به تروریستان باج ندهید
آمریکا مردم را دست بسته به تروریستان تسلیم کرد. برای آنها هرچه به سر مردم می آید نه ارزش اخلاقی دارد و نه ارزش انسانی. اما تهدید کردن غرب از طریق صدور تروریزم را غربی ها خیلی می گیرند 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۳    ۱۴۰۰/۷/۱۱ کد خبر: 168566 منبع: پرینت

طالبان تروریست بیش از یک ماه است که افغانستان را اشغال نموده اند، ولی برغم تلاش های بلاوقفه پاکستانی ها هیچ کشوری تا حال امارت تروریستان را برسمیت نشناخته است. اما تروریستان حاکم در افغانستان می خواهند از راه تهدید جهان به خواستهای نامشروع و ضد بشری شان برسند.

آنها دو کارت بازی برای تهدید و باج گیری در دست دارند: یکم، ۳۵ میلیون مردم گرسنه، بیکار و وحشت زده افغانستان را زیر استبداد و شکنجه خود قرار داده اند.
دوم، جغرافیا و سر زمین افغانستان را بحیث تخته خیز تروریزم جهانی در کنترول شان دارند. از هر دو بحیث گروگان در بازی باج گیری از جامعه جهانی استفاده می کنند.

واقعیت این است که برای غربی ها و حتی کمیته های نام نهاد حقوق بشر سرکوب و نسل کشی و تحقیر و شکنجه زنان افغانستان چندان اهمیت از لحاظ امنیتی ندارد. آمریکا خود شان مردم را دست بسته به تروریستان تسلیم کردند برای آنها هرچه به سر مردم افغانستان می آید ارزش نه از لحاظ اخلاقی دارد و نه ارزش انسانی. اما تهدید کردن غرب از طریق صدور تروریزم را غربی ها خیلی جدی می گیرند.

واقعیت این است که در میان غربی ها دو موضع متضاد در برخورد با تهدید طالبان به نظر می رسد: یکی طرفداران معامله مستقیم و باج دادن به طالبان و در قطب دیگر تسلیم نشدن و باج ندادن به طالبان از طریق سر کوب منابع خطر از راه دور.
لابیست های پاکستانی، انگلیسی و خلیلزاد بحیث مار آستین آمریکا طرفدار معامله مستقیم با طالبان اند.
پرسش اساسی این است که آیا با باج دادن به طالبان می توان نگرانی های امنیتی غرب را برطرف کرد؟

تجارب افغانستان و جهان نشان می دهد که باج دادن به یک گروه تروریستی ممکنست بطور موقت جلو تهدیدات آنان را بگیرد، ولی در دراز مدت بازی با کارت تروریزم و گرفتن امتیازات بیشتر و بیشتر ادامه می یابد. چنانچه بازی صلح با طالبان مطابق به سناریوی خلیلزاد نشان داد که هر قدر داعیه صلح طلبی بلند تر شد، به همان اندازه گراف خشونت و امتیاز طلبی طالبان بیشتر شد.

به بیان دیگر هر قدر بیشتر با طالبان امتیاز بدهید به همان اندازه بازی باج گیری آنها از طریق بازتولید ماشین تروریزم و تهدید بیشتر و بیشتر میشود و در نتیجه آنها به هیولای غیر قابل کنترول مبدل خواهند شد.
برخلاف هر قدرت بیشتر بر آنها فشار های سیاسی و نظامی و اقتصادی وارد شود به همان اندازه نیروی محرکه خشونت و باز تولید تروریزم آنها از حرکت باز می ایستد. زیرا ماشین باز تولید تروریسم به منابع مالی و نظامی سرشار نیاز دارد.

نتیجه گیری:
۱) نه تنها امارت تروریستان را برسمیت نباید شناخت، بلکه با شدید ترین تحریم ها ماشین باز تولید تروریزم را از کار باید انداخت.
۲) کشور ها و یا گروه های حامی تروریزم طالبانی را نیز از طریق تحریم ها مجازات باید کرد.
۳) به نیروهای مقاومت ملی بحیث یگانه جریان سیاسی و نظامی ضد تروریزم و طرفدار افغانستان آزاد، دموکراتیک و عاری از خشونت کمک های سیاسی، نظامی و مالی باید کرد.

هارون امیرزاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تروریستان
آمریکا خلیلزاد
نظرات بینندگان:

>>>   اگر مردم گرسنه اند خو بجای مردن از گرسنگی بهتر است سعادت شهادت در میدان آزادی را از خود کنند. کربلا در شهادت تاریخ ساز شد نه از مردن در بستربی غیرتی بیعت به ظلم !!!!
مردم تاجیک، هزاره، ازبک، ترکمن و...... نپا خیزند و کشور نو تولد شان را برپا کنند. مارا از این جنوب بی حاصل و طفیلی تیر، تیر، تیر ........!!
آتش خاوری

>>>   امیر زاده صاحب یک دو میلیون دلار شما روان کنید برایی مقاومت ملی

>>>   آبلی هم وطن
آمریکاه شیطان است
طالبان شیاطین
سری خوگ ودم خوگ یکی است

>>>   با نتیجه گیری موافقم.
طالبان منحیث بستر گندیده پر از تعفن بهترین محل برای تولید و رشد جناوران موذی مثل داعش و القاعده و لشکر خبیثه و امثالهم است.
تا این بستر گندیده از میان برداشته نشود با تولیدات اش نمیتوان مقابله کرد.

>>>   بلی هم وطن ضرب المثل است
سگ زرد برادری شغال است
آمریکاه شیطان است طالبان شیاطین است
سری خوگ ودم خوگ هردو مال خوگ است

>>>   هارون! امریکا مردم را دست بسته تسلیم طالب نکرد! بلکه ان مفسدین سقوی بنسبت فسادیکه قوم را شرماند امریکا را بدست طالبان شکست داد!

>>>   نباید به هیچ عنوان پول و دارای یک ملت بدست و اختیار یک گروه افراطی جاهل متعصب عقبگرا و جنایتکار قرار داده شود.
جامعه جهانی و ملل متحد باید کمک ها و خدمات بشری را برای مردم افغانستان از طریق نمایندگی های غیر دولتی برساند و هیچ گونه دارایی ملت به هیچ عنوانی به یک گروه جنایتکار که از طریق جنگ انفجار و انتحار قدرت را غضب کرده داده نشود.

>>>   بپا خیزید ای مفسدین و غارتګران و دزدان وقاتلین و دوباره دولت چور را تاسیس کنید!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است