گزارش هشت صبح، لاپوشانی دزدی اشرف غنی است
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۲۴    ۱۴۰۰/۷/۱۱ کد خبر: 168572 منبع: پرینت

هدف از گزارش هشت صبح پنهان کاری ۱۶۹ میلیون دالر زیر بوی مدفوع دزدان در میدان هوایی ترمیز است!

گزارش هشت صبح قصدی و عمدی و یا با تفاهم با حلقه نزدیکان اشرف غنی احمدزی در بدل پول برای تحریف اذهان عامه از اصل ماجرا که دزدیدن یکصد و شصت و نه میلیون دالر و تسلیمی کابل به تالبان است صورت گرفته است و در گزارش که فاقد ارزش و اصلأ قابل باور نیست در مورد دزدی دالر و تسلیمی کابل به تالبان پنهان کاری زیرکانه انجام گردیده و تلاش شده است که ۱۶۹ میلیون دالر و تسلیمی کابل را زیر بوی مدفوع کندک دزدان پنهان کنند و هیچ یادآوری نکنند.

اصل سوال دزدیدن دالر، چگونگی رسیدن هلیکوپتر ها تا میدان ترمیز و بی خبری و یا با خبری آمریکایی ها از فرار دزدان است نه ۳۱ ساعت بوی مدفوع گله ای از دزدان در میدان هوایی ترمیز و یا برخورد سربازان و افسران اوزبکستان با گله فراریان و دزدان.

شاید روزی برسد که یک وجدان آگاه اصل ماجرا را بدون سانسور و معامله برای مردم افغانستان افشا نماید.
در گزارش هشت صبح هیچ نکته تازه به جز از بوی بد مدفوع دزدان و فراریان وجود ندارد تنها به خاطر پنهان کاری دزدی ۱۶۹ میلیون دالر صورت گرفته است.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هشت صبح
دزدی غنی
نظرات بینندگان:

>>>   آقای نویسنده با شما موافقم.

>>>   غنی غلزوی بود و هست.
از ریشه و تبار دزد تشریف داشت و دارد.
خلجی ها یا غلجی ها یا همان غلزوی های مشهور دزد مادر زاد اند

>>>   Sarwar Hussaini
من نمیدانم چرا گزارش هشت صبح از فرار اشرف غنی این قدر با مخالفت عمومی مواجه شده است.
بیشتر از چهل روز از فرار اشرف غنی گذشته و تا به حال هیچ روایتی از نحوه فرار او منتشر نشده بود و کسی نمی دانست این واقعه تاریخی چگونه به وقوع پیوسته است. حالا یک نفر از همراهان او پیدا شده و چشم دید های خود را روایت کرده است. حتی اگر این روایت ناقص باشد و روای به عمد یا سهو قسمتهای از روایت را به درستی بازگو نکرده باشد اما باز هم یک روایت دست اول است و همین مقدارش غنیمت است.
هشت صبح در ابتدای گزارش هم گفته که شنیدن روایت از زبان یک شخص تصویر کامل بدست نمی دهد و چنانچه کسان دیگری از آن قضیه چشم دید دارند می توانند تماس بگیرند تا روایت آنها هم منتشر شود.
تعداد زیادی از خوانندگان این روایت را دروغ می دانند چون در آن اشاره ای به دزدی 160 میلیونی اشرف غنی نشده است. جالب است که این افراد داستان دزدی اشرف غنی را بدون منبع معتبر قبول کرده و به آن اطمینان دارند اما روایت یک شاهد را با قاطعیت رد می کنند.
من در این گزارش چیزی که غیر قابل باور باشد ندیدم. به نظر می رسد که این روایت به واقعیت نزدیک است. هر چند که شخص راوی ممکن است از همه چیز و ماجراهای پشت پرده آگاه نبوده باشد اما ماجرا از زوایه یک بیننده روایت شده است و دلیل چندانی بر رد آن نمی شود ارایه کرد.
قطعاً در آینده افراد دیگری از همراهان رییس جمهور قبلی هم به سخن در خواهند آمد و خاطرات خود را از آن فرار بازگو خواهند کرد. آن وقت زوایای بیشتری از این حادثه روشن خواهد شد و روایت فعلی را می شود با آنها راستی آزمایی کرد. اما تا آن وقت پیام رسان را سنگباران نکنید و بگذارید آنچه بدست شان می رسد را بدون سانسور نشر کنند.

>>>   Shir Hazhir
اکثر مخالفت ها نا آگاهانه و از سر همان عادت زشت ما است که نه خود قادر به انجام کاری هستیم و نه دوست داریم کسی دیگر کاری انجام دهد.
تنها مواردی که به نظرم قابل یاد آوری اند. یکی افراط در مخفی نگهداشتن هویت راوی است که خواننده را دچار سردر گمی می کند که این شخص چرا در ارگ حضور داشته و چطور شامل آن حلقه محدود فراریان شده است. همینکه نام شخص ذکر نشده کافی بود شاید بهتر بود یک اشاره غیر مستقیم به وظیفه اش می‌شد.
دو دیگر عدم دقت در ویرایش یکی دو جا روایت را مسخره کرده. مانند اختلاف در ساعات گرسنگی و انتظار و سخن گفتن از هوای سرد شب و آفتاب داغ نیم روز در یک زمان.

>>>   Khawaja Qamaruddin Sediqi
باید مورد نقد قرار می گرفت، چون این یک حادثه کوچک نبود، حدود سه سال عمر یک کشور را به این امید که صلح دائمی را در این کشور برقرار میکنند برباد دادند و در نهایت همه را فرو ریختند و کشور را در عمق بحران سوق دادند، هرچند در این تحول یک نظام خود کامه و غرق در فساد نابو شد اما می شد با روی کار اوردن یک حکومت انتقالی قابل قبول برای تمام اقوام و طرف های دخیل داخلی و خارجی از رفتن افغانستان در عمق بحران جلوگیری کرد، باید مردم بدانند که کی ها در حق شان خیانت کردند، تا به اصل ماجرا پی نبریم نمی توانیم مسیر آینده را درست مدیریت کنیم.

>>>   نه لالاجان غلط پنداشتید.خود آمریکایی ها این پلان فرار بیشرمانه را جور ساختند

>>>   S Mahdi Hussaini
گزارش هشت صبح در رابطه با چگونگی فرارِ فراری بابا خواندم. این گزارش که سراسر جعل و تناقض گویی بود بقسمی از خیانت بزرگ غنی و جمهوریت سه نفره اش که تمام هستی کشور را نابود و سرمایه های مادی و انسانی که در طی ۲۰ سال بدست آمده بود، طفره رفته است. با روایت سازی های جعلی و داستانهایی که خوراک گوسفندان هم نخواهد بود، میخواهند از دزدی و غارت ۱۶۹ ملیون دالر فراری بابا و سقوط نظام و همه سرمایه هایی که در طی این سالها مردم احساس مالکیت میکردند، ملت و کشور را تحقیر کردند و قصه سراسر بوی گند و گُه را ساختند؛ و روزنامه هشت صبح با این گزارش بوی ناک نشان داد که تا هنوز اجیر و اسیر پولهای اپراتیفی شورای امنیت محب است و حال با پولهای دزدی شده برای ایجاد روایت های دروغین و تطهیر خائنان ملی کمر بسته اند!!
مطمئن هستم قضیه چگونگی فرار آن خاین بزرگ و سایر دروغگویان برملا خواهد شد و روزنامه ۸ صبح این شرمندگی را با خود خواهد داشت

>>>   نورالله وليزاده
نظامیان ازبیکستان گفته‌اند که وقتی مواد غایطه اشرف غنی فراری و همراهان ترسو و گنده شکمش را در اطراف چرخبال در میدان هوایی ترمز بررسی کردیم دریافتیم که مواد متذکره از هژده نوع گوشت ساخته شده بود و ما حیران شدیم که در افغانستان فقیر این همه انواع گوشت از کجا شده بود!ههههه این نظامیان افزوده‌اند که انواع گوشت بخاطری در ترکیب مواد غایطه غنی و همراهانش قابل شناسایی بود که مواد غایطه انان از ترس به سرعت و حل‌ناشده بیرون شده بود.

>>>   هشت صبح و نه صبح رهاکن برای مردم فقیر وکرسنه افغان چه فکری داری. اگر داری بسم الله /
محمد

>>>   غنی اگر تشناب میرفت زیر نظری سازمان سیا بود ولی موقع فرار سازمان سیا این پنجا نفر را به تشناب هم نماند گفت بروید میدان ترمز تشناب کنید چون شماها روسیوم تان همین است

>>>   کسانیکه واکنش نشان دادند به خاطر اینکه اینها همیشه انتقاد میکنند
برایشان مهم نیست گپ از چیست
فقط انتقاد انتقاد انتقاد انتقاد انتقاد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است