آمریکا افغانستان را ترک کرده است نه تروریست ها را
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۹    ۱۴۰۰/۷/۲۰ کد خبر: 168644 منبع: پرینت

جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا می‌گوید: «ممکن است ما افغانستان را ترک کرده باشیم اما این کشور ما را ترک نکرده است، و تروریست‌ها هم (رها) نکرده‌اند».
آقای بولتون در مقاله‌ای در نشریه "د-هیل" نوشته است که نتیجه‌گیری کلیدی امروز این است که عواقب خروج از افغانستان هنوز به پایان نرسیده است و حوادث آنجا و "بوی بد تروریسم جهانی" همچنان ما را آزار خواهد داد.
به عقیده آقای بولتون جو بایدن «نمی‌تواند در انتخابات‌های ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۴ با پیروزی قدم بگذارد... او باید توضیح بدهد که چرا آمریکا بار دیگر در برابر تروریسم آسیب‌ پذیرتر شده است».

این سخنان بولتون در بی‌بی‌سی و کار شیوه‌ی جدید طالبان در تصفیه‌ی عناصر نامطلوب، می‌تواند ربط مهمی به‌هم‌دیگر داشته باشند. گویا هیأت طالبان توانسته‌اند توجه آمریکا را به خود جلب نمایند و آمریکا به دنبال این است تا به بهانه‌ی مبارزه با تهدیدات تروریستی علیه آمریکا، با جهان‌بینی و برنامه‌ریز‌های متفاوت از پیش در کشور حضور یابد. احتمالا این تصفویه طالبان به حذف عناصر مخالف با آمریکا در ساختار طالبان انجامد.

عناصر نامطلوب شامل گروه‌ها و شاخه‌های جهادی و مذهبی می‌شود که هم اکنون در کشور وجود دارند و به نحوی تمام فعالیت‌های‌شان از طرف طالبان بلاک شده است. این حکم می‌تواند داعش، القاعده، سلفی‌مشربان، تحریری‌ها، طالبان پاکستانی، اویغورها، ازبک‌ها و... را شامل گردد.

رسول پارسی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
تروریست
نظرات بینندگان:

>>>   مادر تروریستان خود این شیطان بزرگ است و بی غم باش‌ این تولیدات ناخلف خود را رها نمیکند.
آتش خاوری

>>>   عمر حکومت طالبانی بیشتر از یک سال نیست.
در لوگر و غزنی و قندهار هسته های مقاومت فعال شده اند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است