بلینکن: به اهداف خود در افغانستان دست یافتیم
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۶    ۱۴۰۰/۶/۲۳ کد خبر: 168357 منبع: پرینت

وزیر امور خارجه آمریکا همزمان با دفاع از رویکرد و عملکرد دولت «جو بایدن» رییس جمهور این کشور در قبال افغانستان، مدعی شد که واشنگتن به اهداف خود در اشغال ۲۰ ساله این کشور رسیده است.
به گزارش مهر، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار پیامی مدعی شد که آمریکا با اشغال نظامی افغانستان طی ۲۰ سال اخیر، به اهداف خود دست یافته است.

بلینکن در همین رابطه در حساب توییترش نوشت «همزمان که به یاد حدود ۳ هزار نفری که ۲۰ سال پیش در ۱۱ سپتامبر جان خود را از دست دادند، هستیم، این مسئله به ما یادآوری می شود که چرا ما در وهله اول وارد افغانستان شدیم: برای اینکه عدالت را درباره کسانی که به ما حمله کردند، اجرا کنیم و مطمئن شویم که این اتفاق دیگر هرگز رخ نخواهد داد».
وی در ادامه ادعای خود نوشت: ما به آن اهداف دست یافتیم.

اظهارات و ادعای بلینکن در زمینه رسیدن به اهداف اشغال نظامی افغانستان در حالی مطرح می شود که وی پیشتر نیز علی رغم انتقادات گسترده‌ای که از نحوه خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان وجود دارد، با حضور در نشست کنگره از عملکرد دولت بایدن در این ارتباط دفاع کرده بود.

بلینکن درباره حضور طولانی مدت در افغانستان گفته بود: هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که ثابت کند حضور طولانی‌تر ما می‌توانست به نیروهای امنیتی افغانستان کمک کند تاب‌آورتر یا خودکفاتر شوند، اگر ۲۰ سال حضور و صرف صدها میلیارد دلار حمایت کافی نبوده باشد چطور حضور برای یک، پنج یا ده سال بیشتر می‌توانست تفاوتی در این کشور ایجاد کند؟

وی پیش از این نیز در گفتگویی با شبکه «ای بی سی» ضمن اعتراف به این مساله که تسلط طالبان بر کشور، دولت جو بایدن را غافلگیر کرده است، گفته بود که واشنگتن به وظیفه خود در قبال افغانستان عمل کرده است. بلینکن در ادامه افزوده بود: ما ۲۰ سال آنجا حضور داشتیم و یک تریلیون دلار خرج کردیم و ۲۳۰۰ سرباز آمریکایی هم جان خود را از دست دادند. خوشبختانه رییس جمهور تصمیم گرفت که به این جنگ پایان دهد و آمریکا را از افغانستان خارج کند.

اظهارات مقامات واشنگتن و ادعاهای آنها در حالی مطرح می شود که حضور نظامی آمریکا در افغانستان طی بیست سال اخیر نه تنها نتیجه ای جز جنگ، خشونت، خونریزی و دامن زدن به اختلافات قومیتی در این کشور نداشته است، بلکه با خروج شتابزده و غیر مسئولانه خود، آن مقدار دستاوردهای مردم افغانستان را نیز از بین برد و در حال حاضر این کشور ده‌ها سال به عقب برگشته است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بلینکن
اهداف افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   به این .....باید گفت که اگر: "اینکه عدالت را درباره کسانی که به ما حمله کردند، اجرا کنیم" هدف تان بود پس چرا رامسفلد را محاکمه نکردید؟؟؟!!!
و همچنان: "تسلط طالبان بر کشور، دولت جو بایدن را غافلگیر کرده است" بسیار خنده دار، معلوم میشود که بلینکن آدم مزاقی هم است. شما جنایتکاران تمام دنیا را غافلگیر کردید.
آتش خاوری

>>>   هدفتان چی بود ؟ اول به اسم صلح آزادی هزاران طالبانی و بعد با کمک غنی و ژنرالهای خائنی مثل دوستم تقدیم افغانستان به طالبان ؟!

>>>   آقای بلینکن خوب می داند که ارباب او به آمریکاحمله کردتا بتواند برای اهداف پلید خود راه را برای حمله به افغانستان و غارت وچپاول ثروت ومنابع افغانستان فراهم آورد.وآمریکا و بقیه کشورهاو ناتو هم همراه او شدند .ونتیجه افغانستان توسط کمک این جنایتکاران جهانی به اِشغال شیطان جهانی و فراماسونهای شیطان پرست در آمد. از آنجا که مردان زیادی رفتن را بر ماندن و مبارزه کردن ترجیح دادندامازنان مبارز افغانستان باید برپوزه این دجال و همدستان شیطان پرست او بکوبندو افغانستان راآزاد کنند.

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است