پایگاه نظامی بگرام تحویل نظامیان چینی شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۳    ۱۴۰۰/۷/۱۲ کد خبر: 168577 منبع: پرینت

پس از آنکه ادعا شد چین در حال بررسی اعزام سربازان به پایگاه هوایی سابق آمریکا برای تقویت روابط با طالبان است، منابع افغانستانی گزارش دادند که هواپیماهای نظامی در حال فرود در پایگاه هوایی بگرام در افغانستان هستند.

به گزارش روزنامه دیلی میل، پایگاه هوایی «بگرام» افغانستان که اصلی‌ترین مقر نیروهای آمریکایی در افغانستان محسوب می‌شد، این روزها بار دیگر شروع به کار کرده و هواپیماهای نظامی در این پایگاه فرود می‌آیند.
این هواپیماها متعلق به ارتش چین هستند و منابع مطلع به این روزنامه گفتند که جریان برق نیز به پایگاه بگرام بازگشته و هواپیماهای نظامی در پایگاه دیده می‌شود.

این روزنامه مدعی شد که چینی‌ها جای آمریکا را در پایگاه بگرام گرفته‌اند. «یونگ سونگ» مدیر بخش مطالعات چین در اندیشکده ستیمسون اخیرا گفته بود که چین به زودی پایگاه بگرام را خواهد گرفت و به تجهیزات باقی مانده آمریکایی مسلط خواهد شد.
شب گذشته (۱۰ میزان) آوازه‌هایی به نقل از باشنده‌های ولسوالی بگرام پخش شد که گویا چراغ‌های خط پرواز و نشست میدان هوایی بگرام به صورت ناگهانی روشن شد و چند طیاره چینی در خط بر زمین نشست.

طالبان این ادعا را رد کردند.
همچنین طالبان حضور هواپیماهای چینی در بگرام را نیز تکذیب کردند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پایگاه بگرام
نظامیان چینی
نظرات بینندگان:

>>>   حالا هزاره ها بسیار خوش باشید که قومای تان به بگرام رسید باز کلای شما در روغن شد دختران تان را لباس تنگ بپوشانید که با دختران چینایی فرق نشود و وارد بگرام نمایید.
حقمل

>>>   چین کمونیست و حکومت های مذهبی کمونیست یک خطر جدی برای افغانستان خواهد بود، نباید هیچ پایگاهی در افغانستان در اختیارات کمونیست ها قرار بگیرد ، باید از تاریخ عبرت بگیریم ، روابط افغانستان با غرب باید بهبود بخشد و از کشور های دیکتاتور کمونیست باید دوری شود ، طالبان باید ثابت کند که پایگاه مهم بگرام در اختیار چین نیست ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   طالب دروغ میگوید.
طالب برای چین و روس پاتک گرفته.

>>>   اخخخخخخ باید ایالات متحده آمریکا یک کاری بکند در حق مردم افغانستان که همگیشان از جهاد و جهادیها دلسرد شوند چی حال جهاد جهاد یک گرو جهادی میرود گرو دیگرش سر قدرت میشود هیچ کدامشان هم به مردم افغانستان خدمت نمیکنند اما بازهم فکر و زکر مردم افغانستان طرف جهاد است اگر جامعه جهانی این جهاد را فکر مردم افغانستان دور کند دیگر همه جهان آرام و امنیت خواهد شد...
مصطفی هراتی

>>>   مثل همان قرارداد مس عینک،باز در مورد پایگاه نظامی بگرام،چین را بالا بالا میکنند که برای تصرف پایگاه هوایی بگرام قوا بفرستد و در افغانستان مداخله نظامی کند و به سرنوشت انگلیس و روس و امریکا مواجه شود.
مگر کله چین را مار گزیده باشد که به افغانستان نیروی نظامی بفرستد و سر بی درد خود را به درد بیاندازد.
بعد از همان پیروزی داوطلبی مس عینک،چین خیلی خوش بود که داوطلبی را از شرکت های امریکایی برده است و مس عینک را خودش استخراح میکند.
مه از طریق همین سایت برایش گفتم که احتیاط کن که این یک تلک است و در فاضلاب افغانستان پای تو نیز بند خواهد ماند.
همان بود که طالع اش بل کرد و در زیر معدن مس عینک آثار بودایی باستانی پیدا شد و چین اعلان کرد که کشف این آثار و انتقال آنها به موزیم سالها را در بر خواهد گرفت و در نتیجه از جنجال مس عینک خلاص شد.

>>>   طالبان شیاطین بچه بازی روسم سابق اینها است
هم منکیرات دارد با لهجه نجیس خود میگوید
یه یه زه هلک لوبی نه کومه زه پتک یم زه ملک یم
دا زما زه خوان

>>>   ای بیچاره مردم
از قدیم این متل شهرت دارد که خواهی لگد هم بخوری لگد اسب بخور نه لگد خر ویابو
شما که میخواستید زیر سلطه بروید همین غرب وآمریکا را انتخاب میکردید نه چیناوی های گرسنه ای که خودشان مستحق کومک استند.شما خبرندارید این کشور حریص هرکجا پاگذاشته فقط منابع طبیعی وملی را غارت کرده است؟ شما خبر ندارید که این کشور بیرحم دشمن اصلی مسلمانان است؟ اگر واقعا مسلمان استید به مردم ملیونی چین فکر کنید که اجازه نماز خواندن هم ندارند.به گمانم به خوبی با دشمنی چین با مسلمانان واقف استیداما آن چه برایتان مهم است حکومت کردن است برایتان فرقی نمی کند با چه کسی پیمان نظامی می بندید. شما برای بقای امارات ضد اسلمی وانسانی خود با شیطان هم از در دوستی درآیید شرم برشما


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است