صلیب سرخ: سیاست تعامل با طالبان ضروری است
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۸    ۱۴۰۰/۶/۲۳ کد خبر: 168358 منبع: پرینت

رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن وضعیت در افغانستان، تدوین سیاست تعامل با طالبان ضروری است.
به گزارش تسنیم، «پیتر مائورر» رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اظهار داشت که جامعه بین‌الملل نیازمند ایجاد یک سیاست مشخص برای تعامل با طالبان برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن وضعیت در افغانستان است.

مائورر در اینباره گفت: من معتقدم که سیاست تعامل با طالبان برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع ضروری است، این ممکن است دشوار باشد و مانند همیشه در چنین شرایطی شکست آسان است، موفقیت و ایجاد ثبات همیشه پیچیده‌تر، دشوارتر، جذاب‌تر، خسته کننده‌تر است.

رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ افزود که به رسمیت نشناختن دولت به رهبری طالبان در افغانستان می‌تواند بحران انسانی و اقتصادی این کشور را تشدید کند، زیرا سازمان‌ها و بانک‌های بین‌المللی نمی‌توانند از دولتی که به رسمیت شناخته نشده حمایت مالی کنند.
مائورر ادامه داد: ما عمیقاً به اهمیت مشارکت باور داریم، زیرا بحران بسیار عمیق است و خطر بی‌ثباتی نه تنها در افغانستان بلکه در تمام منطقه واقعی است.

وی با ابراز رضایت از تضمین‌های طالبان برای فعالیت صلیب سرخ در افغانستان نیز گفت: «این واقعیت است که ما چندین دهه با طالبان کار کرده‌ایم، ما برای اولین باری که آن‌ها در قدرت بودند با هم تعامل داشتیم، زمانی که در قدرت نبودند هم با آن‌ها به عنوان یک طرف درگیری در تماس بودیم؛ ما همچنین توانسته‌ایم با برخی از برجسته‌ترین شخصیت‌های طالبان اعتماد و روابط برقرار کنیم».

به گفته رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، در حال حاضر، افغانستان با ترکیبی از بحران‌های سیاسی، اقتصادی و بشری روبرو است و نیازها به کمک‌های بشردوستانه در سال‌های اخیر به دلیل افزایش درگیری‌ها، فقر ساختاری و همه‌گیری کرونا تشدید شده است.

به گزارش «اسپوتنیک» مائورر گفت که زنجیره تامین دارو و تجهیزات پزشکی مختل شده است و بحران امنیت غذایی به دلیل افزایش قیمت خوراکی بیشتر نمایان شده و افغانستان را یک کشور فوق‌العاده شکننده تبدیل کرده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   طالبان تروریست مردم افغانستان را به گروگان گرفته اند حالا دیده شود که جامعه جهانی مردم افغانستان را نجات میدهند یا به گروگانگیران را کمک میکند

>>>   حال یک تعداد نادان همیش می گویند که جامعه جهانی به طالبان کمک نکند
آنها به طالب کمک نمی کنند بلکه به مردم گرسنه کمک خواهند مردم اگر گرسنه باشند به آدم خواری یا از گرسنگی تلف می شوند

>>>   مردم افغانستان خود حاضر به دفاع از وطن خود نیستند و در حال فرار
جامعه جهانی چرا باید به فکر نجات آنها باشد

>>>   به سومی
کسی از شما کمک نخواست گفتن جامعه جهانی ما در جنگ ۴۰ساله ۸میلیون مهاجر داریم برو تحقیق کن شما چند میلیون مهاجر دارید بدون هیچ جنگی

>>>   به چهارمی
ژاپن و چین در آمریکا سیزده میلیون مهاجر دارند
برو تحقیق کن ببین دومین و سومین اقتصاد دنیا فقط در آمریکا چرا انقدر مهاجر دارند
فقط پنج میلیون در ایران هستید

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است