آمریکا متهم درجه‌ اولِ تمام اتفاقات افغانستان است
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۰    ۱۴۰۰/۶/۱۶ کد خبر: 168278 منبع: پرینت

این‌که فکر کنیم آمریکا دست از سر ما برداشته اشتباه محض است، این‌که فکر کنیم هواپیماهای پاکستان بدون مجوز آمریکا (که تمام آسمان کشور در اختیارش است و هیچ پرنده‌ی بدون اجازه‌ی او پر نمی‌زند) پرواز کند اشتباه محض است، به‌ویژه هواپیمای نظامی آن‌هم جهت بمباردمان. پاکستان عاقل‌تر از آن است که در چنین شرایطی بدون مجوز قدرت‌های بزرگ این‌گونه ریسک‌های بزرگ کند.

آمریکا متهم درجه‌ اولِ تمام اتفاقات گذشته، کنونی و آینده خواهد بود.
آمریکا مردم را وحشت‌زده کرده است، از سقوط ولسوالی‌ها گرفته تا سقوط ولایات، سقوط پایتخت، فروپاشی ارتش، انتقال نفوس یک کشور، دو حادثه ضد انسانی در میدان هوایی و... مردم را تا سرحد مرگ ترسانده. در وحشت و ترس، فرصت اندیشیدن از آدم سلب می‌شود و قدرت تصمیم‌گیری به حد اقل ممکن می‌رسد. این حجم از انسان‌های وحشت‌زده، ناامید، سرگردان و بلاتکلیف که فرصت اندیشیدن از آن‌ها گرفته شده و قدرت تصمیم‌گیری‌شان به حد اقل رسیده، به شدت خطرناک‌اند و صد البته ابزار کاربردیِ مهمی که قدرت‌های بزرگ از استفاده‌ی آن علیه هم‌دیگر به راحتی سود می‌برند.

رسول پارسی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا متهم
اتفاقات افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   من به کلمه کلمه حرف های شما باور دارم چون که نظر من نیز چنین است .
تمامی بحران انسانی را که در میان هوایی ایحاد شد ، محصول کارکرد های ضد انسانی امریکا و انگلیس است .
امریکا و انگلیس در جای پا نمی گذارند که انسانیت و نیرو های انسانی در آن جا سر بالا کنند .
امریکاو انگلیس با سیاست های خارجی غیر انسانی و وحشیانه خود در افغانستان همان کاری را کردند که در سوریه و عراق و لیبیا انجام دادند .
پاکستان که یکی از غلامان حلقه بگوش امریکا است ، مطمین باشید که بدون اجازه بادار خود اندکترین کاری را انجام داده نمی تواند . حمله پهپاد ها در جبهه مقاومت کار پاکستان نیست آن را از امریکا بدانید .
مریم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است