قانون تازه طالبان در بلخ: سگرت و تلویزیون ممنوع
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۵۳    ۱۴۰۰/۶/۲۴ کد خبر: 168363 منبع: پرینت

منابع محلی در ولسوالی‌های بلخ می گویند که طالبان، اخیرا کشیدن سگرت و دیدن تلویزیون را ممنوع اعلام کرده و با مخالفین این قوانین برخورد جدی کرده‌اند. طالبان هنوز این ادعا را رد یا تایید نکرده‌اند.
به گزارش آوا، منابع مردمی در ولسوالی‌های ولایت بلخ که نخواستند نام‌شان افشا شود، به آوا گفتند که به تازگی طالبان در مراکز این ولسوالی ها قوانین جدیدی را وضع کرده اند که بر بنیاد آن، مردم نباید تلویزیون ببیند و سگرت بکشند. اگر کسی با این قوانین مخالفت کند مورد پیگرد طالبان قرار می گیرد.
آنان می گویند که این گروه تاکنون تلویزیون های چندین خانواده را شکسته و رسانه ها را عامل گمراهی مردم می دانند.

این در حالی است که باشندگان ولسوالی های بلخ می گویند که با دیدن تلویزیون از اخبار روز و وضعیت کشور باخبر می شوند و در حال حاضر تلویزیون ها برنامه های غیر اسلامی پخش نمی کنند.
منابع دیگر از ولسوالی های سمنگان هم می گویند که طالبان دیدن تلویزیون را در ولسوالی های این ولایت ممنوع قرار داده و تلویزیون ها را شکسته اند.
گذاشتن ریش، پوشیدن لباس سنتی افغانستان و چادری برای زنان از دیگر قوانین طالبان در ولسوالی های بلخ بوده است.
این در حالی است که پیش از این، مسئولان تحریک طالبان رسانه ها را دستاورد ۲۰ ساله افغانستان عنوان کرده و تاکید داشتند که باید برنامه رسانه ها در چارچوب قوانین اسلامی باشد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سگرت تلویزیون
طالبان بلخ
نظرات بینندگان:

>>>   فهم طالب از اسلام در همین حد است.

>>>   هیچ وسیله مدرنی حرام نیست، مردم افغانستان مردم 20 سال پیش نیستند جامعه به اگاهی رسیده ، مجاهدین امارت اسلامی مواظب افراطیون باشند هر کار غلط فراطیون به پای مجاهدین امارت اسلامی نوشته خواهد شد ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   کم کم طالبان به اصل خودش بر میگردد.

>>>   هنوز در کجاست !
بگذارید طالبان اندکی خود را در چوکی های دولتی جا به جا کنند بعد ببینید که چگونه مار های خطرناکی اند و از هیچ خیانت و جنایتی دریغ نمی کنند .
این گروه سیاه و باطل ، بنابر اعتقادات شان به هر پدیده انسانی و ارزش های بشری مهرباطل خواهند زد .

>>>   هرچی این ۲۰سال آمریکا بهتون حال داد و خوشی کردید روز اخر تمام خوش ها را تو‌ دهان مردم افغانستان زهر مرد.امریکا جنایت کار هست دوستی نداره.از پشت خنجر میزنه..هیچ‌کشوری مثل ایران برای همسایگانش نیست.ایران هیچ وقت پشت همسایه ها را در بدترین شرایط خالی نکرده.و به آنها کمک کرده

>>>   هیچ دولتی در این چهل سال به ما از برای خدا کمک نکرده نه ایران نه امریکا هر کدام هر وقت کاری کرده منفعتش در ان بوده دنیای سیاست بچه بازی نیست که حساب و کتاب بر مبنای همسایگی باشد فقط یک مبنا دارد ان هم منفعت طلبی است حال چه امریکا باشد چه ایزان حساب ملت ها از دولت جداست ملت ایران هم تا جایی که مقدور بوده کمک انسانی کرده امریکا و دیگر کشورهای دنیا هم مردمش بسیار کمک کرده ذات بشر نیک است اما سیاست این گپ هارا نمیفهمد

>>>   خبیث الله تو اصلاً در کدام پله ی ترازو قرار داری ؟ تو یک شخص ....هستی که اصلاً معلوم نیست به کدام دین و قانون اعتبار داری، همیشه چرند های ضدو نقیص می گوئی، طالبان این وحشی های قرن از خرزی و غنی فراری و دزد به ارث برده اند که هر جنایتی را که میکنند انکار میکنند و میگویند ما از خود سری های افراد خود آگاهی نداریم و تحقیق می کنیم، این کار را از غنی یهودی و دزد فراری آموخته و عملی میکنند، مگر میشود از خود سری های افراد بیسواد، جاهل و پُر شپش های خود بیخبر باشند ؟ تو خبیث الله که میگوئی وسایل مدرن حرام نیست پس چرا تلویزیون ها را می شکنید ؟ شما همان ظالمان پست چند سال پیش هستید که میگفتید زنها با صورت پوشانده عکس بگیرند، شما همان جاهلانی هستید که بودید و از روی منافقت و فریب میگوئید ما تغییر کرده ایم اگر تغییر کرده اید در عمل ثابت کنید ...رذیل،تازه یک ماه از قدم منحوس شما میگذرد که چون شپش و خسک های مُردار از همه جا سرازیر شده اید و چهره ی منافق و عقب مانده ی تان را از همین حالا نشان داده اید که در نهاد شما ( طالبان قاتل ) از انسانیت، اسلامیت، پیشرفت و تغییر خبری نیست، به طالبان ات بگو اگر تلویزیون و غیره از نظر شما لعنتی ها بد و حرام است پس موتر و تفنگ و تیلفون و غیره هم حرام است و استفاده نکنید، سلاح ها را کنار بگذارید، اگر مرد هستید مثل مردم عام دست خالی به جنگ مردم بروید تا غیرت تان معلوم شود، برای خود تان همه چیز جایز و حلال است اما برای مردم حرام است چون از جنایت های شما با خبر میشوند، انشاالله روزی شما ظالمان هم مثل رژیم منحوس خلقی ها و پرچمی ها، و مجاهلین هم فکر شما نابود میشوید، روی همه ی تان به پیشگاه خالق سیاه و جهنم جای تان است چون همه ی تان جنایت کار و قاتل بوده و هستید.

>>>   فعلن تلویزیون ونشرات بدست خودطالبان است نشراتش هم مطابق خواست آنها بوده وشدیدن تحت ساسور اند پس چرا دیدن تلویزیون را ممنوع اعلان کرده اند؟معلوم است که یک اداره ی وواحد ورهبری ندارند طالب هرمنطقه منطق قبیله وی وعقب مانده گی خودرا درولایت خود تطبیق میکنند باید درمرکزموضوعات را تصویب وابلاغ کنند خودسرانه هرکس مطابق دیدگاه تنگ نظرانه خود قضاوت وحکم نکنند.این خود یک انارشی را نشان میدهد.

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است