پناهجویان در انگلیس: با ما مثل زندانی رفتار می‌شود
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۷    ۱۴۰۰/۷/۱۹ کد خبر: 168633 منبع: پرینت

شماری از پناهجویان افغان با انتقاد از بدرفتاری با آن‌ها در انگلیس تاکید کردند که با پناهجویان مانند زندانی رفتار می‌شود.
به گزارش تسنیم، شماری از پناهجویان افغان که توسط انگلیس از افغانستان تخلیه شدند با انتقاد از شرایط خود و بدرفتاری با آن‌ها می‌گویند که با پناهجویان مانند «زندانی» رفتار می‌شود.
پس از تصرف کابل توسط طالبان، هزاران نفر از مقامات و پرسنل نظامی افغان که به نیروهای ناتو کمک می‌کردند از افغانستان تخلیه شدند و به دلیل اینکه افغانستان در «فهرست قرمز» سفر قرار دارد، برای مدتی در قرنطینه قرار گرفتند.

به گزارش «گاردین»، برخی از پناهجویان می‌گویند که هیچ خبری از محل اقامتی که دولت انگلیس به عنوان بخشی از طرح اسکان مجدد به آن‌ها وعده داده بود را دریافت نکرده‌اند، در اتاق‌های خود بدون اینکه قادر به تنفس هوای تازه باشند حبس شده‌اند، هیچ خبری از زمان خروج خود از این وضعیت ندارند و این قضیه بر سلامت روانی آن‌ها تاثیر منفی گذاشته است.

«حسب نورالدین» مدیر سابق دفتر دادستان کل افغانستان که 20 روز گذشته در قرنطینه حضور دارد، در این باره گفت: ما اینجا مثل زندانی هستیم، در 24 ساعت تنها اجازه داریم 15 دقیقه بیرون برویم، بچه‌های زیادی اینجا حضور دارند، آن‌ها از شرایط خسته شده‌اند و دایم گریه می‌کنند.
وی با اظهار اینکه هیچ اطلاعاتی از طرف مقامات انگلیسی به آن‌ها نرسیده است، افزود: هیچکس نمی‌داند چه اتفاقی می‌افتد، شاید ما را یک ماه حتی دو ماه نگهدارند.

یکی دیگر از پناهجویان که 20 روز گذشته را در قرنطینه سپری کرده، با درخواست اینکه نامش فاش نشود، گفت: ما حتی نمی‌توانیم پنجره‌ها را برای آمدن هوای تازه به اتاق باز کنیم، اینجا کودکان هستند، بسیاری از مردم نمی‌توانند انگلیسی صحبت کنند، نمی‌توانند هیچ شکایتی کنند، کسی نیست که صدای آن‌ها را بشنود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجویان انگلیس
زندانی
نظرات بینندگان:

>>>   این شروع زنده گی اکثر مهاجرین بوده و است،شما خیال کردید که شما را به کاخ 'الیزابت' خانم میبرند. درد تان را به قراری بخورید پس از چند وقت این درد ها یادتان میرود.
آتش خاوری

>>>   باش كه مزه نوكرى را بيبنيد و قدر وطن در سر تان بيايد كه وطن مادر هست و به مادر خود ادم خيانت نمى كند!! حالا همينطور ذليل و ذبون باشيد!!

>>>   خیر باشد.
امریکایی ها با طالبان مذاکرات دارند.
انشأ الله زمینه بازگشت شما دوباره به وطن مهیا میشود.
تا وقتی که زمینه بازگشت به وطن برایتان مهیا میشود،برای انگلیس ها تاریخ افغانستان را بیان کنید که شما چگونه در طول تاریخ با انگلیس ها رویه کردبد و در سه مرتبه یی که انگلیس ها به افغانستان آمدند،شما چگونه از آنها پذیرایی کردید و آنها چگونه از شما پذیرایی میکنند.

در یکی ازین مراسم پذیرایی که در هنگام خروج انگلیس ها از کابل به جانب جلال آباد صورت گرفت،انگلیس ها گفتند که افغانها میگویند که آن دنیا بسیار جای خوب است و حور های جنتی وجود دارند و جویبار های شیر و عسل و شراب،بنأ ما میخواهیم که به آن دنیا سفر کنیم.
مجاهدین افغان بدون آن که یک حبه و دینار گرفته باشند،با غیر مرمی های توپ و تفنگ،همه شان را به آن دنیا فرستادند.
درین میان یک نفر آنها که کافر مطلق بود و به هیچ دینی اعتقاد نداشت،پیش خود گفت که نشود که همین مسلمانها دروغ بگویند و جنت شان نیز مثل دول شان میان خالی و دروغ باشد.بنأ نیمه زخمی بود و پا به فرار گذاشت و خود را نیمه جان به جلال آباد رساند.
نام او داکتر برایدن بود.
همی داکتر ها خو هیچ به دین اعتقاد ندارند.من نمیدانم که در پوهنتون ها و دانشگاه ها برایشان چه یاد میدهند که بی دین میشوند.

>>>   افغانها فکر میکنند همه جهان باید درخدمت اینها باشند شما برای انگلیس چی خدمتی کرده اید که حالا انتظار دارید سر راه شما فرش سرخ هموار کنند / اگر موضوع ترجمانی باشد شما بخاطر پول این کار را کردید نه اینکه عاشق انگلیس ها بوده باشید شما برای وطن خود چی کردید که برای انگلیس ها کنید. وقتی به امریکا رسیدند تا عرق پای شان خشک نشده دست به جرم وجنایت زدند دیگرش با ارائه اسناد جعلی قرارداد های ملیون دالری بدست آورده حالا رویش سیاه شده افشاشد
همینکه شمارا دروطن خود راه داده اند تا زنده هستید منت دار شان باشید
غ

>>>   وقتی پاسپورت کشور شما برابر یک پاره کاغذ کهنه ارزش ندارد ودر سطح تمام دنیا بی ارزش ترین سند است شما هم همانند پاسپورت وطن خود هستید

>>>   ازشماهراس دارند که دست به جرم وجنایت وتجاوز نزنید ، بازهم اگر راضی نیستید فردا حرکت کنید بیائید افغانستان درینجا از شما خیلی گرم استقبال میشسود

>>>   چرا رفتید ؟ خود خواسته را درد است و درمان نیست !!!

>>>   مقامات سابق از جمله دادستان سابق که همه آنها دزدی کرده اند و مردم را تنها گذاشته اند بعد هم برای تشویق کارهایشان آنها را به انگریز برده اند؟
به آن آدم باید گفت مردم نان خشک هم ندارند بخورند در افغانستان جایی که هیچگاه وطن شما نبوده
آن یکی هم گفته اینها هیچ کدام لسان انگریزی یاد ندارند پس کجا هستند این ترجمان ها؟
اگر آنجا بد رفتاری کدام مشکلی برایتان دارد به افغانستان مسترد شوید تا مزه امارت طالبان و رفتار آنها با مردم را مزه کنید

>>>   صداي دهل از دور خوش است ، غرب زندان تحصيل كرده هاي داخلي كشور هاي ديگر است، و تنها كار هاي را كه غربي ها نميكنند به اندازه نصيب شما ها خواهد شد.

>>>   بله بله از مهمان نوازی افغانها به انگلبس بگو که ما چگونه با شما کردیم شما چطور بگو افسوس
بعد آن دسته افغانها هم که به تاجیکستان رفتند به تاجیکستانیها از مهمان نوازی های افغانها بگویند
البته توصیه میشود راجبش سخن نگویید و یادآوری نکنید شاهکارتان را که با چوب دنبالتان میکنند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است