تجهیزات آمریکایی هشتاد میلیارد دالری در اختیار طالبان
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۲۵    ۱۴۰۰/۶/۱۹ کد خبر: 168311 منبع: پرینت

اگر طالبان در سیاست داخلی و ملی خود تجدید نظر نکنند، خیلی احتمال دارد که یک جنگ تمام عیار داخلی، در انتظار ما باشد.
هستند کشورهایی که بیصبرانه منتظر اند تا این بار افغانستان را در یک جنگ داخلی مصروف سازند و از این طریق به اهداف خود که همانا تجزیه کشور است، برسند.

تجهیزات مدرن و پیشرفته آمریکایی به قیمت مجموعی بالاتر از هشتاد میلیارد دالر که اکنون در اختیار طالبان است، هم باعث رشک و حسد کشور های همسایه و هم باعث تشویش آنها است. واقعا با این سلاح که در دست طالبان است، نه تنها پشاور، بلکه مشهد و زاهدان را نیز می توان تصرف کرد.

کشور های آنسوی دریای امو نیز عین تشویش را دارند. زیرا، با وضع اقتصادی که دارند، میدانند که هر کشور به خود اجازه داده نمی تواند که بالغ بر این مقدار پول را، مجهز ترین سلاح خریداری نماید. حتی بعضی ها به این نظر هستند که این کار امریکا عمدی و برای تجهیز نیروی های مجاهدین اسلامی آسیای میانه است که در سال های 90 میلادی فعالیت می کردند.

اکنون که کشور های اسیای میانه، به خواهش امریکا در مورد ایجاد پایگاهای نظامی، که گویا برای سرکوب طالبان باید ایجاد می شد، جواب رد داده اند، این گمان، بیشتر به یقین تبدیل میگردد که طالبان این کشور ها، از افغانستان برای نفوذ به کشورهای آسیای میانه و ایجاد نا امنی استفاده خواهند کرد.

اما، همانگونه که روزی، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه گفته بود که "بهتر است در سوریه با داعش جنگ کنیم تا در کشور خود"، امروز هم، شاید ایران و کشور های اسیای میانه از جمله تاجیکستان و ازبیکستان به همین نظر باشند که بهتر است با طالب، در افغانستان بجنگند تا در کشورهای خودشان.

روی همین منظور، خیلی ممکن است که توطیه های را به راه بیاندازند که پای طالبان را به یک جنگ داخلی قومی و مذهبی بکشانند، تا طالبان را در داخل مصروف و ذخایر سلاح آن ها را نیز به مصرف برسانند.
اینکه با این کارشان، بالای مردم افغانستان چی خواهد آمد و چه خواهد گذشت برای آنها چه فرقی دارد؟!

محسن زردادی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تجهیزات آمریکایی
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   کشور های همسایه میدانند که دیگر طالبان تهدید نیست بلکه فرصت است ، خداوند نگهدار این نظام باشد جنگ تمام شده است ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   چه در سر آمریکا بود که تجهیزات نظامیش و در اختیار طالبان قرار داد ؟

>>>   جناب محسن زردادی
ان تسلیحات بدون تعمیرات قطعه و نگهداری همه بعد از چند هفته یا چند ماه از کار میافتد مثل موتر و ماشین که دائم قطعه و تعمیر میخواهد
امریکا هم قطعات و خدمات تعمیرات این تسلیحات را نخواهد داد و نه کشور و شرکت های سازنده این تسلیحات خدماتی به طالبان نخواهند داد

>>>   زردادی صاحب این تسلیحات همه از ناتو است بدون پشتیبانی انها از کار میافتد اگر طالبان توانستی یک چرخبال را تعمیر و پرواز دهد من نام خود عوض میکنم ان موتر و تانک ها همه از کار میافتد حتی ان تفنگ ها هم از فشنگ کالیبر ناتو استفاده میکند که نه در همسایگان که در اسیا هم کسی ان فشنگ استفاده نمیکند و به این راحتی هم امریکه و اروپا ندهند و نفروشند

>>>   هرچه میکشیم بخاطر عشق کور مان به عربیسم است! خوب امید که بهشتی شوید.
آتش‌خاوری

>>>   این تجهیزات را امریکا بعد از قرارداد قطر با یک نقشه حساب شده به طالبان تسلیم کرده است تان چین را خراب کند
هشدار هشدار هشدار و ملینونها اخظار به چین. پاکستان بعد از چهل دو سال مزدوری امریکا که سالانه ملیاردها دلار کمک امریکا را میگرفت با مولای خود چه کرد و چین را پاکستان هنوز نیامده به افغانستان در مدت یک ماه بدنام کرد. این همسایه محترمی که طی هزاران سال چشم طمع به همسایه های خود نداشت اما این نطفه حرامی پاکستان و این دست نشانده و نفطه حرامی انگلیس این کشور بزرگ چین را در اذهان مردم بدنام میسازد.
اخطار و اخطار به چین این نقشه مشترک امریکا و پاکستان است

>>>   سواد نویسنده چقدر است
تسلیحات داغون با هواپیماهای جنگ جهانی دوم رشک برانگیز است؟
نیروهای مسلح ایران بهترین رزمندگان هستند
این رو داعش خوب میداند
سربازهای امریکایی سوسول هستند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است