چهارمین گور دسته جمعی در پنجشیر پیدا شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۱۷    ۱۴۰۰/۷/۱۷ کد خبر: 168621 منبع: پرینت

چهارمین گور دسته جمعی در پنجشیر پیدا شد.
یک گور دسته‌جمعی در ولسوالی رخه ولایت پنجشیر تازه کشف شده است، باشندگان محل میگویند سه تن را از این گور پیدا کرده اند که دستان شان پشت سرشان بسته بوده است.

منابع محلی به پنجشیر نیوز میگوید این سه تن را طالبان در یک سیل‌برد استاده کرده تیرباران شان کرده بودند و پس از به قتل رسانیدند در همانجا دفن خاک شده بودند.

در حمله هجومی طالبان به ولایت پنجشیر ده‌ها تن ناپدید شدند که اکنون اجساد آنها از گور های دسته‌جمعی پیدا میشود. از این قبل نیز در منطقه دشتک و ولسوالی عنابه پنجشیر نیز گورهای کشف و اجساد آنها به مناطق شان انتقال یافته است.

سمیع دره ای


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دسته جمعی
پنجشیر
نظرات بینندگان:

>>>   سلام هم وطن هنوز زود است این قوم شیاطین
کاری کن که جنگ جهانی اول
وجنگ جهانی دوم فراموش شود
اینها بدتر از یهود بدتر از نمرود بدتر ازنصارا
از این قوم انسانیت دور است
اینها دا عیش است
اینها فاسید است
این سیاه لنکی یکی از نجیس ترین در جهان است
طالیب نجیس دشمنی خدا است بنام مسلمان
داعیش معلوم است نجیس ترین در جهان
شما قیافه نحسی اینها دیدد چه شیاطین است
اینها مسخ شده از طرف خدا است
اینها لعن شده است پناه بر خدا از دست طالیب

>>>   سلام هم وطن
مردار نجیس هر دو یکی است
طلیب وداعیش هیچ فرق از هم دیکر ندارد
هر دو آدم کش
هر دو چپاوال کر
هر دو مشروب خوار
هر دو زنا کار
هر دو بدبوی
هر دو وحشت وحشت وحشت وحشت وحشت وحشت

>>>   با صحبت و چند متن نمیشود ادعای جعلی شما را ثابت کرد ، سند محکم بیاورید ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   - حتی درمقابل استاد خود ادب نداشتند :
مکن برزسر دستان ستم
که دستیست بالای دست تو هم
هرکس را که به میل شان نبود طالب وترورست معرفی میکردند

غ

>>>   مسول این همه گورهای دسته جمعی خود پنجشیری ها اندیک زمانی کسی از پنجشیر ونام واوازه اش سراغ نداشت از برکت عده ای از دلاورمردان صادق ومتعهد به معراج شهرت ونیک نامی رسیدند دیری نگذشت که عده ای از خاینین به ارمان ان پاکدلان خوش نام به امید این که هرکه اینه ساخت سکندری داند هر مزدور سی ای ای وای س ای در فکر رهبریت وبزرگی شد وفکر کرد که هم مقام سازمانها استحباراتی را حفظ مینمایند وهم ملت پنجشیر انها را اختیار وازادی عمل میدهند نا به خاطر ارام سرنوشت انها را به بازی گیرندبرادران قهرمان ملی یکسره به ارمان ان شهید بزرگوار وخاندان مارشال فهیم ونزدی کانش همه به ارمان شهدای راه ازادی خیانت نمودندوبا مقاومت که عزت وابروی انها بود پشت کردنذ وحتی علیه مقاومت سنگر گرفتند وتبلیغات زهر اگین کردند از پاکستان وسایر ستانها پول گرفتند وبا مقتدرات ملت قهرمان وشهید پروربازی کردند وان را به معامله گرفتند که دیر یا زودازین عمل شوم وننگین شان پشیمان گردیده وبه سزای اعمالشان دچار خواهند شد
حاجی ولایت خان صافی مقیم پاریس

>>>   چرکستان را باید قتل عام کرد.
آتش خاوری

>>>   در بین طالبان گروه حقانی همان داعش است که تمام انتحاریها، انفچارها و قتلهای عام را در دوره فاشیستی غنی احمدزی به رهبری آی اس آی و سی آی ای و سازمان استخباراتی کابل انجام میداد و بعد از تسلیم افغانستان به طالبان هزران انسان بیگناه و غیرنظامی را ترور کرده اند. پنجشیر یک مثال آن است. تمام افغانستان بکشتارگاه تبدیل شده است. حمله انتحاری مسجد قندوز کار خود طالبان است. طالب در نقش داعش بازی میکند تا کشورهای همسایه را فریب دهد.

>>>   همه چنایات طالبان باید مستند سازی شود.

>>>   من به پنجشیری ها میگویم
حال تان بدتر ازاین! این بدان معنی نیست که من به فاجعه ایکه در پنجشیر رخ داده و یا رخ میدهد خوشحال باشم، میدانم که مردم زحمتکش پنجشیر قربانی رذالت و جنایت مشتی از تیکه داران جهاد (شورای نظار)و مافیای قاچاق زمرد شده اند، این امر به خود مردم پنجشیر نیز بخوبی ثابت شده است.
پنجشیری ها که در طول چهار دهه از طرف مشتی جواسیس به گروگان گرفته شده و آینه اندیشی را از دست داده بودند، حالا تاوان هما چهار دهه را در حال پرداخت استند.
پنجشیری ها حالا باید بخود آیند و از خود بپرسند: کجا اند آن رهبرنماهاییکه نردم را بنام مقاومت شوراندند؟ کجا اند خاندان دودمان مسعود قهرمان؟ کجا اند حامیان جنبکف قسیم فقهیم؟ کجا اند امرالله صالح و خیل وی؟ پاسخ این سوالها واضح اند! همه در مکان های امن نظاره گر رنج بیکران پنجشیری ها اند، همه از پی فرصت اند که یکبار دیگر مردم افغانستان خون بدهند و اینان بازهم رهبر شوند!
اما نه! بس است! اینان شایستۀ رهبریت ملت را ندارند، بگزار رهبران واقعی ملت از میان ملت برخیزند! طالبان هم شایستگی رهبری این ملت را ندارند، آنان نیز دیر یا زود از صحنه خارج خواهند شد و سکوی رهبری به رهبران واقعی ملت واگذار خواهد شد.
ملت افغانستان از هر طیفی بنام جهادی بجان رسیده و بیزار این طیف اند، رهبران واقعی از بطن خلق افغانستان در راه اند، فقط همین رهبران رنج ملت را به پایان خواهند رساند و دموکراسی واقعی را به ملت افغانستان به ارمغان خاهند آورد.
میهن زرغون

>>>   ولسوالی پنشیر را دقیق نمیدانم که از نگاه نفوس چقدر است ولی این را دقیق گفته میتوانم که 99 عشاره5 فیصد آن دوزد چپاولگر پوک فاسد فاشیست و متعصب خداناترس اختطافگر خلاصه تمام حرکات منفی در جامعه را دارا میباشد ولی با تغیر نظام و تسخیر این دره بدنام تمام زورگوئی های پنشیر و پنشیریها برای دائیم و قائیم دفن تاریخ شد انشاء الله

>>>   میهن زرغون،
کس چه میداند که این رهبران تخیلی شما که یک روز خواهند آمد صادق باشند و خاین نباشند؟؟
دیگر اینکه مسعود و یاران اش همه در کوره گاه جهاد تبدیل به رهبران این وطن شدند و حال که مقاومت در پنجشیر و اندراب ها شکل گرفته با گذشت زمان رهبران خود را از درون خود بیرون خواهد داد شما تشویش نداشته باشید.
پنجشیری ها آگاهانه راه مقاومت را در پیش گرفته اند و از قیمت آن هم آگاه هستند و مادران پنجشیری آبستن مقاومت گران فردا هستند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است