نام کرزی تا چه زمانی در میدان هوایی کابل است؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۶    ۱۴۰۰/۶/۱۷ کد خبر: 168292 منبع: پرینت

نام نا مناسب حامد کرزی چه وقت از میدان هوایی کابل برچیده خواهد شد؟
آقای حامد کرزی با چه ویژگی های علمی و فرهنگی زمانی که در قدرت بود، میدان هوایی کابل را به نام خود کرد؟

هربار که نام حامد کرزی در تلویزیون ها و رسانه ها شنیده و یا خوانده میشود، مردم افغانستان احساس شرم می کنند، که گویا در کشوری با تاریخ کهن و مردان و زنان داشمند، چطور چنین فردی به خود اجازه داده نام میدان هوایی کابل را به نام خود کند، جناب کرزی میدان هوایی کابل، که یک دکان یا خانه مسکونی نیست.

این در حالی است که صدها شخصیت علمی و فرهنگی در این مرز و بوم وجود دارند، که نه تنها افتخار منطقه هستند، بلکه فرا تر از منطقه می باشد، کرزی به عنوان یک ترجمان زبان انگلیسی زبان ناگهان از طریق ساخت و باخت های سیاسی و از طریق کنفرانس بن به کابل آمد، اصلا به خواب هم تصور آنرا نمی کرد، که روزی رییس جمهور افغانستان شود.

کرزی در یک صحبت گفت، او فکر نمی کرد، روزی رییس جمهور افغانستان شود، حالا که امتحان کردم خوشم آمده و حاضر نیستم آنرا رها کنم.
جناب کرزی! این سرزمین مولانا جلال الدین بلخی، نورالدین عبدالرحمان جامی، امام فخر رازی، حسین بایقرا، میرعلی‌شیر نوایی، ناصر خسرو بدخشانی و ده ها شاید صدها شخصیتی که ده ها و یا صدها سال در این کشور زندگی نموده و نامی از خود بجا گذاشته اند.

فردا اگر یک زورمند دیگر پیدا شد، که جاده میوند و را با نام خود کند چه باید کرد؟
بدون شک این نام نا مناسب دیر یا زود از میدان هوایی کابل حذف خواهد شد.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
میدان هوایی
کرزی
نظرات بینندگان:

>>>   کرزی که از یک مداری بیش نبود لازم نیست که میدان هوایی کابل به نام منهوس وی مسما گردد فورا باید نامش دور و واپس بنام میدان هوایی بین المللی کابل مسمی شود.
اختر جان

>>>   کرزی عادت لغمانی را داشت که به یک نفر گپ میزد به نفر دیگر چشمک میزد که گویا نفر اولی را فریب میدهد و در حقیقت هردو نفر را فریب میداد. او یک منافق است و باید محاکمه شود که چقدر مردم در وقت زعامت قولابی وی زندگی را از دست دادند. از لغمانی هم بدتر بود حتی به میدانی میرسید شیطنت و فریب کاری اش.
میهن یار

>>>   بابا صاحب پشتون است و طالبان پشتونیزم اصلی را در کابینه خود اثبات کردند و کرزی در خدمت به طالبان و پاکستان خدمات زیادی کرد و طالبان قدرت خود را مرهون کرزی و غنی احمدزی اند

>>>   جناب منجم زاده تازمانیکه نام مارشال فهم و استاد ربانی پدر معنوی طالبان از موسیسات نظامی و ملکی دور شود

>>>   پیام من به طالبان خدا کند این پیام برای سران شان برسد من خودم در کابل زندگی می کنم و در هچ جمع و تنظیم نبوده ام من چند پیام برای تان دارم اول اینکه کسانیکه در کابل و یا در دیگر ولایات خصوصا طبقه زنان به راه می اندازند هر چه زودتر آنها را دستگیر کنید زیرا آنها کسانی اند که در طول ۲۰ سال دموکراسی را از خود کرده وبه فحش روی آورده اند در مقابل آنها رحم نکند. دوم انعده کسانیکه که در دولت در ریاست های عایداتی اند کوشش شود که معاشات همه کارمندان را کنترل کرده باز پر داخت نماید زیرا در طول ۲۰ سال همه به نفع خود کار کرده اند شما بی بند معاش یک کارمند در عین شعبه ۴ هزار و از دیگر یک لک است عدالت را تامین کنید خصوصا در ریاست های عایداتی دولتی

>>>   میدان هوایی کرزی یاد آور جنایت و خیانت مثلث خبیثه خلیلزاد، غنی و کرزی است که به حاکمیت فاشیسم پشتونی انجامید.
......

>>>   نویسنده رمضان بشردوست!
قیام ملی زمانی امکان پذیر می بود که در طی همین بیست سال به ارزش های ملی، جغرافیا،بیرق ملی، سرودملی،هویت ملی، احترام گذاشته می‌ شد.
بالای ولایات شرقی و جنوبی هزاران راکت از سوی پاکستان پرتاب شد و اینها با خنده به مردمان این ولایات طعنه میزدند که چرا از شهرهای شان دفاع کرده نمیتوانند.
همیشه ندای تجزیه خواهی سردادند و خواهان پارچه شدن افغانستان بودند.
کسانیکه به هویت و ارزش های ملی باور نداشتند حق ندارد در روز بد ملی شوند و خواهان قیام ملی باشند

>>>   براي ابد بايد باشد كه شخصيت اين كل مرغ را نسل هاي آينده بشناسند

>>>   صد فیصد نام میدان هوایی کابل به نام:
میدان هوایی امیرالمومنین ملا محمد عمر رضی عنه
تغییر خواهد کرد
سرکها را تغییر نام دادند به نام ملایان خود

>>>   اگر نام حامد کرزی از میدان هوایی کابل پاک نشود،ما نام میدان هوایی مزار را بنام ببرک کارمل و نام میدان هوایی قندهار را بنام شاه شجاع خواهیم گذاشت.

>>>   هرچه زودتر این نام، بدنام را از روی میدان هوایی کابل برداشته شود؛
سهیل

>>>   به شخصی که زنان افغانستان روفاحشه خطاب کرده
فاحشه تو و دولت ناپاک طالبانی ات هستید که هر دم ابستن طفلی نامشروع از ملکی میباشید فاحشه ان زن ازادی خواه نیست که به شما میتازد که حق ندارید خواهر و برادرش را در پنجشیر به خواسته رییس ای اس ای بمباران کنید فاحشه شمایید که برای قدرت هردم همخوابه این کشور و ان کشورید فاحشه شمایید که وطن و مادرتان را به قدرت معامله کردید فاحشه شمایید که دختران وزنان سرزمینتان را وعده کردید تا از جوانان پاکستان جذب نیرو کنید فاحشه شمایید که ناموستان از ترس و وحشتی که اربابتان ایجاد کرد به کوهها پناه بردند فاحشه شمایید که در عصری که بشر در پی فتح سیارات دیگر است هنوز مانند ابله ها بفکر این هستید که چطور فریادبه حق زنان را خاموش کنید فاحشه شمایید که زن افغان اعتبارش به سرباز کافر امریکایی بیش از مرد مسلمان هموطنش است اگر بخواهم تا اخر دنیا دلیل بر فاحشگی شما دارم
زن افغانستان اعتراض نمیکند تا چادر یا حجابش را بردارد ادرس غلط به مردم ندهید اعتراض میکند تا حقش از ازادی دفاع کند از استقلال کشورش از برادرانش در پنجشیر از صدای زنان در سالهای پسین در تاریخ که ازادی معنیش فاحشه گی نیست حق مشارکت در کار و سیاست و قانون گذاری حق شرعی و بشری اوست و مساوی با فاحشه گی نیست زن افغان اعتراض میکند من جایزه شیر ناپاک خورده حرامی پاکستانی نیستم‌ زن افغانستانی صدایش را بلند میکند وفریاد میزند رییس نجس ای اس ای حق ندارد قدم های نجسش را در سررمینی بگذارد که خون هزاران جوان هموطنش برای حفظ این خاک بر زمین ریخته انتحاری رو در اغوش کشیده که پای چرکستانی ملعون به این خاک وا نشود مردان سرزمین من در همین سایت بار چندم است که این شخص زنان معترض را فاحشه خطاب میکند جرات تفنگ گرفتن و جنگیدن ندارید اینجا که میتوانید به دهان این ملعون بزنید که حق ندارد خواهران شما را فاحشه خطاب کند این هم برایتان سخت است ؟ بجای نظر های مختلف و به رخ کشیدن سواد و داناییتان به دهان این ملعونین بزنید این زنان به نماینده گی از تمام ازادیخواهان در کف خیابان کتک میخوردند جان میدهند و کاری که شما باید انجام دهید میکنند و جلو شما ایشان را فاحشه خطاب میکنند و شما میخوانید و میگذرید حق است ایستاده برایتان کف بزنم از کی مردان ما انقدر بی غیرت شدند

>>>   جناب منجم زاده!
ساده لوحی تاجیکان همیشه مرا در حیرت فرو میبرد!
چرا توقع داشته باشید تا نام کرزی از لوحه فرودگاه برداشته شود؛
خدمت بزرگ و تاریخی کرزی - احمدزی هیچگاهی فراموش تاریخ پنجهزار ساله ای قبیله نخواهد شد.
قهرمانی های این دو بابا با ارزش تر و ماندگار تر از تمامی قهرمانی های سایر بابا های تاریخی است.
باور کنید که نه تنها نام ماندگار کرزی باقی میماند که٬ برادران ناراضش با طلا های غنیمت شده از قصر های ستر جنرال عطا نور امپراطور شمال و مارشال فهیم لوحه را با حروف بزرگتری از طلا خواهند نوشت٬ با افزودن کلمات افتخاری آمیز چندی مانند:
د الجاج مولوی حامدالله کرزی آخندزاده بین الملل هوایی دگر
که تزیین شده بابیرق سبز مهتابی!ا

>>>   کسی که گفته نام میدان هوایی بنام امیرالمومنین ملا محمد عمر نامگزاری شود گفته میشود که ملا عمر خو تخریب کاری کرد هر سرک و پل که پرانده است بنام ملا عمر نام گزاری شود وبس.
کمالی

>>>   بخیالم نام منهوس کرزی از میدان هوایی کابل دور شده اگر همین طور شده باشد طالبان یک خدمت بسیار بزرگ کردند که نام این سیاه روی را از نام میدان هوایی کابل پس کرد. گرچه مردم ما فعلا در یک حالت بسیار بد بسر میبرند باز هم خوش هستم که اشرف غنی به نام نیک از وطن بیرون نشد و بنام دزد برامد.
احمدی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است