حصار مرزی اتحادیه اروپا در مقابله با مهاجران
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۰۱    ۱۴۰۰/۷/۱۹ کد خبر: 168629 منبع: پرینت

دوازده کشور عضو اتحادیه اروپا در نامه‌ای که روز جمعه توسط خبرگزاری فرانسه مشاهده شد، از بروکسل خواسته‌اند تا هزینه ساخت موانع مرزی برای جلوگیری از ورود مهاجران را تامین کند.
این کشورها عبارت بودند از اتریش، بلغارستان، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، یونان، مجارستان، لیتوانی، لتونی، لهستان و اسلواکی.

ایلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا که مخاب این نامه بود، در جریان نشست خبری که در پایان جلسۀ وزرای داخله در لوکزامبورگ برگزار شد، در پاسخ به این درخواست گفت که کشورها «امکان و حق ساخت حصار» را دارند.
با این وجود افزود: «من مخالف نیستم. اما اینکه آیا باید بودجه اروپایی را که محدود است، به جای تامین مالی سایر برنامه‌های مهم صرف ساخت حصار کنیم، این موضوع دیگری است.»

به گزارش یورونیوز، درخواست این دوازده کشور در حالی مطرح شده است که اعضای اتحادیه اروپا هنوز بر سر طرح پیشنهادی کمیسیون اروپا در موضوع مهاجرت و پناهندگی به توافق نرسیده‌اند و این طرح اصلاحی همچنان روی میز است.
وزرای ۱۲ کشور امضاکننده این نامه، در جریان نشست لوکزامبورگ نیز استدلال می‌کردند که تنها «نظارت» بر مرزها نمی‌تواند مانع از ورود مهاجران غیرقانونی شود و ایجاد یک حصار فیزیکی در مرزهای کشورهایی که در خط مقدم مقابله با مهاجران غیرقانونی قرار دارند، به معنای حفاظت از منافع کل اتحادیه اروپا است.

در نامه این کشورها بر ضرورت «دادن پاسخی قوی به مشکل مهاجرت غیرقانونی و تهدیدهایی مرتبط با آن» تاکید شده است؛ آنهم در حالی که کمیسیون در حال آماده سازی طرحی برای اصلاح قوانین مرزهای شنگن است.

در ادامه این نامه با اشاره به تحولات افغانستان همچنین اعمال فشارهای بلاروس در مناطق مرزی آمده است: «هیچ کشور ثالثی نباید بتواند از سیستم پناهندگی ما برای اعمال فشار سیاسی و سیاه‌نمایی علیه اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن یا سوء استفاده از وضعیت کنونی افغانستان استفاده کند.»

در ماههای اخیر در پی افزایش تنش‌ها میان مینسک و بروکسل، هزار مهاجر غیرقانونی از مسیر بلاروس وارد خاک لیتوانی، لتونی و لهستان شده‌اند.
بروکسل مقامات بلاروس را متهم کرده که در تلافی تحریم‌های اتحادیه اروپا، مهاجران غیرقانونی را بطور سازماندهی شده به درون خاک اتحادیه اروپا می‌فرستند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اتحادیه اروپا
حصار مرزی
نظرات بینندگان:

>>>   تمام گناه از یونان است.
مهاجرین از ترکیه به جزیره لیسبوس که مربوط یونان است و در همسایگی ترکیه قرار دارد،می آیند و دولت یونان بعد از مدتی آنها را به یونان انتقال میدهد و در عوض اش باز پناهنده های دیگر می آیند.
اگر یونان این کار را نکند و مهاجرین دیدند که دیگر جای برای بود و باش ندارند،به این جزیره نمی آیند.
همه گی با یکدیگر وابسطه هستند و در خورد و برد کمک های اداره پناهندگی و اتحادیه اروپا دست دارند.
بشمول ترکیه که تا بحال چند ملیارد دلار از اتحادیه اروپا و کمبساری پناهندگان بنام مهاجرین پول گرفته است و خود یونان که نیز پول میگیرد و ادارات ملل متحد و اتحادیه اروپا که این بودجه را در اختیار دارند،نیز درین خورد و برد ها سهم دارند.
بنأ تا وقتی که این دزد ها در جهان وجود دارند،نه جنگ قطع میشود و نه کشتار مردم و نه مهاجرت و در بدری مردم.
از همه بدتر آن کسی که در بالا در آسمان از راه ابر ها این قلم سینما سکوپ را هر روز سیل میکند و از دیدن آن هیچ خسته نمیشود و میگوید که:
خودم غم شان را بخورم.دیگر هیچ کس غم این بیچاره ها را در زمین نمیخورد.
البته هر وقتی که اراده کردم و نوبت شان رسید.
اگر اراده نکردم و نوبت شان ترسید و نزد خودم آمدند،خودم گناهان شان را ببخشم،اگر اراده کردم و گناهان شان قابل بخشش بود و حق العبدی نبود.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است