طالبان رانندگی زنان را ممنوع اعلام کردند
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۰۲    ۱۴۰۰/۷/۹ کد خبر: 168553 منبع: پرینت

طالبان رانندگی را برای بانوان افغانستانی ممنوع اعلام کردند.
یک ماه و نیم پس از روی کار آمدن گروه طالبان در افغانستان، این گروه روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر رانندگی را برای بانوان افغانستانی در شهر هرات ممنوع اعلام کردند.

به گزارش رادیو فرانسه، یک مقام گروه طالبان در شهر هرات روز چهارشنبه ۲۹ سپتامبر/هفتم ماه میزان، خطاب به رانندگان زن گفته است که باید از رانندگی خودداری کنند.
طبق گزارش روزنامه اطلاعات روز، مولوی شیراحمد عمار، معاون والی طالبان در هرات از بانوان هراتی خواسته است که «باید منتظر نظر رهبری طالبان در مورد حقوق زنان باشند و از رانندگی در سطح شهر هرات پرهیز کنند.

هرچند پس از به قدرت رسیدن طالبان اغلب بانوان افغانستانی موترهای خود را از ترس این گروه در خانه متوقف کرده‌اند اما شمار اندکی که هنوز رانندگی می‌کنند گفته‌اند که طالبان آن‌ها را تهدید کرده‌اند.
عادله عدیل، یکی از صدها بانوی راننده در شهر هرات گفته است که نیروهای گروه طالبان پس از برخورد خشونت آمیز با وی حتی او را به مرگ و از بین بردن اتوموبیل‌اش تهدید کرده‌ اند.
طبق اظهارات این بانو که مالک یکی از آموزشگاه‌های رانندگی در شهر هرات است، با روی کار آمدن گروه طالبان در افغانستان، تمام تلاش‌های زنان این کشور نقش بر آب شده است.

پیش از روی کار آمدن گروه طالبان در افغانستان دست‌کم چهار مرکز آموزش رانندگی برای زنان در شهر هرات فعالیت داشت اما حال همه این مراکز تعطیل شده‌اند.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
رانندگی زنان
هرات طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   فهم طالب ز دین بسی اندک
جهل طالب ز جاهلان بیشتر
کار طالب چو طفلکان ناکار
عقل طالب ز طفلکان ابتر

>>>   اعلام ممنوع ساختن راننده گی زنان قانون خود ساخته است و من مخالف ان هستم ، راننده گی زنان هیچ ایرادی ندارد ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   چقدرکودکانه است اگرتوقع داشته باشیم که طالب امروزباطالب بیست سال پیش سال فرق داشته باشد.مگردرین بیست سال اخیرکدام ایت ویا حدیث نونازل شده؟
طالب اسلام رابالای من وتو تطبیق میکند.جالب است که خودراعاشق اسلام معرفی کنیم وهمزمان دستورات احمقانه طالب راقبول نداشته باشیم.
بشیربشارت

>>>   چون طالبان وسایل نقلیه را در شهر کنترول میکنند،مجبور هستند که وسایل نقلیه رنان را نیز کنترول کنند که کدام بمب و سلاح در مابین آن نباشد.
آنها چون کوتکس را هیچوقت ندیدند،شاید در هنگام تلاشی،آن را خیال بمب کنند و توقیف کنند.

>>>   راه نجات کاملا صاف،واضح وروشن است ،مثل انسانهای تحصیلکرده وصاحب فهم ودرک ودانش تدین راکناربگذاریدوبه تعقل رجوع کنید.
مهرداد

>>>   "خوب آنچه در دیگ است در چمچه هم می براید" در سعودی صهیونیست هم این جهالت ها زیاد است
آتش خاوری

>>>   کار خوب کردند ما طرفدار این کار طالبان هستیم در کجا اسلام آمده که زنان دری وری کنند آن وقت کار کفار بود که زنان را به گمراهی سوق داده اند

>>>   آیا اسرائیل برای زنان اسرائیلی رانندگی را ممنوع کرده؟ این تاتر ها چیست که این فراماسونهای شیطان پرست برای مردم انجام می دهند؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است