می‌مانیم و تسلیم نخواهیم شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۶    ۱۴۰۰/۷/۱۰ کد خبر: 168559 منبع: پرینت

با فراشوتی‌های فاشیست، وطن‌فروش و سیاسیون خاین معلوم بود که مردم به چنین سرنوشتی مواجه می‌شود.
آنانی که از ما نبودند، در دشوار‌ترین روز‌ها، ام‌روز هم در کنار مردم نیستند. متواری اند. فرار ننگین‌شان به خط درشت در تاریخ نوشته خواهد شد و ما این ننگ تاریخی - سپردن دودسته‌ی سرنوشت مردم و یک کشور به دست یک گروهکی که نه مشروعیت سیاسی دارد و نه هویت و نه محبوبیت- هرگز و هرگز فراموش نخواهیم کرد.

شرم و ننگ‌تان باد با این د‌ولت‌سازی و ساختار‌سازی‌تان. هزار نفرین بر شما، شما بی‌‌وجدان‌های بی‌خاصیت، بدذات، ناانسان و تهی از هر نوع تعهد و اخلاق سیاسی!
وقتی در مورد تک‌تازی، معامله‌گری، بی‌شعوری، یک‌سان‌‌سازی قومی غنی و‌ دار دسته‌اش- که سر‌وتهِ سیاست‌اش همین بود و دیگر اولویتی نداشت- می‌نوشتیم و در برابرش ایستادگی می‌کردیم، می‌گفتند متعصب‌اید. شهرت طلبی می‌کنید. به مقام‌ و موقف دلخواه‌ حکومتی دست نیافته‌ اید.

حالا چهره واقعی، منفور، مشّوم و منحوس غنی و اداره‌اش را شناختید؟
آنانی که با چشمان بسته- صرف قومیت- به مدح و ثنای این گروه وجدان خفته‌ی ناانسان می‌پرداختند، باید بیدار شده باشند و درس تاریخی گرفته باشند. آن‌چه را که این روز‌ها تجربه می‌کنیم، بحران و‌دردی را متحمل می‌شویم، برای همه‌ی ما درسی‌ست بزرگ که باید ازش آموخت و نگذاشت که دوباره تکرار شود.

اما بگذار خطاب به همه بگویم که مبارزه‌ی واقعی و اصلی‌مان تازه آغاز شده است. وقتی از نسل امروز افغانستان با مباهات و‌افتخار صحبت می‌کردیم. از افغانستان امروز، ارزش‌ها و‌ساختار‌ها، از قانون اساسی، آزادی بیان ‌و رسانه‌ها، خطوط سرخ‌و‌سبز، جامعه مدنی، پارلمان ‌‌و هر ان‌چه را که خشت‌خشت‌اش را با هزاران خون دل و مبارزه و تلاش گذاشتیم و به عنوان دست‌آورد ازش یاد می‌کردیم، اکنون زمان‌‌ آن رسیده است که بخاطر حفظ آن بایستیم و مبارزه نماییم. ساده نگذریم و نگذاریم همه هست‌وبود‌مان را ببلعند. خاموشی و ‌سکوت یعنی به رسمیت شناختن نظامی که نظام نیست. سکوت یعنی سر تسلیمی فرود آوردن. بردگی، در نهایت مرگ و پایان زندگی!

دشوار است، می‌دانم. با آن‌که، هنوز از درد، ماتم، شوک، ترس‌، وحشت و دلهرگی برون نشده‌ایم؛ اما برای مردم و وطن و‌ارزش‌های‌‌مان دوباره باید به پا خاست. دوباره از سر باید گرفت و درخت آزادی را دوباره آبیاری باید کرد. و تاریخ آزادی‌خواهی را با قلم خود‌ یک‌بار نه، بل هزار بار دیگر رقم باید زد. من هستم. هستیم. می‌مانیم و تسلیم نخواهیم شد.

فریحه ایثار ،کابل افغانستان


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فراشوتی ها
مردم
نظرات بینندگان:

>>>   روزی که ژنرال صاحب شهید رازق رفت انوقت از تمامی سیاسیون افغانستان ناامید شدم خداوند ریشه این بیغیرت هایی وطن فروش خوشک شود

>>>   "گروهکی که نه مشروعیت سیاسی دارد و نه هویت و نه محبوبیت" از همان غاری میاید که ما سال ها برای رسیدن به بهشت خیالی گزیده شده ایم. تا این طلسم عربی نشکند و از خواب غفلت بیدار نشویم "همین حال است و همین منوال" و در آینده هم خواهد بود!!!!!!
آتش خاوری

>>>   اعلام کردیم جنگ افغانستان پایان یافته است و مردم به صلح و ثبات نیاز دارد، به مخالفین گفتیم افغانستان خانه مشترک تمام مردم افغانستان است و بیایید در ساختن افغانستان نقش داشته باشید ، فریب خورده گان خواهان تجزیه بودند و منافع شخصی را بر منافع کشور ترجیح دادند ، در گذشته کشور مظلوم افغانستان در استعمار امریکا و مادر فروشان غربی بود ، یک مادر فروش غربی پنجشیر را در انحصار داشت و دیگری مزار شریف و دیگری هرات، و هر بخشی از افغانستان توسط یک مادر فروش غربی اداره می شد ،این مادر فروشان دست به چپاول ثروت ملی و قاچاق اشیاء تاریخی و معادن لاجورد می زد ، دست این مادر فروشان غربی به خون مردم افغانستان الوده است ، امان قهرمان ملی که برادران هزاره که از ان حمایت می کند دست به قتل عام مردم بی دفاع هزاره زد و باعث کشتار دها هزار نفر شد که تاریخ هر گز این جنایت را از یاد نخواهد برد . این اندک گذشته سیاه رهبران خود فروخته شده غربی است که تاریخ از ان به شرمی یاد خواهد کرد ، هر کس که بخواهد امنیت افغانستان را بر هم زند هیچ رحم و دلسوزی در کار نخواهد بود و کشته خواهد شد ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   خودت شعورت اينقدر پايان هست كه حتا به جواب دادن هم نمى ارزى!
كدام دست اورد؟ همان دست اورد كه زن بالايش تجاوز ميشد از ارگ گرفته تا به پايانترين رياست دولتى! چندانه روسپى خانه جور شده بود؟ حقوق زن تنها در كابل بود؟ در اطراف كه هرروزه زنان كشته و بدبخت مى شدند شما ان وقت كجا بوديند؟
خودت حتماً از همان قوماش هستى يا كه با اشغال همسو بودى و يا كه از همان زنان هستى كه پشت همان روز هاى عياشى دق شدى!

>>>   شیر دختران وطنم
شعله های اندک مقاومت را در دستان لطیف تان نگهدارید تا خاموش نشود و با گذشت زمان این شعله ها تبدیل به آتش خشم یک ملت خواهد شد که ریشه های جهالت فاشیستی را از هر نوع آن که باشد خواهد سوختاند.
تپیدن خوش تر از رام بودن
درون این قفس خودرا زنده نگاه دارید و داعیه مقاومت و ایثار را هم.

>>>   خودت از اشرف غنی هم انتقاد کردی و حالا که گریخته است،میگویی که چرا گریخت؟
همان یک متل مشهور است که میگویند:
دور نرو که مرا گرگ نخورد و پیش نیا که بد می بینمت.
حالا هم،او را بد میبینی و هم میگی که چرا گریخت؟

>>>   خانم فریحه ایثار
آفرین بر شهامت و دلیری ات . این بار نوبت شما ست نوبت زنان افغانستان است . اگر حکومت طالبان سقوط نماید ، عاملش جز زنان کسان دیگری نخواهد بود . همین زنان خواهد بود که با مبارزات پیگیر و خشم و نفرت شان از حکومت قرون وسطایی طالبان ، آن ها را به شکست وادار خواهد کرد . آینده از آن زنان افغانستان است . سکوت نکنید ، تسلیم نشوید ، خاموشی نگیرید ، صدای تان را بلند و بلند تر کنید . با کلام و سخن و صدا و قلم تان که مانند شمشیره های دو سره اند بر علیه حکومت جهل و اندیشه های تاریک شان بجنگید . نترسید . استوار باشید که آینده از آن شماست .

>>>   اینها فقط شعار است ولی کدام راه حل و چگونه مبارزه باید کرد گفته نمی شود
همیش کلی گویی است
این ساختارها و ارزشها که شما از آن نام بردید فقط جیب یک عده خاءن دزد را پر کرد و با ثروت مردم فرار کردند

>>>   این فاشیستان یهودی کیش انتقام پدران خود را از مسلمانان می گیرند!!!
آتش خاوری

>>>   به ضد طالب وحشی قیام باید کرد
بیرون خنجر خود از نیام باید کرد
بزیر سلطه طالب زندگی ننگ است
دفاع مردمی با انسجام باید کرد

>>>   وقتی چنگیز خان بعد از ویرانی ایران متوجه افغانستان شد. موصوف در بامیان در پروان مقاومت سرسخت مردم را علیه سپاه خویش مشاهده کرد ، البته او پیروز گردید ، به نظر وی صد فیصد نفوس افغانستان را ذبح کرده بود ، او جلا ل الدین خوارزمی را متعاقب بود ، پس از برگشت از مشرق کشور در سر راهش دید که در سر خاکستر ها و خاکروبه ها انسان میجنبد، او گفت:«من همه ای این مردم را تا نفر آخر کشتم حتی اطفال را در شکم مادران شان ، پس این تعداد انسان باز از کجا سر بر آورده اند...» چنگیز فراموش کرده بود که همین انسان های سرخورده و سرگیچه و باز ماندگان جنگ های وحشیانه پرچم مبارزه را بر روی خاکستر و ویرانی ها بلند می‌کند.
طالبان افغانستان فقط یک راه دارند ، پذیرش ارزش های دموکراتیک در افغانستان ، ارزش های دموکراتیک به مفهوم وسیع آن.در غیر آن مبارزات وطنپرستان این سرزمین از هر قسمت این کشور خواب شیرین را بر آن ها حرام خواهد ساخت.
فخر اهنگر

>>>   فریحه جان! ایا تصمیم داری تا خراسان بزرګ را ببینی و بدون تنبان در دوشنبه بګردی و برای روسها برقص و فرهنګ اصیل خراسانی را به نمایش بګزاری؟ من به امید ان خراسانم تا کیف کنیم و برقصیم وبرقصیم تا بر زمین بیافتیم و بعد ازان ....
طالب وحشی به فریحه با فرهنګ و اهلی شده!

>>>   یوسف زی !
یک زری المثل قدیمی است که می‌گه، آسیابانی سگی داشت و سگی اتو هم سگی داشت، بیدون سوتفاهم، حالا مردم بیچاره ای افغانستان شده سگی سگ آسیاب بان(پاکستان ) اجنبی، ؟اجنبیست، حالا غربی باشه یا پاکستانی دال خور، افغانستان هیچ در وقت تاریخ معاصر خویش سینمایی فحشا و فایشه خانه نداشته، طالبان امروزی همگیشان از در فایشه خانه های پاکستان جمشدن، وطن فروشی از شاه شجاع شما شروع شده تا غنی خانه تان ، تاوان شه مردم بیچاره افغانستان پس داده.۲۳ سال آواره در ملک مردم از دست کی؟ از دست دروازه بان های فایشه خانه های پاکستان

>>>   وقتی چنگیز خان بعد از ویرانی ایران متوجه افغانستان شد. موصوف در بامیان در پروان مقاومت سرسخت مردم را علیه سپاه خویش مشاهده کرد ، البته او پیروز گردید ، به نظر وی صد فیصد نفوس افغانستان را ذبح کرده بود ، او جلا ل الدین خوارزمی را متعاقب بود ، پس از برگشت از مشرق کشور در سر راهش دید که در سر خاکستر ها و خاکروبه ها انسان میجنبد، او گفت:«من همه ای این مردم را تا نفر آخر کشتم حتی اطفال را در شکم مادران شان ، پس این تعداد انسان باز از کجا سر بر آورده اند...» چنگیز فراموش کرده بود که همین انسان های سرخورده و سرگیچه و باز ماندگان جنگ های وحشیانه پرچم مبارزه را بر روی خاکستر و ویرانی ها بلند می‌کند.
طالبان افغانستان فقط یک راه دارند ، پذیرش ارزش های دموکراتیک در افغانستان ، ارزش های دموکراتیک به مفهوم وسیع آن.در غیر آن مبارزات وطنپرستان این سرزمین از هر قسمت این کشور خواب شیرین را بر آن ها حرام خواهد ساخت.
فخر اهنگر

>>>   یوسف زی
تا زمانی که این تفکر فاشیستی شما پایان نپذیرد جنگ همچنان شعله میکشد به شعار میگویید افغانستان خانه همه ملت است در عمل مردم هزاره نشین را از خانه وکاشانه اجدادیشان بیرون میکشید و اواره میکنید در حکومت پشتونی شما اندازه انگشتان یک دست غیر پشتون و غیر طالب کسی نیست شما بفکر احیای پادشاهی پشتونی و رعیتی فارس ها هستید اما باید متوجه باشید دراین زمان و این تاریخ این توهمی بیش نیست شما همین حالا هم سقوط کردید خوداگاه نیستید تظاهرات زنان میدانی چه معنایی دارد ؟یعنی من خانم فرزندم را ازاده تربیت میکنم یعنی من امروز جبهه ای مشخص دارم واین را به اولادم می اموزم یعنی من اگاهم و این اگاهی را به فرزندم خواهم اموخت این زنان فرزندانی بزرگ خواهند کرد که نسل شما فاشیست هارا منقرض میکند از این زنان خیلی باید بترسید امروز خودش در میدان است فردا همسرش فرزندش پدرش و برادرش اینها بمب ساعتی هستند و به موقع انفجار خواهند کرد

>>>   ما فاشیستان از مرام خود بر نمیګردیم!
بروید و از اګلیس روس شما پرچمیان وستمیان و امریکای شما بپرسید و بعد ازان شمشیر را به ما نشان دهید! بروید تنبانهای پر ریخ انان را بګرید و بعد ازان اختیار از شما!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است