طالب تمام شده است لیکن آی اس آی پاکستان پلان دارد که تمام نسل جوان، روشنفکران و نخبگان را توسط طالب تروریست قتل عام کند بعد طالب را مثل....میکند و نعش متعفن او را در زباله دان تاریخ میاندازند. این سرنوشت طالب.

>>>   فعلا که این غلامان پنجابی کشور را دهها سال به عقب بردند!

>>>   این نوشتار کاوه را پیش چشم تان بگذارید و از آن راه حل را پیدا کنید:
"حزب دموکراتیک خلق تشکیل دولت داد اما دست‌نشانده بودند و با زور حکومت کردند. پیروز شدند؟
مجاهدین تشکیل حکومت دادند اما دست‌نشانده بودند و با زور حکومت کردند. پیروز شدند؟
کرزی و غنی تشکیل حکومت دادند اما دست‌نشانده بودند و بر ضد منافع مردم و مملکت حکومت کردند. پیروز شدند؟

و این ملیشه ها هم با بیداری ملت (همه ملیت ها، اقوام، مذاهب ....) دو باره نزد پدرشان یعنی شیطان خواهند رفت.
یعنی که خود باید سرنوشت تان را بدست بگیرید و واژه تقدیر از همین حالا دفن کنید.
رنسانس ضد جهالت بربرها یگانه راه نجات است !!!!
آتش خاوری

>>>   چرا_قیام_و_برای_چه؟؟؟؟؟!!.
#چرا_قیام_و_برای_چه؟؟؟؟؟!!.
بجنگيم برای اینکه شما در عیش و عشرت بمانید، و امتیازات تان پا برجا بماند؟ ما بمیرم ولی قهرمانان شما محسوب گردید؟
بجنگيم تا تمام پسران قدرتمندان در کشورهای جداگانه دیپلومات بلندرتبه باشند و دیگر جوانان کشور از بیکاری ترک وطن کنند؟
بجنگيم تا پسر مارشال فهیم به یک لک دالر اسپ بزکشی و بیست هزار دالر سگ جنگی بخرد ولی یتیم وطن نان خوردن نداشته باشد؟
بجنگيم برای اینکه تو باید امتیازات هر نظام را بگیری ولی هیچگاه نظام را از خود ندانی؟
بجنگيم برای اینکه معیارات مشروعیت هر نظام برای تو گرفتن وزارت ها، سفارت ها و ولایات است، تا از آنها مستفید شوی؟
بجنگيم برای اینکه ولایت تو پناهگاه امن برای مفسدین چون کرام الدین کرام و دزدان بيت المال باشد؟
بجنگيم تا زمرد که مال ملت است توسط چند تن در بازار های فرانسه و روسیه فروخته شود و به جیب همان چند تن بیافتد؟
بجنگيم تا برای همیشه بیسواد بمانيم و فارغ صنف ششم و كلينرهای تو جنرال باشد؟
بجنگيم تا برای همیشه قراردادی های تمام ارگان های دولتی از نزدیکان تو باشد و در صورت افشا شدن دزدی شان به خاطر راحت در همان منطقه مصئون باشند؟
بجنگيم تا تو در قدرت باشی و نزدیکان ات مصروف دزدی، زورگویی، چپاول و اختطاف باشند، و در صورت دستگیری آنها را از زندان رها بسازی؟
و بجنگيم و بجنگيم چرا که امتیازات را تو خواهی گرفت، و اگر کشته شد، خیر است اولاد غریب کشته خواهد شد؟
و بجنگيم اگر وفات شدی مقبره میلیون دالری با پول بیت المال برایت ساخته شود و اگر زنده بودی از پول قاچاق زمرد و بخششی های خارجی ها صاحب زندگی پر از عیش و عشرت خواهی بود.
ولی اگر ما کشته شويم اولاد و خانم مان گدایگر و اگر زنده مانديم باز هم همان اولاد غریب، که برای تو بی تفاوت است؟.
#هموطنان_عزیز_بیدار_شوید!
جنگ بس است دیگر فریب اینها را نخورید. از این به بعد هر کاری که میکنید به خاطر افغانستان بکنید.
تا که ما یک ملت واحد نشویم همین قسم بدبخت میمانیم. بیائید از تجربه این چهار دهه درس عبرت بگیریم و به این معامله گران نه بگوییم و از جنگ بی زاری بجوییم و گرنه سرنوشت مان بدتر از کشورهای همچون سوریه، عراق، لیبیا و یمن و... در آینده خواهد بود.
و ما علینا الی البلاغ المبین

>>>   به اخری
نه برادر بجنگیم که فردا ناموس خود را دست پنجاب نبینیم
بجنگیم که بتوانیم خودمان برای اینده خود تصمیم بگیریم نه ای اس ای پاکستان
بجنگیم تا تاریخ و تمدن مان را به لجن نکشیدن
بجنگیم تا سر افراز و سربلند باشیم
بجنگیم تا اگر هم لعل و زمردی خورده شد پسر مسعود بخورد به دلمان گوارا تر باشد تا مامورین ای اس ای پاکستان که قاتل چند میلیون از مردم بیگناه این وطن هستن
بجنگیم تا مارا بزور از خانه و سرزمینمان بیرون نکنند
بجنگیم تا بیش از این مردم زیرچکمه های اهنین این جهان بیرحم بیشتر از این له نشوند
بجنگیم تا از جهل و تحجر طالب در امان بمانیم
بجنگیم تا ثابت کنیم همه حق زندگی دربرابر در این سرزمین دارند
بجنگیم برای اینکه استقلال داشته باشیم نه زیر یوق این همسایه و اون همسایه بلشیم
اشتباه به عرض شما رساندن مشکل دقیقا از نجنگیدن است اگر میجنگیدن امروز طالب بر گرده ملت سوار نبود اگر میجنگیدن و طالب از ابتدا پا به وطن نمیگذاشت هرگز پای امریکا هم وسط نمی امد
حساب ملت از جنگ سالاران و نوکرانشان جداست ملت باید برای ازادی بجنگد نه برای رهبران

>>>   خواب و خیال شکست ارتش سرخ
تا هنوز هم گزاف گویی هایی از دوستان در رابطه به جنگ علیه شوروی در رسانه ها مرور میگردد.
کودن ترین و بی عقل ترین انسان در افغانستان میداند که جنگ شما علیه پرچمی ها و در مجموع اتحاد شوروی یه زور دالر و پوند انگلیس و تروریست‌های خارجی صورت گرفت. اگر شما هنوز هم با همان حماقت سابق تان باقی مانده و با همین روحیه در مقابل طالب بجنگید عاقبت شکست نصیب تان میگردد.
راه پرچمی ها راه حق و مبارزه برضد امپریالیزم و ارتجاع پاکستان و داخل کشور بود.این موضوع از فهم شما بیسوادان خیلی ها دور است.
برای یک لحظه سر به گریبان کرده و فکر کنید که اگر شوروی متجاوز و حزبی ها هم دست نشانده بودند پس تجاوز علنی امریکا را که بدون هیچ نوع قرارداد به افغانستان حمله کرد ، چه بود حکومت شما طی بیست سال دست نشانده نبود؟؟؟انتخابات جعلی ، و شما که طی بیست سال از بودجه مالیه دهندگان امریکا تغذیه میشدید چه بود اگر شما خود را مجاهد و جنگجویان آزادی طلب میدانید ، در این صورت طالبان هم حق دارند پیروزی شانرا بر امریکاییان جشن بگیرند منطق همین را حکم می‌کند.
اما بنده هم شما را رد می‌کنم و هم طالب را .چرا؟
برای آنکه هم شما و هم طالب زنجیر بردگی پاکستانی ها را به گردن انداختید و کشور را سالها به عقب انداختید، افغانستان را به مرکز تروریزم مبدل ساختید. بن لادن ، تروریست‌های عرب همه در دوران شما به افغانستان آمدند ، با دختران افغان ازدواج کردند ، سیاف شیطان ، برای اعراب تروریست تابعیت افغانستان را داد، اعراب در کابل و اطراف کشور خانه ها خریدند ،پس در حقیقت این شما بودید که پای طالب و داعش و غیره را در افغانستان باز کردید حالا هم بهای جنایات شما را زنان دلیر افغانستان میپردازند.از اعتراضات زنان و مردم افغانستان حمایت جهانی صورت گیرد.
زرگر

>>>   آفرينى به زنان کشور و قهرمان نوشان ۹/۹/۲۰۲۱ ; طالبان اسلامی رادیکال دره تاریخی پنجشير را محاصره کرده اند و سعی می کنند با زور مقاومت را بشکند. از سوی دیگر، احمد مسعود امیدوار است ، درست مانند زمانی که پدرش این کار را در دره پنجشير در شمال شرقی کابل نبردهای شدیدی را انجام می دهند.
طالبان سپس روز جمعه اعلام کردند که دره پنجشير را فتح کرده اند. یک فرمانده نظامی این گروه افراطی گفت: "ما کنترل تمام افغانستان را داریم." امرالله صالح ، معاون رئیس جمهور سابق ، که از رهبران مخالفان طالبان است ، این گزارش ها را تکذیب کرد. او اعتراف کرد که او و طرفدارانش در موقعیت سختی قرار دارند. اما مقاومت ادامه دارد و ادامه خواهد داشت ». یک خبرچین خبرگزاری فرانسه که در این دره زندگی می کند نیز فتح این خبرگزاری را از طریق تلفن رد کرد.
دره پنجشير سنگر مقاومت: علیه شوروی در دهه ۱۹۸۰، علیه طالبان در اواخر دهه ۱۹۹۰ - و حتی اکنون ، پس از به قدرت رسیدن دوباره اسلام گرایان ، وادی نمادین سنگرگاه مقاومت مى باشد .فرض کنيم دره پنجشير بابمباران پاکستان مانند بمباردان تماميت گراهاى نازى هاى آلمان درپيترسبورگ مظهر مقاومت , مظهر آزادى خواهى و خاستگاه يک اقليت ايست که توانست زنان هندوکش عليه طالبان پشتونتبار قرن سنگ در مناطق باستانى فرهنگى پا رسى گويان وتورانى شمالى وغربى کابل و بدخشان وکاپيسا و هرات و هزارستان استادند و آن روز را روز اعلان دولت غير همه شمول ولى مل او مولوى وشيخ الحديث وآخند شمول- بوروت و سبيل شمول به پا ايستاد شدند. روز هشت سپتامبر نقطه عطف زنان کشور کوه هند بود.
تظاهرات قدرتمند ، غیر مسلحانه ، مسالمت آمیز و اعتراضات زنان در مناطق عمدتا غیر پشتون (ولایات غیر افغان) در کابل و بدخشان ، هرات و در شمال هندوکش تصاویر برجسته ای از شجاعت ، قهرمانی ، مبارزه برای استقلال و حفاظت از ناموس است. ،و به اصطلاح پشتونوالی رمز غرور٬ افتخاروغيرت از دست مردان پشون به دست زنان هزاره دشت برچى وستانهاى فارس زبانان تيمورى آمد. یعنی چنین وظایفی مختص مردان بود ؛ معمولاً مردانی که چنین وظایفی را انجام می دادند مردان بودند. این یک نقطه عطف است. تغییر عمیق ، رستاخیز ، پایان زمان و روز قيامت برای طالبان اسلام گراست . پشتونوالی در جنبش زنان در افغانستان بر عکس شد. این یک فاجعه است. این اعتراضات فرخنده آغاز امیدوارکننده شکست یکی از تاریک ترین عناصر این قرن ، تروریست های طالبان است.
سنگر مقاومت در پيشاپيش آن احمد مسعود جوان با خون تازه و پاک نشان داد که استوره از ميان مردم نمايان مى شود و جوش خورد و اگين شد با جنبش زنان و مردان و بخصوص زنان سرزمين هميشه ناله . زنان فغان فغ و فغان خود را عليه طالبان پاکستان وپشتونتبار و تروريست عرب بلند نمودند. طالبان شوکه شد. زنان احمد مسعود جوان را نماد استوره اى ستاره درخشان از پنجشير که در کوهاى سر به فلک کشيده آسمان هندوکش باز تاب کرد و پژواک اش در گوش مردمان رسيد
زنان و حضور پر رنگ شان درسرکها و کوچه ها وخيابانها و ميدانها و آوازها ٬ شعارها و شعرها و شعارهاى کوتاه ولى معنى دارکه شايستگى ابتکارات زنان اند صدا نمودند.بدون شکست کاميابى وجود ندارد.
دوستان ايمان شما مانند کوهاى هندو سنگين مى باشد - ناميد نباشيد - بدون رنج گنج مييسر نمى شود .مبارزه امروز ى فرق دارد با مبارزات آزاد خواهى گذشته . اين فرق کلان چه است? دوستان
۱- در اين مبارزات آزاد خواهى ضد اشغال طالبانى وگروهاى خارجى شان و براى استقلاليت مردم نصف از مردمان کشور هندوکش - زنان مشارکت و سهيم حتى درپيشاپيش مردان قرارگرفتند.
۲- در اين مبارزات مردم (زنها و مردها به اتکاه به خود و مستقل و بدون که خود را با حلقه هاى خبيثه شيطانى کشورهاى ابر قدرتها کاغذى (برتانيه - شوروى - امريکا و اروپا و غيره) مبارزات خود را آغاز نمودند.
۳- مبارزات امروز جنگ کلاسيکى نيست . مبارزه مدرن مانند مبارزه سنتی نیست از غار تفنگ ديگر قدرت سياسى بدست نمى آيد . مبارزات امروز و نوين امکانات ٬ وسايل وشيوه هاى قدرت مندى ابتکارات مردم و به ويژه زنان را دارد. با مبارزات صلح آميز گاندى و يار اش خان عبدالغفار خان استقلال هند گرفته شد.
۴- مبارزه نلسيون منديرا عليه حاکمان تعبيض نژادى در کشور افريقاى جنوبى و مبارزات پولند
۵- طالبان کشور هندوکش را بدون فير يا شليک و دود باروت اشغال کردند و قدرت را گرفتند يکى از ابزار اسلحه نبود بلکه تبليغات بود زبان بود. اشعار بلخى و رومى را پيرامون زبان را خوب مى دانيم. زنان از زمان تولد زود تر زبان را فرا مى گيرند زنان رهبرى خوب مى کنند. زنان تفنگ ضرورت ندارد مانند مردان ! زنان طالب و طلبه وطلاب را زخمى مى کنند و زخم شان ناسور مى شود. تبليغات روح و روان طالبان را تعضيف ٬ مشوش و مغشوش مى کند.
۶- احمد جوان - نماد و نشان سمبول و مظهرمقاومت استانچه پنجشير - يک اقليت کوچک نديدى که قهرمان کل کشور شد مظهر استقامت و مقاومت و پابندى وفداکارى شد؟

>>>   به اقا یا خانم زرگر!
نه انطوری که دیگران می اندیشند قشون سرخ راشکست داده اند بلکه عوامل شکست روسها بیشتر از یکصد عامل بود که احتمالا یک عامل ان بقایای مقاومت مردمی ومزدوران واجیران پاکستانی باشد عامل مهم وبارز این شکست خود خلقی ها وپرچمی های مزدور ودست نشانده ای روسی بود که اول در میان هم به نفاق وخانه جنگی دست یازیدند ودیگر از بی عقلی وبی تجربگی وغرور بی جاکار گرفته خودرا با ملت ومردم درگیر نمودند وبه هر ناروای دست یازیدند وفرامین غیر ضروری واحساسات برانگیز را صادر وهمه اقشار جامعه را بخود دشمن ساختند نودوهشت درصد عامل باقی ماده وعامل شکست کمونیزم در افغانستان وشکست روسها کشور های خارجی وبه قول خود کمونیست ها امپریالیزم جهانی بود عملکرد وکارکرد های ان امپریالیزم به حدی بود که کمونیست های دو اتشه وحامیان بی پروپا فرص اتحاد جماهیر شوروی انوقت نیز در کنیزی وخدمت گذاری انها درامده در تطبیق پروژه های انها یاری وهمکاری میکنند چنانچه در پروژه ای اول طالب سازی هم اکثریت صاحب منصب های خلقی وپرچمی به سر گردگی تنی وسایرین درصف طالب قرار داشتند ودر باز گشت دوباره ای طالب نیزاز مداحان وکمپاین گران دکتورین امپریالیزم گردیده اند ایکاش طالب انطوری که این خانم فرموده امریکا را شکست میدادند که ما هم به حیث یک افغان به ان می بالیدیم وافتخار مینمودیم به کدام عقل ومنطق دعوی میکنیم که گویا طالبها امریکا وچندین کشور غربی را شکست داده وپوز انها را به خاک مالیدند!!!؟ همانهای که نودوپنج در صد خاک افغانستان در کنترول شان بودوپاکستان والقاعده وهمه خلقی ها وپرچمی ها وسعودبی وامارات متحد عرب از انها حمایت تسلیحاتی ومالی مینمودند با اینهمه انها را نیروهای خارجی از سرحدات کشور بیرون پرت نمودند واثری از انها نماند ولی باز اهسته اهسته وبه تدریج به داخل اوردند وروی استراتیجی وبرنامه ای که دارند دوباره انها را رویکار کردند وخروجشان به اساس توافق وپیمان جانبین صورت گرفته معلوم نیست که با این تمثیل شکست چه بلای را بالای ملت وکشور افغان می اورند
حاجی ولایت خان صاقی مقیم پاریس

>>>   طالب دفن شده از قبریکه برایش غرب و امریکا در دفاع از شر و فساد کنده بود و در ۲۰۰۱ دفن شده بود. از شدت فساد خراسانیان دوباره زنده و از قبر خیست و شر و فساد را و مزدوران پرچمی اش مانند کاوه را به ګودال تاریخ سپرد! جهان طالب را ازبین برده نتوانست! به این امید نباشید که طالب ازبین برود!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است