دیدار هیات بلندپایه انگلیسی با سران طالبان در کابل
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۵۴    ۱۴۰۰/۷/۱۳ کد خبر: 168592 منبع: پرینت

برای اولین بار پس از حاکمیت طالبان، هیات انگلیسی وارد کابل شده است.
سایمون گس، نماینده فوق‌العاده نخست وزیر انگلیس برای افغانستان و مارتین لانگدن، دیپلمات سفارت انگلیس برای افغانستان مقیم دوحه، به کابل سفر کرده‌ و با مقامات طالبان دیدار کردند.
نماینده های انگلیس، با عبدالغنی برادر و عبدالسلام حنفی، معاونان رییس الوزرا و امیرخان متقی وزیر خارجه دولت طالبان دیدار کردند.

در بیانیه وزارت خارجه بریتانیا آمده: سر سیمون و دکتر لانگدن در مورد چگونگی کمک بریتانیا به افغانستان برای مقابله با بحران انسانی، اهمیت جلوگیری از تبدیل شدن این کشور به محل پرورش تروریسم و لزوم ادامه عبور مصون برای کسانی که مایل به خروج هستند، بحث کردند.
در این بیانیه همچنین گفته شده که "آنها برخورد طالبان با اقلیت‌ها و حقوق زنان و دختران را نیز مطرح کردند."

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هیات انگلیس
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   باداران به دیدار نوکران رفتند.

>>>   در این دیدار امارت اسلامی از جوامع بینل المللی خواستند تا سرمایه های ملی مسدود شده افغانستان را ازاد کنند ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   من گفته بودم به این شیطان ها وقت بدهید چهره هایشان را افشا میکنند. مگر در 'سعودی شیطانچه' بحران انسانی، جنایت علیه مذاهب (بشمول تسنن)، سرکوب وحشیانه بانوان، پرورش تروریسم (مگر القاعده از شکم پشک برآمده) و...... جفا نمیکند؟؟ پس چرا دوست نازنین شیطان های بزرگ است.
آتش خاوری

>>>   دکتر لانگدن یک قسم نام اش آشنا به نظر میرسد.
فکر میکنم که در کتاب افغانستان در مسیر تاریخ نوشته غلام محمد غبار،یک انگلیس دیگر بنام داکتر برایدن نیز به افغانستان آمده بود که در هنگام خروج سربازان و کارمندان انگلیس از شهز کابل در مسیر جلال آباد،همه این انگلیس ها کشته شدند و تنها داکتر برایدن خود را زخمی و نیم جان به جلال آباد رسانده بود.
بعداً انگلیس ها نیز قصد خود را گرفتند و در منطقه گندمگ ننگرهار،با یعقوب خان معاهده گندمک را امضأ کردند که نیم خاک افغانستان یعنی مناطق قبایلی ایالت پشتونحواه و بلوچستان،از افغانستان جدا و به کمپنی هند شرقی انگلیس ها،یعنی هندوستان واگذار شد که بعد از استقلال هندوستان از انگلیس و تشکیل دولت پاکستان،این مناطق ساحلی که جز خاک افغانستان بود،با پاکستان یکجا شد.
افغانستان در ملل متحد اعتراض کرد و دولت پاکستان را برسمیت نشناخت.در همان وقت محمد علی جناح رییس جمهور پاکستان برای هاشم خان صدر اعظم وقت افغانستان گفت:
یا پاکستان را برسمیت بشناس و یا باقی افغانستان را نیز با پاکستان یکجا میکنیم.
هاشم خان گفت چطور؟
گفت توسط طالبان.
هاشم خان گفت این طالبان کیست؟
گفت یک گروپ افغانها است که با کمک پاکستان،هفتاد سال بعد در مقابل خارجی ها در افغانستان میجنگند و خارجی ها را شکست میدهند و افغانستان را تسخیر میکنند.
گفت از کجا میدانی؟
گفت برایم وحی آمده است.
هاشم خان گفت چطور؟
گفت همانطوری که به حضرت پیغمبر (ص) در مورد شهادت امام حسین در کربلا وحی آمده بود که امام حسین را در بغل گرفتند و خیلی گریستند.

>>>   سرمایه های افغانستان را همان کشورهای غربی داده اند این پول برای طالبان نیست
شما از کجا این پولها را آورده اید؟

>>>   چرا این بی دمها به جای اینکه از کفار گدایی میکنند از حامی و بادار خود پاکستان کمک نمی خواهند؟
با این حرفم همان متل به یادم آمد که میگویند گشنه در ک.. تشنه درآمد و نفس هردویشان برآمد. نوکری یک دالخور که خود کاسه گدایی به گردن دارد همین است.پول ذخیره که این دم دارها دنبالش هستند هم توسط کفار در این بیست سال گذشته داده شده و باید برای این نوکران حرام باشد.چرا از پول پودر و قاچاق مواد مامورین و چارپاهای خود معاش نمی دهند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است