بازداشت آمریکایی‌های عازم افغانستان در دبی
 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۴۵    ۱۴۰۰/۶/۱۷ کد خبر: 168296 منبع: پرینت

مقامات امارات اخیرا گروهی از شهروندان آمریکایی را که حامل سلاح بودند و قصد داشتند از دبی به افغانستان بروند، بازداشت کردند.
به گزارش نیوزویک، روز سه‌شنبه به نقل از یک پیام ارسال شده از وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، این آمریکایی‌ها در ۳۱ اوت در فرودگاه کابل بازداشت شده و بعدا به قید ضمانت آزاد شده‌اند.

طبق گزارش این مجله، این آمریکایی‌ها با یک هواپیمای خصوصی به همراه سلاح وارد دبی شدند. تصور می‌شود آنها قصد داشتند به روند خروج از افغانستان کمک کنند اما مجوزهای قانونی سفر را نداشتند.
طبق این پیام، کنسولگری کل آمریکا در دبی همچنان با مقامات محلی درباره حل و فصل این مشکل در ارتباط است.

وزارت خارجه آمریکا به درخواست مجله صحت این اخبار را تایید کرده اما دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) بعدا گفت، این نهاد نیز از موضوع مطلع است.
مجله افزود، این حادثه چند ساعت بعد از پایان فرایند خارج سازی با آخرین پرواز نظامی آمریکا از فرودگاه کابل اتفاق افتاد.

ریچی توریس، نماینده دموکرات کنگره ـمریکا گفت: تلاش گروه‌های مسلح آمریکایی برای ورود به افغانستان بنا به دلایل نامشخص مساله‌ای نگران کننده است و وزارت دادگستری باید فورا برای مشخص شدن هویت این افراد و قصد و نیت‌شان تحقیقاتی را آغاز کند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکایی ها
دبی
نظرات بینندگان:

>>>   کابل (پژواک، ۳۱ جوزا ۱۴۰۰): مفتی عزیزالرحمن رئیس مدرسۀ دینی در شهر لاهور پاکستان، تایید کرده است که با شاگردش روابط جنسی داشته است.
نامبرده پس از آن، از سوی پولیس بازداشت شد که نوار ویدیویی روابط جنسی وی با یک تن از شاگردانش، در شبکه های اجتماعی نشر شد.

تلویزیون جیو پاکستان، امروز خبر داده است که مفتی عزیز الرحمن، در جریان تحقیقات تایید کرده است که روابط جنسی داشته و شاگردش به نام قاری صابرشاه، به شکل مخفی از وی فلمبرداری کرده است.
وی افزوده است که به این شاگرد، هشدار میداد که اگر با وی روابط جنسی نداشته باشد، در امتحان ناکام خواهد شد و در بدل پیروزی، باوی روابط جنسی داشت.

مفتی عزیزالرحمن گفته است که قاری صابرشاه، از سوی فرزندان وی تهدید شده بود که نوار ویدیویی را نشر نکند؛ اما وی ویدیو را نشر کرد.
به گفتۀ موصوف، زمانیکه صابرشاه به پولیس شکایت کرد، پس به ولسوالی میانوالی مراجعه کرد؛ اما در آنجا از سوی پولیس بازداشت شده است.
وی از این عمل خود ابراز پشیمانی کرده و گفته است که مرتکب اشتباه شده است.
اما مفتی عزیز الرحمن پس از نشر این نوار ویدیویی، در یک ویدیوی دیگر بالای قرآنکریم دست مانده و ادعا کرده بود که در حالت نشه و بر اساس یک توطئه، از او ویدیو گرفته شده است.

بر اساس گزارشات، شاگرد متضرر به نام قاری صابرشاه، به پولیس شکایت کرده و ادعا داشته بود که این مفتی، در هر روز جمعه با وی روابط جنسی برقرار می کرد.
اما پس از توضیح وی، ویدیوهای دیگر در شبکه های اجتماعی نشر شد که در حالت عادی، با این شاگرد کارهای غیراخلاقی را انجام می دهد.
از سوی دیگر، مولانا طاهر اشرفی رئیس بورد علمای پاکستان و مشاور نخست وزیر این کشور گفته است که در خصوص این رویداد، تحقیقات آغاز شده است.
وی افزوده بود که این، یک عمل شخصی است و با ادارات ربط داده نشود.
مفتی اشرفی گفته است که اگر پس از تحقیقات جرم ثابت شود، مجرم سرچپه حلق آویز خواهد شد.

قابل یادآوری است که مفتی عزیزالرحمن معاون حزب مذهبی جمعیت علمای اسلام تحت رهبری مولانا فضل الرحمن در شهر لاهور و مسئول ادارۀ مدارس دینی پاکستان (وفاق المدارس)، در این شهر بوده است.

>>>   امریکا مظهر تروریست جهانی است - امریکا شیطان بزرگ است

>>>   به اولی
چه میدانی که طالب ها دینشان را دقیقا از همین افراد گرفتن
مردم افغانستان هزارن سال یکتا پرست و ۱۴۰۰سال است که مسلمان هستند حالا کشور ۷۰ساله پاکستان که تا چند دهه پیش باهندو های پت پرست یکی بود میخواهد به مردم افغانستان یاد دهد چگونه خدارا بپرستند و مسلمان واقعی باشند از چرکستان که عجب نیست زیرا این ها همان هندوها هستند با کمی پس و پیش و هزار برابر بی شرفتر عجب ار انهاییست که میخواهنداز این ها دین بیاموزند

>>>   امپریالزم باید بداند دیگر مزدور دوتابعیته درافغانستان ندارد که همه چیز را دراختیارش بگذارد اقدامات رامبو گونه درینا دیگر قصه اش مفت است !
غ


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است