آمریکا ناچار است طالبان را به رسمیت بشناسد
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۵۵    ۱۴۰۰/۷/۱۱ کد خبر: 168564 منبع: پرینت

عمران خان، نخست وزیر پاکستان، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "تی آر تی ورلد" ترکیه در پاسخ به سوالی درخصوص به رسمیت شناختن دولت موقت طالبان در افغانستان گفت: به رسمیت شناختن این دولت از سوی اسلام آباد به تنهایی کافی نیست زیرا رها کردن مساله افغانستان می تواند به فاجعه انسانی در این کشور منجر شود.

نخست وزیر پاکستان با اشاره به اهمیت نقش آمریکا، اروپا، چین و روسیه در به رسمیت شناختن دولت موقت طالبان در افغانستان تصریح کرد: اگر همه ما یک استراتژی مشترک را دنبال کنیم شاهد نتایج مثبت آن در آینده خواهیم بود.
عمران خان افزود: طالبان شاید در طولانی مدت بتوانند روی پای خود بایستند اما درصورت نرسیدن فوری کمک های خارجی، احتمال سقوط دولت نوپای آنها و در نتیجه هرج و مرج و بحران انسانی در افغانستان افزایش خواهد یافت.

گفتنی است که ماه گذشته به دنبال خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و روی کار آمدن طالبان در کابل، هیاتی به رهبری جنرال فیض حمید، رییس سازمان اطلاعات پاکستان به کابل سفر کرد و با رهبری طالبان دیدار داشت.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   این حکومت ساخته دست آی اس آی است و هرگز من تین دولت را به رسمیت نمیشناسم و تا زمانیکه من نشناسم نه امریکا نه روس و نه چین جرئت شناسایی اش را ندارند.

>>>   اگر عمران خان دوست دارد که دولت طالبان به رسمیت شناخته شود اول از همه خودش این دولت را به رسمیت بشناسد. آیا این سؤال به جا نیست که چرا عمران خان تأکید دارد آمریکا و سایر کشورها دولت طالبان را به رسمیت بشناسند؟ این اصرار پاکستان حاکی از این است که دولت طالبان در حقیقت دولت خود پاکستان است. کسی به پاکستان نمی گوید که به تو چه ربطی دارد دولت طالبان را کسی به رسمیت می شناسد یا نمی شناسد.تو خودت هر کاری می خواهی انجام بده.

>>>   باید در مقابل طالبان ایستادگی شود و دولت تروریستی آنها به رسمیت شناخته نشود اگر جامعه جهانی دولت ظالم و مستبد طالبان را به رسمیت نشناسند اینها توان ایستادگی را ندارند و خود به خود نیست و نابود میشوند و دیگر هیچ وقتی نام جهاد را هم نخواهند گرفت ولی اگر کمک شوند و سر پا استاده شوند برای همه تروریستهای جهان باعث روحیه و الهام خواهد شد و همه گروهای تروریستی به بطرف کشورگشایی روی خواهد آورد تا حالا که طالبان یک گرو تروریستی است اگر اینها افغانستان را به یک کشور تروریستی تبدیل کنند آنوقت کی جلودار اینها خواهد شد پس این آدمکشها و تروریسها اگر همین حالا محار نشوند دیگر کار از کار گذشته است اگر آمریکایها و اروپاییها به این وحشی ها کمک مالی نکنند اینها توان ایستادن در مقابل خواستهای بر حق مردم افغانستان را ندارند وبه مرور زمان خود به خود منزوی شده و میدانند که ملا و مولوی توان حکومت کردن را بالای مردم یک کشور ندارد و باید هر کسی سر جای خودش قرار بگیرد یعنی ملا، مولوی، طالب، و چلی جایش در مساجد است نه در حکومتداری مدرن در قرن ۲۱ که اگر این کار صورت بگیرد افغانستان انگشتنمایی همه کشورهای جهان خواهد بود و از طرفی دیگر طالبان همیشه ادعا میکنن که ما نیروهای خارجی را در افغانستان شکست نظامی داده ایم یعنی که دیگر امریکایها ابرقدرت جهان نیست و طالبان ابرقدرت جهان است و شکی نیست که این تروریستها برای بقای دوامدارخود به دنبال سلاح هسته ای هم بروند که آنوقت از همه جهان باج خواهد گرفت من خودم با خانواده ام حاضر هستم که در فقر و تنگدستی زندگی کنم ولی تحمل یک حکومت تروریستی را ندارم که همه ای جهان را تهدید کند حاضرم بمیرم ولی کشورم به یک کشور تروریستی تبدیل نشود...معلم

>>>   من هم با نظر دهنده جناب معلم صاحب کاملا موافق هستم کشور ما افغانستان نباید به یک کشور تروریستی تبدیل شود ما میخواهیم که مردم دنیا از مردم افغانستان به خوبی یاد کنند نه به نام کشور تروریستی و مردم تروریست...
توریالی

>>>   امطیکا طالبان را در دوحه برسمیت شناخته است! و فعلا انتقام می ګیرد!

>>>   اولین مزدوران پاکستان ګلبدین،ربانی و مسعود بودند که در دامن پاکستان افتادند. و همین سلسله تا حال ادامه دارد! از پاکستان شکایت نکنید!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است