یوناما: سازمان ملل آماده همکاری با طالبان است
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۵۶    ۱۴۰۰/۷/۱۴ کد خبر: 168604 منبع: پرینت

رییس هیات نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) در دیدار با سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان گفت که این سازمان در بخش‌های مختلف آماده همکاری با افغانستان است.
«دبورا لاینز» رییس هیات نمایندگی سازمان ملل در افغانستان در دیدار با «خیرالله خیرخواه» سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان با ارایه معلومات درباره فعالیت‌های سازمان ملل در افغانستان تاکید کرد که این سازمان مانند گذشته در بخش‌های مختلف آمادە هر نوع کمک و همکاری با افغانستان است.

نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان با اظهار اینکه فعالیت‌های این سازمان در بخش‌های بهداشت، آموزش، تحصیلات، کشاورزی، کمک‌های بشردوستانه و دیگر بخش‌های مهم است، افزود که به منظور حمایت از افغانستان، پیشرفت‌ها و مشکلات این کشور را کشورهای منطقه و جهان در میان خواهد گذاشت.
به گزارش «باختر»، خیرخواه نیز ضمن قدردانی از کمک‌ها و همکاری‌های سازمان ملل از افغانستان بر همکاری‌های دو جانبه تاکید کرد.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان در ادامه نیز تصریح کرد که «طالبان خواستار حل مشکلات از راه تفاهم و مذاکره است، نه با زورگویی و فشار».
وی ادامه داد که طالبان خواستار کمک و همکاری جامعه بین‌الملل به افغانستان است اما باید بگذارد مردم افغانستان برای خود تصمیم بگیرند.
خیرخواه با اظهار اینکه اکنون فساد در افغانستان به صفر کاهش یافته است، ادامه داد که کشورهای جهان و سازمان‌های بین‌المللی می‌توانند با اطمینان کامل به فعالیت‌ها و همکاری‌های خود ادامه دهند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
یوناما
سازمان ملل
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   مفسدین شده اند حاکمان کشور ک حال باید منتظر فساد دژ درون فساد بود که میشود برایش افسدالفاسدین نام گذاشت.

>>>   از یک سو میگویند این وحشیان محکوم به جنایات جنگی اند و از طرف دیگر آماده همکاری با آنها اند؟؟؟؟؟
یکباره این وحشیان و چرکستان را ۱۰۰٪ تحریم کنید مطمین باشید تاب نمی آورند!!
آتش خاوری

>>>   نورمحمد تره کی یکی ازقوماندانان جبهه مقاومت پس ازتسلیمی به طالبان توسط طالبان کشته شد(منبع افغانستان نو-ارش ارمان).
کسیکه نامش نورمحمد وتخلصش تره کی باشد،قابل درک است که یک روزنی یک روزکشته میشود.
عاقل

>>>   مشکل امنیت فزیکی و روانی شهروندان افغانستان است به خصوص آنهائیکه با موسسات خارجی کار میکنند.
طالبان هر کله و بر خیال است.
یکی میگوید که عفو عمومی است و دیگرش از موتر فرد را پیاده میکند و در کنار سرک میکشد ، جواب گو کسی نیست و اگر به ذبیح مجاهد گپ برسد میگوید بررسی میکنیم مثل همان کمیسیون های حقیقت یاب اشرف غنی.
شهر کابل شهر عدم اعتماد بر طالب است.

>>>   کشورهای اروپایی و ایالات متحده امریکا باید بگذارد که طالبان با روسیه،چین و ایران همکاری کنند طالبان به ظاهر مردمان مظلوم اما در باطن مردمان فریبکار و مکار هستند آنها در نخست توجه کشورهای کمک کننده را جلب خواهد کرد اما به مرور زمان همگیشان را فریب داده و همه پولهایشان را غارت خواهد کرد افغانستان کشوری است که هرقدر پول در آن خرج شود معلوم نمیشود هر کسیکه با افغانستان همکاری کند ورشکست خواهد شد هر کسی که میخواهد دشمن خود را ضربه بزند به افغانستان روانش کند...
بریالی هاشمی

>>>   باید ایالات متحده آمریکا یک کاری بکند که مردم افغانستان همگیشان از جهاد و جهادیها دلسرد شوند چی حال است جهاد جهاد یک گرو جهادی میرود گرو دیگرش سر قدرت میشود هیچ کدامشان هم به مردم افغانستان خدمت نمیکنند اما بازهم فکر و زکر مردم افغانستان طرف جهاد است اگر جامعه جهانی این فکر جهاد را از سر مردم افغانستان دور کند همه جهان آرام و امنیت خواهد شد اگر جامعه جهانی میخواهد که همه جهان در آرامش باشد باید فکر جهاد را از سر مردم افغانستان دور کند با اینکار همه مردم جهان به آرزوی خود می رسند...
متفکر

>>>   در افغانستان همه به ظاهر مظلوم ولی در باطن فریبکار است

>>>   یک فریب کار بزرگ همین دفتر یونیماست ، کشور را این اداره به تباهی کشاند و با غنی کوچی در همه امور هم نوا بود و از تمام جنایات او چشم پوشی می کرد و یا هم شاید دستور داشت که هر چه جنایت کار است از طرف این اداره حمایه شود، در انتخابات یونیما غنی را رئیس جمهور ساخت و به کرسی نشاند و در همه امور مملکت دخالت داشت حالا هم از تالب حمایت می کند و دوباره با ملت دشمنی آغاز می کند.
خارکش


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است