ششمین هواپیمای قطری ۳۰۰ مسافر را خارج کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۵    ۱۴۰۰/۷/۱۵ کد خبر: 168605 منبع: پرینت

در ادامه روند خروج اتباع خارجی و افغان، ششمین پرواز چارتر قطری با بیش از ۳۰۰ سرنشین فرودگاه کابل را ترک کرد.
«لولو الخاطر» دستیار وزارت خارجه قطر با انتشار توییتی اعلام کرد که ششمین پرواز چارتر حامل بیش از 300 نفر از اتباع افغان و شهروندان شماری از دیگر کشورها، خاک افغانستان را به مقصد قطر ترک کرد.

به گفته این مقام قطری، سرنشینان این پرواز شامل خبرنگاران افغان، اعضای تیم ملی کریکت افغانستان و همچنین اتباع کشورهای جاپان، بلژیک، ایرلند، انگلیس، آلمان، فنلاند، فرانسه، ایتالیا، سویدن و کانادا بودند.
الخاطر افزود که تیم ملی کریکت افغانستان برای حضور در یک اردوی آموزشی و آمادگی جهت شرکت در مسابقات کریکت عازم قطر شده و درخواست کمک به تسهیل سفر آن‌ها از سوی دولت موقت طالبان صورت گرفته است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هواپیمای قطری
پناهجویان
نظرات بینندگان:

>>>   نورمحمد تره کی یکی ازقوماندانان جبهه مقاومت پس ازتسلیمی به طالبان توسط طالبان کشته شد(منبع افغانستان نو-ارش ارمان).
کسیکه نامش نورمحمد وتخلصش تره کی باشد،قابل درک است که یک روزنی یک روزکشته میشود.
عاقل

>>>   افعانستان خودش در مدار است در غم کریکت مانده یک بازی طفلانه است

>>>   تیم گرکت جمعا"پناهنده میشوند.

>>>   بلی هم وطن این آدم کشان همه را خاریج میکند
این هجرت میشود این ازوحشت خاریج میشود
این فراری جهان میشود آنکه رو به گورستان میشود
آنکه تیر باران میشود آنکه قطعه دستان میشود
آنکه کور چشمان میشود آنکه زیر لغت طالبان میشود
بهبه بر آدم کشان مبارگ شکنجه مبارگ ای شیطان

>>>   این چی مسخره بازی است که حکومت طالبان راه انداخته اند.امروز مجبور شدم تا چند کلمه در این باب بنویسم.
باید به هیچ کسی اجازه فرار از افغانستان داده نشود.و آنهایکه فرار کرده اند همه از راه دین اسلام خارج شده اند. از حکومت امارات اسلامی همه فرار میکنند این خودش یک نوع توحین است. از طرف دیگر ریاست پاسپورت کار خود را شروع کرده و پاسپورت حکومت قبلی را توضیع میکند. که این هم یک نوع توحین به امارت اسلامی طالبان است‌. باید همه قوانین حکومت قبلی عوض شود. این شروع حکومت اسلامی است طبعا یک کمی سخت است اما مردم افغانستان طرفدار یک نظام اسلامی هستند. و از حکومت قبلی که حکومت شر و فساد بود خسته شده بودند. حکومت قبلی افغانستان را به فحشا خانه و قمارخانه و عیاشی خانه مبدل کرده بودند. به زنها اختیار بیشتر داده بودند بخاطریکه خودشان بتوانند از زنها و دختران به شکل برده های جنسی استفاده کنند. هر حکومتی که وارد فاز استفاده جنسی و عیاشی شود محکوم به شکست است. زنها در حکومت قبلی آنقدر بی بندو بار شده بودند که زن به شوهر خود و دختر به پدر خود احترام نداشت. هر کسی به بهانه کار مصروف عیاشی و خوشگذرانی خود بود. غافل از اینکه ما در یک کشور اسلامی زندگی میکنیم نه کشورهای غربی. حالا هم حکومت اسلامی طالبان باید توکل بخدا کرده و همه قوانین شرعی حکومت خود را اجرا کنند. یک چیزی که واضع است به همه جهان حکومت قبلی شکست خورده. و همه قوانین حکومت قبلی هم باید عوض شود. هر حکومت نوپا در شروع سختی خود را دارد اما به گذشت زمان همه چیز درست میشود. در هر کشوریکه تحول رخ میدهد دیگر از قوانین حکومت قبلی استفاده نمیشود. اگر این کار شود پس برای چی حکومت قبلی را سرنگون میکنند.
دولت امارت اسلامی باید بخاطر داشته باشد که مردم افغانستان سوته مسلمان هستند. و باید یک چند مدتی را با این مردم به زبان خودشان صحبت شود.هر مملکت روش حکومتداری خود را دارد.و روشها متفاوت هستند در کشور افغانستان هم اکنون یک نظام اسلامی روی کار آمده و باید همه قوانین مطابق شرعیت دین اسلام باشد. بگذارید که کشورهای دیگر هر گپی که میزنند بزنند. به زنها آزادی داده شود آزادی در چوکات شرعیت دین اسلام. به همه مردم آزادی داده میشود. اما آزادی اسلامی نه آزادی تقلیدی از دیگر کشورها. آزادی که اسلام به همه مسلمانان داده است. ما کار به حکومتی هیچ کشوری نداریم. آیا در کشورهای که نوع حکومتشان دموکراسی است. همه کارها مطابق خواست مردمشان به پیش میرود. و مردم هیچ شکایت و سر و صدا ندارند.که اینطور نیست همه روزه در همه نقاط جهان مردم دست به تظاهرات و شکایت میزنند.و فکر نمیکنم که همه مردم از دموکراسی واقعی برخوردار باشند...
شیخ عبدال احمد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده است



پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است