امریکاییها تجهیزات مرکز عملیاتی را تخریب کردند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۳    ۱۴۰۰/۶/۱۶ کد خبر: 168275 منبع: پرینت

طالبان بزرگ‌ترین مرکز عملیاتی سی‌آی‌ای (CIA) در کابل را به خبرنگاران نشان دادند و به گفته طالبان نیروهای امریکایی در زمان خروج از افغانستان تمامی تجهیزات نظامی در این مرکز را تخریب کردند.
به گفته طالبان، این مرکز که به نام ایگل مشهور است، در منطقه ده سبز کابل موقعیت دارد. پیش از این، کارمندان استخباراتی امریکا همراه با نیروهای قطعه صفر یک در این مرکز حضور داشتند، اما اکنون نیروهای طالبان آن را در کنترول دارند.

به گفته طالبان، در کنار سندهای مهم، صدها تانک هاموی، تانگ‌های زرهی و جنگ‌افزارهای پیشرفته در این مرکز تخریب و به آتش کشیده شده است.
طالبان می‌گویند با آن‌که هزینه تخریب این وسایل را دقیق نمی‌دانند، اما پیشینی می‌شود که به ارزش صدها میلون دالر وسایل نظامی در این مرکز تخریب شده است.
مولوی اثنین، مسوول امنیتی مرکز ایگل، گفت: «هر آن چیزی که از آن استفاده صورت می‌گرفت از بین برده.»
معصب، یک تن از نیروهای طالبان، می‌گوید که دو سال پیش از سوی قطعه صفر یک در ولایت میدان وردک بازداشت شد و هفت روز در مرکز ایگل زندانی بود.
وی گفت: «گرفتار شدم و هشت شب این‌جا بودم و خیلی وحشت بود.»

به گزارش طلوع، یک روز پیش از ترک نیروهای خارجی از میدان هوایی کابل، مرکز ایگل تخلیه و تخریب شده است.
همچنان، نشانه‌های وجود دارد که این مرکز پس از ترک نیروهای خارجی و قطعه صفریک بمباردمان شده است.
انس بارکزی، خبرنگار آزاد، گفت: «این‌ها در حال فرار بودند و همه چیز را از بین بردند. نباید این کار را می‌کرد.»

میتیواکین، خبرنگار نیوریاک تایمز در افغانستان، گفت: «آن‌ها نمی‌خواستند که سلاح و وسایل نظامی را به دست طالبان بدهند و به همین خاطر این کار را کردند.»
مسوولان امنیتی طالبان در این مرکز می‌گویند که از هراس ماین‌های جاسازی شده، تاکنون نتوانسته‌اند که بسیاری از اتاق‌ها و دخیره‌گاه‌های این مرکز دیدار کنند.
پیش از این نیز گزارش‌های نشر شد که نیروهای امریکایی پیش از ترک میدان هوایی کابل، تمامی وسایل نظامی و چرخبال‌ها را تخریب کردند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرکز عملیات
آمریکایی ها
نظرات بینندگان:

>>>   آمریکا به افغانستان بر می گردد
لیندسی گراهام، سناتور جمهوریخواه کنگره آمریکا: ما به افغانستان باز خواهیم گشت همانطور که به عراق و سوریه بازگشتیم.
وی با اشاره به اینکه افغانستان ممکن است به جولانگاهی برای اقدامات افراطی برای تروریست های القاعده تبدیل شود، مدعی شد: ما مجبور خواهیم بود، چرا که تهدید بسیار بالا است.
دوستان آمریکا نرفته که برنگردد آمریکا خودش با همکاری پاکستان و عربستان طالبان را درست کرد خودش غنی را سرکار آورد خودش از غنی خواست برود و افغانستان را تحویل طالبان و متحدانش(پاکستان و ترکیه و قطر) دهد خودش هم دوباره به افغانستان برمیگردد البته اجازه نابودی کامل طالبان را نخواهد داد چون برای غارت افغانستان به وجود طالبان نیاز دارد آمریکا برمیگردد

>>>   کار خوب کرده اند.
طااب و داعش القاعده نباید از این وسایل استفاده کنند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است