رونمایی از ۱۱ سبتامبر جدید
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۵۶    ۱۴۰۰/۶/۱۵ کد خبر: 168273 منبع: پرینت

یکی از وعده‌های مهم جو بایدن، ارایه گزارشات جدید در مورد حملات ۱۱ سبتامبر بوده. گویا جهان باید چیزهای جدیدی بشنود که احتمالا کمی که شوکه کننده باشد. البته این شوک، نخست بر افغانستان وارد شد، وگرنه معنا ندارد یک کشور با ارتش مجهز و مردمِ مسلح این‌گونه به راحتی دگرگون شود.
چندی پیش یکسری اطلاعات در مورد ۱۱ سپتامبر توسط تیم جوبایدن نشر گردید که انگشت اتهامات به‌گونه‌ی جدی به سمت عربستان اشاره می‌رفت، عربستانی که دست از طالب کشید و اکنون ساکت است و آمریکا بجای همکاری با عربستان همراه قطر رفت و آمد دارد.

این احتمال وجود دارد که آمریکا به یک دروغ ۲۰ ساله اعتراف کند، دروغی که در سال ۲۰۰۱ توسط جمهوری‌خواهان به رهبری بوش طراحی شده بود تا به یک کشور حمله کند و بیست سال بر آن حاکم باشد. اگر این احتمال درست باشد آمریکا زیر فشار جدی است و باید از این بار فشار بکاهد. یکی از راه‌های کاستن این فشار، آرام کردن طالبان و حامیان‌اش است، چون این گروه تاوان سنگینی را پرداخته بود( برچیدن نظام‌شان به بهانه‌ی مبارزه با تروریسم/ کشتن و زندانی کردن سران و رهبران طالب/ حذف القاعده). با این حساب، جنگ بیست ساله بنام تروریزم نیز زیر سوال می‌رود و بایدن مجبور است این بساط را جمع کند.

احتمال دوم این است که آن‌چه در این بیست سال گذشت درست بوده و حالا به هر دلیل و علتی، یا آمریکا می‌خواهد دروغ جدیدی بگوید و یا هم روی‌کرد خود را به این مساله ۱۸۰ درجه تغییر دهد. این‌که چرا چنین می‌کند( که آمریکا حاضر گردیده این‌همه بار ملامت را متحمل شود/ دادن کشور بدست طالب/ افتضاح میدان هوایی/ افتضاح در خروج هم‌پیمانش از افغانستان) باید دلایل محکم و قوی داشته باشد.
در هر دو حالت باید تا تاریخ ۱۱ سبتمبر باید منتظر بود تا دیده شود جنگ بیست ساله‌ی آمریکا در مبارزه با آن‌چه تروریزم تحت چه عنوانی جدیدی به نمایش گذاشته می‌شود و پس از آن چه خواهد شد.
وضعیت آمریکا چندان خوب به نظر نمی‌رسد، اگه آن‌چه حدس می‌زنیم درست باشد، جوبایدن و دموکرات‌ها و در کل آمریکا زیر استرس زیادی قرار دارند!

رسول پارسی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
۱۱ سبتامبر
آمریکا
نظرات بینندگان:

>>>   زوال طالبان آغاز شد.

>>>   امریکا به دنبال مصادره اموال عربستان در جهان است . نقش عربستان را در 11 سپتامبر و حمایت از تروریسم اشکار میکنند تا همه دارایی عربستان را که سر به هزاران میلیارد دالر میگذارد مصادره کنند.

>>>   تنها موضوع حادثه یازدهم سپتامبر نیست.بلکه بسیار دروغ های دیگر نیز است که سبب لشکر کشی های امریکا و کشور های اروپایی به آن مناطق شده است و تا هنوز جنگ ادامه دارد.
طور مثال داشتن سلاح هستوی صدام حسین در عراق،ویروس ایبولا در غرب افریقا که اول منجر به مداخله سازمان صحی جهانی ملل متحد شد و بعداً جنگ ها در متطقه شعله ور شد و سبب مداخله نظامی کشور های خارجی شد.
و یا دزدی کشتی های باربری در شرق افریقا در سومالیا و ایتیوپیا،که باز هم سبب مداخله نظامی شد.
به همین منوال بهار عربی که سبب جنگ های داخلی در لیبیا و سوریه شد که منجر به مداخله قوای خارجی شد.
حتی خود کشور های ناتو اعتراف میکنند که ما باید درسی را از شکست خود و عوامل آن در افغانستان باید فرا بگیریم که در عملیات های خارجی خویش،دوباره به چنین شکستی مواجه نشویم.
این بدان معنی است که کشور های عضو ناتو میخواهند تمام کشور هایی را که رژیم های اًنها به میل شان نیست،یا به بهانه پیاده کردن دموکراسی و یا هم به بهانه موجودیت تروریزم درین کشور ها،به این کشور ها حمله کنند و آنها را تحت تصرف خویش بیاورند.
رقیب کشور های غربی عبارت از چین است که با برگزاری پروژه های اقتصادی درین کشور ها،میخواهد بازار این کشور ها را زیر تسلط خود بگیرد.
چین نیز این کشور ها را فریب میدهد.
تحت نام پروژه های برد-برد،یک مقدار پول به این کشور ها قرض میدهد و بعداً یک پل بسیار کلان و یا یک کیلومتر خط ریل بسیار کلان و یا یک میدان و یا تعمیر چندین منزله،که همه آنها نیم کله هستند و به بهانه های مختلف تکمیل نمیشوند و به رهبران این کشور ها سالانه چند میلیون دلار رشوت میدهد و در نتیجه زمینه صادرات خود را درین کشور ها فراهم میکند و این کشور ها روز بروز زیر قرضه های چین گور میشوند.
بنأ هرکس برای مقصد خود دلبری کند و هر کشور منافع خود را میجوید و به بهانه های مختلف کشور های دیگر را استثمار میکنند.
واقعیت نیز همین است.
اگر تمام کشور های دنیا بخواهند مثل امریکا زندگی کنند،به سه کره زمین نیاز است و اگر مثل اروپا بحواهند زندگی کنند به دو کره زمین نیاز است و نیازمندی های چین نیز سال به سال به مواد خام و مواد خوراکه زیاد میشود و شاید چند وقت بعد سطح زندگی و معیشت آنها نیز بالا برود و کمبود مواد خام و مواد خوراکه در جهان روی خواهد داد و پروبلم های محیط زییستی زیاد خواهد شد.
پس عدم قناعت سبب پیشرفت جهان خواهد شد و در عین حال عدم قناعت سبب ایجاد انواع و اقسام پروبلم ها در روی زمین خواهد شد.
این که بشریت توان مبارزه با همه این پروبلم ها را خواهد داشت،آینده نشان خواهد داد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است