حساب های مقام های سابق را اینجا دنبال کنید
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۳۰    ۱۴۰۰/۶/۲۱ کد خبر: 168334 منبع: پرینت

درباب انتقال پول فیزیکی توسط محمد اشرف غنی رییس جمهوری سابق و ادعای تحقیق از سوی او، چند نکته قابل عرض است.
نکته اول اینکه نقد پادشاهی رفته برای ما مردم داخل آسان تر و به صرفه تر است.

نکات بعدی از این قرار که: در این دو دوره نیمه کاره حکومت وجمهوریت سه نفره برخی از این سه نفر اختیارات تام وفوق العاده ای درامور مالی، عزل و نصب ها و کلیت کار ممکلت داشتند، این اختیارات در زمانی بود که مجلس نمایندگان، مجلس بی اختیار، غیر فعال و در قید ارگ، هیچ قدرت نظارتی نداشت. تغییر مسیر بودجه ملی و جابجایی بدون هیچ تطابق و پرسانی، انتقال بودجه اضطراری و لاقید به دلیل جنگ، پروسه تدارکات ملی و مسایل کلان مالی از این دست بسا مهمتر است، مواردی که البته قابل حساب رسی و تحقیق است و در مقابل اینها کود نود قابل عرض نیست و از مقدار قابل بحث پول فیزیکی برده شده و باقی مانده در میدان پی پی اس به مراتب مهمتر است.

از این مهمتر تدوام جنگ و به کشتار سپردن نیروهای دفاعی و امنیتی و در واقع دوطرف جنگ، عدم رجوع به شیوه های قانونی انتقال قدرت و بربادی ساختار نظام با همه هزینه هایش در این کشور فقیر بخش های کوچکی از ادعاهایی است که می شود در مقابل عنوان کرد.

این ها همه بلاهایی بود که یکی دو نفر پیرامون رییس جمهور سابق برای منافع شخصی خود بر سر این ملت و کشور آورده اند. حالا طالبان به بانک مرکزی دستور داده اند که حسابات مقام های سابق بند شود که البته چیزی در آن حسابات محال است پیدا شود. اصل حساب را باید در این بررسی ها دنبال کنند.

نقیب آروین


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حساب ها
مقامهای سابق
نظرات بینندگان:

>>>   دزد های سابق پول هایشانرا با خود در دبی وامریکا واروپا برده اند
علاوه9برآن ترلیون ها دالر که امریکا یاد آوری میکند بیشتر خودد شان وقراردادی هایشان وهمراه یا با کمک دزد های شان مانند نادر اتش حمید قیومی اقوام بی بی گل وهرکاره اشرف غنی محب قبلا پیشاپیش انتقال داده اند

>>>   بعد از این به حسابهای خود در بانکهای پاکستان مراجعه کنید چون بانک مرکزی افغانستان در دست آی اس آی است. پاکستان موقتاً دالر امریکایی را میخواهد به ین چینی در آینده تعویض کند و یک پلان چهل چند ساله دیگر برای سو استفاده ار مردم چین روی دست دارد این پلان مشرک سی آی ای امریکا و آی اس آی پاکستان است که بعد از قرارداد قطر عملی شده است
استقبال مجاهدین طالبان و افراطیون عرب، پاکستانی و طالبی از حزب کمونیست چین برای تطبیق اصلی اسلام در افغانستان. افراطیون برهبری آی اس آِی پاکستان و بفرمان اردوی پاکستان میخواهند قبله مسلمین را از عربستان به سوی حزب کمونیست چین انقال دهند زیرا پاکستان به سرمایه چین احتیاج دارد زنده باد اسلام کمونیستی افراطیون عرب پاکستانی و طالبی برهبری پاکتسان.
اخطار هشدا اخطار هشدار به چین؟؟؟؟؟!!!!!!!
سیاسیون و نظامیان پاکستان جهل و سه سال از امریکا و ناتو ملیاردها دالر و یورو گرفتند و در آخر با پلانفورم امریکا تمام تروریستان خاورمیانه و پاکستانی را در جا دادند و افغانستان را به دوره اول طالبان عقب بردند پلان آی اس آی پاکستان است که پای چین را به جنگ داخلی افغانستان بکشاند و این با برای چندین دهه ین چینی رشوت بگیرد و چین از ترس ارسال تروریستان به سینکیانک مجبور است به پاکستان بمثل امریکا باج بدهد. شاید تریلیونها سرمایه چینی را در معادن نابود کند و چین را بروز سیاه امریکا بنشاند. وقتی امریکا و انگلیس فریب دروغگویان و شیطانهای ملعون پاکستانی را خوردند چینیهای از همه چیز بیخبر هزار درصد در دام حیله های پاکستان میافتند و بدنام و نابود میشوند افغانستان گورستان امپراتوریها و قدرتهای برزگ عالم است این با قرعه را پاکستانیها بنام چین زده اند. مبارک تان باد رهبر حزب کمونیست چین که افراطیون اسلامی و مجاهدین فی سبیل الله پاکستانی، عربی و طالبابی به رهبری القاعده و آی اس آی پاکستان و سی آی ای امریکا این با از حزب کمونیست لائیک و ضد خدای چین استقبال میکنند. ای بیخبران و خامها و ناشیهای بیچاره که پول چشمان شما را کور کرده است از ارتش سرخ شوروی درس بگیرید که هیمین پاکستان و امریکا و انگلیس و ناتو آنها را متلاشی کرد و برای مدتیها جهان دوقطبی را بیک قطبی تبدیل کرد. امروز به خیال خام پاکستانیهای دروغگو، فریبکار و مزدور انگلیس و امریکا و تروریستان عرب بپای خود به میدان اعدام و مرگ میروید. پاکستانیها برای تان میدان هوایی بگرام این جاسوسخانه امریکایی و زندان بزرگ امریکا را دام بزرگ میسازند و شما چینیها بیخبر، ناآگاه و حریص را در آنجا گور میکنند و در زندان سی آی ای امریکا و آی اس آی پاکستان میاندازند دیگر برای تان راه نجاتی نیست باید بدتر و بیشرمانه تر و زبون تر از امریکاییها فرارکنید و همه بازی را به کشورهای ناتو ببازید. هشدار هشدار هشدار؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

>>>   انهایکه میگویند همه کار دولت بدست سه نفر بود خود را توهین می کنند، مگر این شما نبودید که لاف می زدید که ما مجاهدین ما مقاومتگران... چنین هستیم و جنان... سه نفر شما را بگیل کرده بود؟

>>>   نقیب جان آروین ، چرا موضوع را خلاصه کردی؟؟؟دزدی و چپاول از زمان حکومت مجاهدین در سال 1992ا آغاز یافت. زمانیکه طالبان آمدند چیزی برای آنها باقی نمانده بود، پس از سقوط آنها دوباره همان دزدان و قطاع الطریقان جهادی بر گرده های مردم سوار شدند و به فخر فروشی بنام جهاد شروع کردند و در طی بیست سال باند بزرگ مافیایی را ساختند، خود را رتب جنرال و مارشالی دادند ، سگ و پشک کوچه های شان را رتبه دگروال و مقامهای بلند را بخشیدند.، شهر کابل در و دیوار های عمارات دولتی به شمول میدان هوایی به موزیم عکس های شما تبدیل شده بود، زنان تان که تا چند دهه قبل ، به مشکل پول چادری را داشت به یکبارگی روی لچ شدند و در مغازه های قیمتی شهر نو کابل برای خرید گشت و گذار میکردند و ده ها سرباز هم امنیت شانرا میگرفت.
من دورا ن ظاهر شاه ، داود خان ، تر ه کی و امین ، کارمل و نجیب ، حکومت جهادی ها و دو دوره طالبان را به چشم سر دیده و میبینیم. خرچ یکساله ظاهر شاه و داود خان برابر به خرچ یک هفته شما پای ترکیده ها بود، امین و تره کی نیز روز های نا دید گی خود را دیده بودند ، هر شب جمعه در ارگ پارتی بازی میکردند و محفل ساز و اواز بر پا بود، ببرک کارمل به قدرت رسید و تا جاییکه مطالعه دارم و حتی با آشپز های او حرف زده ام ، کم مصرف ترین رهبر در تاریخ افغانستان بود ، گرچه شما یان و قلم بدستان تان چون اکرم خان اندیشمند و اکادمیسین های ساختکی چون اعظم سیستانی و داد فر سپنتا همه کارمل را وطن فروش و کمونیست میگویند، ولی همین شخص که بر او انواع تهمت ها را میزنید پاک نفس ترین رهبر در طول تاریخ افغانستان بود ، صفات عالی انسانی او و مهاتما گاندی بسیار با هم شباهت دارد،در دزدی های بیست سال تنها اشرف غنی و کرزی شامل نبودند بلکه باند بزرگ مافیایی شورای نظار و بخشی از پشتونها نیز شامل استند.
امروز از خانه امرالله صالح پولهای نقد و سکه های طلا بیرون می‌شود ولی از کارمل فقید صرف چند جلد کتاب باقی مانده است.اگر وجدان سالم دارید این حقیقت را بپذیرید.
حالا حرف از طالبان است، طالب از نگاه حرص دنیا نسبت به شما فعلا بهتر است ولی دیر یا زود دستان شما را در خیانت به منافع مردم از عقب خواهند بست.زیرا قدرت فساد میافریند.
غضنفر


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است