اسکناس های جدید در بازار کابل
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۱۴    ۱۴۰۰/۷/۱۱ کد خبر: 168569 منبع: پرینت

این روزها در پایتخت دو چیز بیشتر از گذشته به چشم می‌خورد، یکی خبرنگاران خارجی و دیگری اسکناس‌های جدید.

نگاه خوش‌بینانه:
بودنِ خبرنگاران می‌تواند دل‌گرم کننده باشد، هم این‌که دیگران در بیرون از کشور از جریان آن‌چه بر ما می‌گذرد قرار می‌گیرند و هم این‌که بودن‌شان به این معنا است که نوعی امنیت تصمین شده وجود دارد. در مورد سکه‌ها و اسکناس‌های تانخورده و نو نیازی به حرف زدن نیست، این روزها این کاغذپاره‌ها برای هفتاد درد (به‌جای فاتحه و اخلاص و دعای کمیل و...) شفا است، اعتماد به‌نفس را بالا می‌برد، اضطراب و نگرانی و تشویش را کاهش می‌دهد و صطح امید به زندگی را نیز بالا می‌برد؛ در کل پول خودش سخن می‌زند، نیاز به ستایش‌گری‌های ما ندارد، به قول نوح هرراری پول دین مشترک همه‌ی انسان‌ها است.

نگاه بدبینانه:
خبرنگاران همیشه پایان یک فاجعه را ثبت و پخش نمی‌کنند، گاهی شامه‌ی‌ خبری‌شان و چنان قوی‌ست که می‌توانند حادثه‌های پیش رو پیش‌بینی کنند. اسکناس‌ها و سکه‌های چشم‌نواز همیشه داستانِ خوشی روایت نمی‌کند، گاهی داستان غم‌انگیزی نیز می‌سراید، گویا داراییِ بانک مرکزی تَه کشیده و این واپسین‌ نفس‌های پولِ و داراییِ اضطراری کشور است. روزهای سخت و دشوار در پیش است؟!

رسول پارسی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسکناس
بازار کابل
نظرات بینندگان:

>>>   وقتی جماعتی عاری از عقل و پر از کینه بر مقدرات ملت حاکم شود ، فاتحه آن ملت را باید خواند.

>>>   در مورد اسکناس نو که حرفهای شما را به جوک نزدیکترمیدانم
اما در باره حضور خبرنگاران باید تاکییدکنم که فعالیت این دسته از خبرنگارن وجورنالیست ها پوشش مناسبی برای تاخت وتاز دولتهای استبدادی است.با کار این خبرنگاران که بیشتر غلام استند تا صدای مردم هرآنچه حکومت میخواهد به جهان ارسال میکنند.اینان که ازترس ویا تامین معاش همچنان قلم به دستند نشنانه آزادی کاذبند ومردم فریبی ودروغ گویانی که پیسه میگیرند ودروغ نشر میسازند. برای همین طالبان با آنها کارندارد ودرجاهایی مورد حمایت قرارمیگیرندتاصدای مردم را با اکاذیب خاموش سازند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است