چین، کابینه طالبان را به رسمیت می شناسد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۶    ۱۴۰۰/۶/۱۹ کد خبر: 168304 منبع: پرینت

چین با استقبال از تشکیل کابینه سرپرست، از طالبان خواسته است تا ثبات و نظم را در کشور برقرار سازند.
دولت چین گفته است که تشکیلات تازه در برقراری نظم و ثبات در افغانستان کمک می‌کند.
سخنگوی وزارت خارجه چین، وانگ ونبین، دیروز در یک نشست خبری گف: «چین از اعلام حکومت گذار در افغانستان استقبال می‌‌کند. اعلام حکومت به هرج ومرج سه هفته‌ای پایان داده و یک گام ضروری در راستای آوردن نظم و بازسازی این کشور است.»

به گزارش طلوع، چین اعلام کرده است که آنان خواهان روابط دوستانه با طالبان و حکومت جدید می‌باشد.
آقای ونبین افرود: «چین در امور داخلی افغانستان مداخله نمی‌کند. ما امیدواریم که طالبان یک سیاست دوامدار میانه‌رو را به پیش گیرند. در راستای مبارزه با تروریزم قاطعانه رفتار کنند و روابط نیک با کشورها، مخصوصا همسایه‌های خود برقرار کنند.»

در همین حال، شماری از آگاهان به این باور اند که یک اداره با ثبات، می‌تواند فرصت‌های تازه اقتصادی را در این افغانستان ایجاد کند.
چندی پیش، یکی از سخنگویان طالبان نیز اعلام کرده بود که چین وعده همکاری با طالبان را داده است.
طالبان ماه گذشته، پس از خروج نیروهای امریکایی از این کشور، اداره افغانستان را بدست گرفتند و سرانجام روز چهارشنبه کابینه سرپرست را اعلام کردند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
چین
کابینه طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   زنده بادمجاهدین افغانستان مبارکبادحکومت جدیداسلامی

>>>   همه دنیا هم طالبان و به رسمیت بشناسند وقتی مردم افغانستان قبولشان ندارد طالبان طولانی مدت نمیتواند بماند

>>>   چین معادن افغانستان را به رسمیت میشناسد نه این تروریست ها رو

>>>   مردم افغانستان طالبان راچندسال پیش برسمیات شناختداگرملت هکاری نمیکردافغانستان چی یک ولسوالی راهم گرفته نمی توانست مردم عام طرفداراست مگردالرخور های سابقه طرفدارنمی باشد
آقچه

>>>   با روی کار آمدن تروریستها در افغانستان همه گروهای تروریستی جهان خوشحال شدند امریکایها با این کار خود خیلی اشتباه بزرگی را انجام داده

>>>   پاكستان در بازي بچه گانه و دو گانه ي خود وعده امنيت را براي سرمايه گذاري آينده چين در پاكستان، أفغا نستان و منطقه داده است. اما طالبان اين ظرفيت را ندارند كه خواسته هاي استخبارات ممالك مختلف را برآورده سازند. از يكطرف اختلافات دروني خود شان و از طرفي هم نداشتن دانش سياسي و حكومت داري، آنهارا به مشكلات بزرگ رو برو خواهد ساخت. طالب ها بحيث ماشين جنگي ، غير از جنگ و خشونت ، قادر به انجام كار ديگر نيستند. ضمنن انها نبايد غره باشند كه افغانستان را فتح كرده اند. حكومت، سيستم و اردو در اثر خيانت غني دزد، خاين ، مفسد و وطنفروش و اطرافيانش به همكاري سازمانهاي استخباراتي منطقتوي و جهاني ، از هم پاشيد و به بدون مقاومت به طالبان تسليم شد. اگر خيانت دروني نظام نميشود، انها توان مقابله را تنها در مقابل كوماندو نداشتند. اين مسأله اظهر من الشمس است.

>>>   من من حیث یک شخص بی طرف در کابل بودم و هستم از زمانیکه طالبان در افغانستان آمده اند انشاالله همه کار ها خوب شده مانند امنیت بی حجابی زنان سابق چه حال بود در هر در و دیوار بچه همرای دختر یکجا در غش و نوش بود دوری انشالله گم شده فساد اداری سابق در یک دفتر یکی دو لک معاش داشت و دیگرش ۵ هزار همه کار انشالله حل می گردد مطابق شرعیت اسلامی

>>>   هشدار هشدار هشدار و ملینونها اخظار به چین. پاکستان بعد از چهل دو سال مزدوری امریکا که سالانه ملیاردها دلار کمک امریکا را میگرفت با مولای خود چه کرد و چین را پاکستان هنوز نیامده به افغانستان در مدت یک ماه بدنام کرد. این همسایه محترمی که طی هزاران سال چشم طمع به همسایه های خود نداشت اما این نطفه حرامی پاکستان و این دست نشانده و نفطه حرامی انگلیس این کشور بزرگ چین را در اذهان مردم بدنام میسازد.
اخطار و اخطار به چین این نقشه مشترک امریکا و پاکستان است

>>>   به اقچه مردم طالبان را به رسمیت شناخته که از چرخ طیاره امریکایی اویزان میشود که با شما یکجا نباشد البته اگر از مردم منظور شما مردم پنجاب باشد که قرار است بجای هموطنانتان به کشور وارد کنید که صحیح گفتید لیکن مردم افغانستان هیچ حسی جز نفرت به شما ندارند اگر بابا غنی تان نبود خواب این حکومت چند روزه را هم نمیدیدید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است