چرا کوری خود را نمی بینیم؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۵۶    ۱۴۰۰/۶/۱۶ کد خبر: 168286 منبع: پرینت

_یاد مان نرود که در پیروزی همه برای ما کف میزنند و در شکست فقط چندتایی از یاران باقی میمانند تا قامت شکسته ما را کسی نبیند. دیگران میروند تا نوک تیزترین سنگ ها را برای روز سنگسار ما ذخیره کنند.

_وقتی پس از افتادن بر میخیزیم با عصبانیت دشنام میدهیم و لگدی هم بر زمین میکوبیم، زمین چه ملامت؟ چرا کوری خود را نمی بینیم؟
_ما حق داریم با اندیشه (نادرست از نظر ما) مخالفت کنیم اما نه باشخصیت، خانواده و تبار کسی. آنانی که فکر میکنند با اتهام زدن، توهین و تحقیر دیگران برجسته میشوند نادرست محاسبه میکنندذو بیشتر از همه به خود آسیب می رسانند.

_وقتی از شما سکوی پرتاب درست میکنند متوجه باشید تا سینه برادر تان را ‌هدف نگیرند.
_برای ستمگرانی که با مصادره ملیونها دلار سرمایه مردم لادرک شده اند محفل عزا برپا نکنید، آنها را برادران حاکم شان بخشیده اند ولی شما را نمی بخشند.

_کلان ترین جفایی که قلم بدستان ما مرتکب شدند تعریف مظلومیت همسایه ظالم بود. آنان بر تمام حکومتهای گذشته خورده گرفتند که چرا بر در و دیوار خانه همسایه معترض ‌اند ولی طی چهل سال گذشته می بینیم که بلاها همه زین رخنه درون می آیند. وطن خود را بنفع بیگانه کوچکتر نسازیم.

_هیبت قدرت دشمن، ثمره ضعف ما است نه توانایی او. به قوت شدن بیاندیشیم و به اصول زرین عدالت، برادری و برابری پابند بمانیم.
_از زنان سرزمین خود بیاموزیم که مقاومت با تشکیل حلقه های کوچک هم ممکن است و ثمر دارد.
_ترس، دو دلی، یأس و گُم شدن از صحنه چاقوی دشمن را تیزتر میکند. خود را نفی نکنید.

_یک عرض آخری، ما همه در خانواده ای، در سمتی با خط کشی های تباری، زبان و باور های معین و از قبل شکل گرفته به دنیا آمده ایم. هیچگاه سعی نکنید کسی را بخاطر وابستگی قومی، زبانی، سمتی و اصول اعتقادی اش مورد الفت و یا غضب قرار دهید. ملاک قضاوت در مورد آدمها فقط و فقط گفتار و کردار شان است.

عبدالله


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کوری ما
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   مقاومت طاغونی و مادر فروش پایان یافت ، در افغانستان امنیت امده هر کس که بخواهد امنیت را بر هم بزند ، مجازات خواهد شد ، امدیم خوش امدیم ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   تشکر از نصیحت های تان
همسایه سرحد خود را سیم خاردار گرفته و ما بهتر است دیوار کنیم تا از شر ...های همسایه بی غم شویم.

>>>   "هیبت قدرت دشمن، ثمره ضعف ما است نه توانایی او" بلی و ضعف ما هم همان خواب دیدن بهشت خیالی است!!!!
رنسانس یگانه راه نجات است.
آتش خاوری

>>>   Hafizollah Bassir
آنانی که بر سر احراز کرسی ریاست مجلس نمایندگان به کارد و پنجه بوکس و فحاشی متوسل می شدند و عده ای که با ژست های ظاهراً انقلابی وبوغ و کرنا، پارلمان را به گروگان گرفته بودند، درین مقطع حساس گویی از صحنه ای روز کار محو شده اند .

>>>   یوسف زی صاحب شما مهمانان ناخوانده استید. خود را با احمد شاه ابدالی مقایسه نکنید. ما از حکومات قبلی بیست سال قبل و جهادی های فرصت طلب نیز نفرت داشتیم و داریم ، تظاهرات میکردیم و اعتراضات ، خیمه های تحسن بر افراشتیم و لی هر باریکه راه پیمایی کردیم ، انتحاری های شما صد ها معترض را شهید ساخت ، سابقه ای بد دارید. بسیاری از رهبران تان در لیست سیاه ملل متحد است.اگر با مردم مدارا نکنید و گوش به اواز مردم ندهید ، همین مردم گور کن شما خواهد بود، داستان قهرمانی های ملالی را در تاریخ خوانده ام ولی امروز ملالی ها را در روی جاده ها در اعتراضات علیه شما هر روز به چشم سر میبینیم.
فخر اهنگر

>>>   شعارهای رویایی برای فلم های دهه چهل میلادی هالیوود


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده است



پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است