حقانی: عفو ما شرعی است، سیاسی نیست
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۸    ۱۴۰۰/۶/۲۲ کد خبر: 168347 منبع: پرینت

سرپرست وزارت داخله کابینه طالبان گفت که دولت در روشنی اصول اسلامی خواستار روابط خوب با همه کشورهای منطقه و جهان است و عفو عمومی که اعلام شد سیاسی نیست بلکه یک قانون شرعی است.
سراج‌الدین حقانی در جلسه معارفه خود گفت که رویکرد طالبان روشن است، ما خواستار پایان اشغال سرزمین خودمان و ایجاد یک نظام اسلامی بودیم که خداوند این‌ها را به ما عطا کرد.

وی افزود: ما در امور هیچکس دخالت نمی‌کنیم و از دیگران نیز می‌خواهیم تا در امور ما دخالت نکنند. امروز خداوند متعال آنچه که میلیون‌ها نفر برای آن فداکاری کرده‌اند، یعنی نظام اسلامی را به ما داده است.
با کمک و همکاری شما به اینجا رسیده‌ایم، هنوز به همکاری شما نیاز داریم، این نظام از آن شما است، ما نمی‌توانیم آن را بدون همکاری شما و برای امنیت و توسعه زندگی با رفاه شما اداره کنیم، هر آنچه می‌توانیم را در این راستا انجام خواهیم داد.

سرپرست وزارت داخله از طالبان خواست تا از سران خویش مانند زمان جهاد اطاعت کنند و فریب غنایم جنگی و سایر چیزها و مسایل مادی را نخورید، کارهای خوب جهاد گذشته خود را با چیزهای مادی خراب نکنند، این‌ها چیزها فانی هستند، بهترین اعمال خود را با آن‌ها خراب نکنند.

به گزارش «پاکستان آبزرور»، حقانی با اظهار اینکه مردم افغانستان ستمدیده هستند، گفت: با آنها بد رفتاری نکنید، شما حاکمان آن‌ها نیستید، بلکه خدمتگزاران مردم هستید، بنابراین به کسی آسیب نرسانید، اگر کسی این کار را کرد، این اشتباه شخصی و رفتار نادرست آن‌ها است.
وی با تاکید بر اینکه متخلفین براساس قوانین شریعت مجازات خواهند شد، تصریح کرد: من می‌خواهم به همه یادآوری کنم که عفو عمومی که ما ارائه کردیم یک عفو سیاسی نیست، بلکه یک قانون شرعی است که فکر انتقام را از قلب ما خارج کرده است.

معاون رهبر طالبان تاکید کرد که باید از استفاده کلمات نامناسب برای افسران و سربازان دولت سابق افغانستان مانند جنایتکاران، قاتلان، برده‌ها و غیره خودداری گردد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سراج‌الدین حقانی
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   ایا ملا برادرزنده است؟(سپوتنیک).
من که انسان راست وصادق هستم،باراست بودن همچوشایعات بی اندازه مسرور میشوم.مرغ کم... کم.
عاقل

>>>   ما برای قدرت جهاد نکردیم بلکه برای ازادی افغانستان جهاد کردیم ، هدف ما خدمت خلق الله است ، خداوند از ما راضی باشد
حبیب الله یوسف زی

>>>   بدین وسیله میخواهم اصلیت پیام صوتی ملابرادررادرارتباط با ردشایعه مرگش تاییدکنم.زیرااو درین پیام ازکلمه(ملگری)استفاده میکندواین کلمه تقریبن مخصوص جناح خلق حزب دیموکراتیک میباشدوبادرنظرداشت سابقه طولانی وپرشور اقای برادر به صفت خلقی سه اتشه این پیام واقعی وازخوداوست.
عاقل

>>>   باسلام: آوازه است که طالبان به رمضان بشردوست که او هم از سیاسیون رژیم سابق است در دولت خود جای میدهند پس افراد و اشخاص دیگری هم هستند که به مراتب از بشردوست کرده فهمیده و تواناهستند و نیز جاسوس کشورهای بیگانه نیستند بشردوست به همه مردم معلوم است که جاسوس کشور فرانسه است وی بظاهر آدم مظلوم و عاجزی است اما در غیاب جاسوسی خود را هم میکند اگر رمضان بشردوست ادمی خوبست دیگر همه مردم افغانستان بد و بدرد نخور هستند حالا خوب یا بد ولی مهم این است که رمضان بشردوست سیاستمدار رژیم قبلی است اگر به بشردوست در مقامهای بالا جای میدهند باید به افراد دیگر هم که درخواست مقامهای بالا را دارند باید توجه شود در غیر اینصورت طالبان گفتارشان با کردارشان دچار دورنگی میشود طالبان به صراحت اعلان کردند که از رژیم ظالم و مستبد قبلی هیچ شخصی در پست های و مقامهای کلیدی استخدام نخواهد شد پس باید این امر در مورد همه صدق کند اگر به این گفته خود عمل نکنند به مرور زمان موجب خشم مردم خواهد شد...
ب م

>>>   باید از پلیس سابق کار گرفته نشود زیرا همه شان دوزد و به فساد آغشته بودند باید کسانی را در پولس جذب شود که واقعا به دین اسلام آگاهی
داشته باشد نه اینکه جیب
جیب های خود را پر کنند

>>>   بسیار جالب است که یک گروه تروریستی بعد از بیست سال آدم کشی،ترور و انتحار، اعلام عفو عمومی می کند! یعنی می گوید از این به بعد دیگر نمی کشیم؛ چون همه چیز را در اختیار گرفته ایم و به دیگران حق حیات می دهیم!!
پشتونها نمی دانم خیلی بی عقل و نفهم اند یا خود را به بی عقلی و بی خردی زده اند؟!

>>>   حقانی به فکر یه کانال امن باش تا زمینه برا کسایی که بخوان به مردم کمک کنن فراهم بشه. وضع گرسنگی و آواره هایی که توی پارک های حتی همون کابل خیمه زدن خیلی وخیمه. یه جریانی چیزی راه بندازین هر کی دوس داشته باشه در حد توانش کمکی بکنه. گور پدر سیاست و تاریخ لعنتی که همش دروغه.

>>>   عالی جزاکم الله خیرا

>>>   زنده باددولت اسلامی افغانستان نظیرندارد
قادر آقچه

>>>   شما خو خوب میگویید ولی افراد تان خودسرانه مردم را تحقیر وتوهین میکنند.

>>>   به عاقل
این ارزوی ۸۰درصد مردم این ملک است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است