شکست کهنه و نو؛ بازی جدیدِ امریکا!
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۸    ۱۴۰۰/۶/۲۰ کد خبر: 168318 منبع: پرینت

به عقیده من شکست کهنه محصول قرن های قبل از نزده و بیست بود، یک قدرت و امپراطوری علنآ در جنگ رو در رو یا سرد شکست میخورد و تا مدتی از فروریختگی، فروشکستگی و ورشکستگی سر بلند کرده نمی توانست. و حتی بدنبال شکستش خیلی از همپیمانان و سرزمین های مستعمره و تحت سلطه اش را نیز از دست میداد. این شکست ها را انگلیس ها و شوروی ها تجربه کرده اند.

و اما شکست نو چطور است؟
این شکست را در حال حاضر امریکا دارد تجربه می کند، این شکست در واقع شکست واقعی نیست بلکه فریب جهان و مردم است برای تغیر و راه اندازی بازی ها و سناریوهای خطرناک دیگر. در شکست نو، یک بازیگر علنآ وانمود می کند که شکست خورده است اما آنگونه نیست.
تواضع های دشمن مکر صیادی بود بیدل
که خم خم رفتن صیاد بهر قتل مرغان است

امریکا اگر شکست میخورد هرگز همه سربازان و همکارانش را از افغانستان و منطقه سالم خارج کرده نمی توانست. امریکا اگر شکست میخورد هرگز با طیاره های نظامی اش مخالفانش را از قطر به افغانستان و جاهای دیگر انتقال نمی داد.
امریکا اگر شکست میخورد پول مصارف مخالفینش را در قطر پرداخت نمی کرد.
امریکا اگر شکست میخورد در جریان کوچ کشی اش چند نقطه افغانستان را بمباران نمی کرد.
امریکا اگر شکست میخورد سرمایه های افغانستان را در کشورش بلاک نمی کرد.
امریکا اگر شکست میخورد بخاطر فشار بر مخالفینش ده ملیون دالر جایزه تعیین نمی کرد.

شکست نو باعث این خواهد شد که بالآخره داعش در میدان حضور فعال پیدا کند تا گروه های تروریستی در منطقه برای زدن حریفان منطقوی در دراز مدت جای پای داشته باشند.

احمد سعیدی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کست کهنه
بازی جدیدِ
نظرات بینندگان:

>>>   خوب علت برد این شیطان بزرگ درینست که اکثر مردمان جهان عاشقان کور این کثافت ها اند.
آتش‌خاوری

>>>   تقریبا سی سال قبل از امروز مجاهدین افغان سقوط دولت نجیب وخروج روسها را جشن میگرفتند وپای کوبی میکردند بیخبر ازین که جشن مرگ ونابودی خودرا میگیرند بدون اینکه علت اصلی خروج روسها وسقوط دولت نجیب را بدانیم وبه ان اندکی تعمق نمایم به میدانها ریختیم وبرای برنامه های نابودی خود که خارجی ها نقشه کشیده بودند شادی واظهار خرسندی وجشن پیروزی گرفتیم ونتیجه چنان شد که خارجی ها میخواستند وبرنامه ریزی کرده بودند بیخبر ازین که نفش مجاهدین در شکست روسها ودولت دست نشانده اش بیش از پنج در صد نبود همه به ظاهر امر نگاه کردیم وگفتیم خارجی ها واقعا به ما کمک کردند وما را پیروز میدان ساختند وچنان پنداشتیم که کفر واسلام اشتی نموده واینکه قران کریم فرموده<ولن ترضی عنک الیهود والنصاری حتی تتبع ملتهم>العیاذا بالله غلط ثابت شده وباور ما به قران ان کلام الهی گویا کم شده بود
حال طالب با وجود اینکه اکثرشان نمیدانند انها را که ساخت وچگونه بمیان امدند وبعد ها درین کاروان امدند واز اصل قضیه خبر ندارند چنین پنداشتند که گویا این غازی ها امریکارا شکست داده اند!!! وفاتحانه داخل کابل شده اند اگر چنین بود وقتی تمام کشور وهمه خاک وطن را در اختیار داشتند والقاعده وپاکستان هم در پهلوی شان بود چرا ظرف کمتر ازیک ماه بکلی افغانستان را ترک وناپدید شدند وبعد امریکای ها راستی خبر نداشتند که انها چه میکنند ودر کجا تعلیم وتربیه میشوند واز کجا تسلیح وتمویل میگردند واز کدام راه وبه چه تعداد داخل کشور میشوند !!!این موضوع را فقط از دنیا بی خبران ودور از سیاست مداری میتواند باور کند مثال طالب ها به ان میماند که ملا نصر الدین یک طفل را بشانه ای خود سوار نموده بود وطفل میگفت که من ملا را سلی زدم وخوابانیدم و... ملا از پاین میگفت عاقلان داناست
نتیجه مرگ تدریجی طالب ها شروع شده ونقشه ای خارجی ها حتما قابل تطبیق است ودیر یازود این گروه را تعویض مینمایند معلوم نیست که چه مدت ووقت را در بر خواهد گرفت اما دکتورین انها حتما تطبیق وقابل اجرا خواهد بود
حاجی ولایت خان صافی از پاریس

>>>   امریکا در قدم اول تمام سلاح هایی مورد نیاز داعش را
در افغانستان جا گذاشت و قبل بر این داعش را در سرحدات آسیای میانه و چین و ایران جابجا کرده و در چند ماه دیگر قصه اصلی معلوم خواهد شد.

>>>   سعیدی بچیش؛ خو استی بیدار شو هذیان نگو بادارت شکست قطعی خورد و رفت، وقتای دالر هم رفت، این تفاسیر خواب هایت را به آب روان بگو! برای تو وهمه شروفساد تسلیت میگم.

>>>   شکست خورده همیشگی افغانها هستند ودر اینده هم همین ها شکست می خورند

>>>   بازی اصلی امریکا با چین است
هشدار هشدار هشدار و ملینونها اخظار به چین. پاکستان بعد از چهل دو سال مزدوری امریکا که سالانه ملیاردها دلار کمک امریکا را میگرفت با مولای خود چه کرد و چین را پاکستان هنوز نیامده به افغانستان در مدت یک ماه بدنام کرد. این همسایه محترمی که طی هزاران سال چشم طمع به همسایه های خود نداشت اما این نطفه حرامی پاکستان و این دست نشانده و نفطه حرامی انگلیس این کشور بزرگ چین را در اذهان مردم بدنام میسازد.
اخطار و اخطار به چین این نقشه مشترک امریکا و پاکستان است

>>>   اخطارهای تو را وزیر خارجه چین نمیخواند
همه جا در حال . اخطار و اخطار و اخطار


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است