از "لوی افغانستان " تا "لوی پاکستان"
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۸    ۱۴۰۰/۷/۲۱ کد خبر: 168652 منبع: پرینت

در سلسله کار زار های جهانی پاکستانی ها برای برسمیت شناختن امپراطوری "لوی پاکستان" زیر نام "امارت اسلامی طالبان"، روزنامه گاردین از زبان عمران خان، رییس جمهور پاکستان که تلویحا گفته بود چنین نوشت:" ما (پاکستان) افغانستان را از زنجیر غلامی کفار آزاد ساختیم و حالا این کشور در زیر بیرق مقدس اسلامی اسلام آباد قرار دارد و جهان زود و یا دیر مجبور است این حقیقت را برسمیت بشناسد."

پاکستانی ها به این باور رسیده اند، که داعیه داران "لوی پشتونستان" از دعوا جلبی ارضی به پاکستان و ناسیونالیسم کاذب دست کشیده و امروز به پیشتاز ترین گروه داعیه داران "لوی پاکستان" تبدیل شده اند و سنگ پاکستان پرستی را بیشتر از پاکستانی های اصیل بر سینه می زنند.

پاکستانی ها همچنان باور دارند که تنها مقاومت تاجیک ها در برابر هژمونیزم پاکستانی در کوه پایه های هندوکش نمی تواند دیر دوام کنند، مهم آن است که پشتون ها در مجموع از "لوی پاکستان" در تحت نام امارت طالبان راضی هستند. آنها یا با خاموشی از آن حمایت می کنند و یا مستقیما بحیث سربازان "لوی پاکستان" بیشتر از پاکستانی ها خدمت می کنند. چنانچه پیشتاز ترین طرفداران "لوی پاکستان" پشتونهای سکولار و مارکسیست لینینست های دیروزی هستند، که با بی شرمی و افتخار دم از پاکستان پرستی می زنند.

جالب این است که این ها طالبان لشکر سر بکف پاکستانی را قهرمانان داعیه "لوی پاکستان" می شمارند و از سرکوب و تحقیر مقاومتگران زن و مرد افعانستان استقبال می کنند. چنانچه هر لحظه در رسانه های اجتماعی خبر پخش می کنند که غربی ها هم امارت اسلامی " لوی پاکستان" را برسمیت می شناسند.

پاکستانی ها هم چنان از جانب همسایگان افغانستان به استثنای تاجیکستان اطمینان دارند، که امارت "لوی پاکستان" تا دریای آمو را برسمیت می شناسند. اما خشم پاکستانی ها از بی علاقگی کشور های غربی است به گفته عمران خان، که "حقیقت "لوی پاکستان" را تا حال برسمیت نشناخته اند.

به باور من همانگونه که در امارت اول طالبان تاجیکان در تحت رهبری احمد شاه مسعود، قهرمان ملی افغانستان بردگی پاکستان را قبول نکردند و با کمترین امکانات خود جنگیدند، امروز هم در تحت رهبری فرزند قهرمان زاده، احمد مسعود هرگز تن به بردگی نخواهند داد. به بیان دیگر تا یک تاجیک زنده باشد این آرمان را پاکستانی ها و غلامان شان بگور خواهند برد. زیرا صاحبان بومی، اصیل و تسلیم ناپذیر این سرزمین هنوز زنده اند.

هارون امیرزاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
لوی افغانستان
لوی پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   لوی انگلستان هم از طریق همین داکو های پشتون رسمیت یافت و به داخل کشور راه یافتند، بیگانه پرستی عادت دیرینه یی اینهاست.
آتش خاوری

>>>   اقاي هارون خودت نام خدا از لحاظ منطق وسياست ادم بجا رسيده معلوم ميشي واز لحاظ سن وتجربه زندګي همچنان ولي بازی با اطفال انسان را بیاد همان اډمهاي مریض مي اندازد که خودش جسما کلان وفکر ومفکوره اش طفلانه ميباشد

>>>   تو هم از همان ياوه گويان هستى! مضامينت يكنواه، متعصبانه، نه بر حقيقت استوار و بلاخره خستهكن! من به اينًباور هستم كه هارون اميرزاده تكليف روانى دارد و اينرا بدون تعصب و كدام متاى ديگرى مى گويم فقط به حيث يك افغان اين نظر من هست!

>>>   پاکستان آینو فراموش کرده که سال ها از فضولات کفار خود و کشور خود را به خود کفایی رسانیدند و از برکت تربیت این همه تروریست ها که خود هم جمله ای از آنها تشریف دارند از پول کفار خودشان رو تغذیه نموده از برکت مدارس تروریست هاست که پول خون مردم بیگناه رو به جیب می زنید و جز خوردن دال آه در بساط ندارند و سنگ مسلمانی رو هم به سینه می زنید آیا می‌دونن مسلمان که هستند ؟ مسلمان یعنی کسی برادری و برابری و عدالت رویکرد عمل شان باهم یکی باشد نه اینکه در مقابل کشور همسایه با ریختن خون آنها پول به جیب زد و این نا مردی است .

>>>   من چند گزینه را برای شما پیشنهاد میکنم،بگویید کدام اش درست خواهد بود؟
اول:طالبان دولت و کشور خود را با محدوده جغرافیایی فعلی قبول دارند.
دوم:طالبان خط دیورند را برسمیت نمی شناسند و بخاطر جدایی ایالت پشتونخواه از پاکستان و ملحق شدن آن به افغانستان،از هیچ کوشش دریغ نمی کنند و درین راه از هندوستان نیز کمک خواهند گرفت.
سوم:طالبان با پاکستان یکجا میشوند و بخاطر جدایی کشمیر از هندوستان و ملحق شدن آن به پاکستان جهاد خواهند کرد.
چهارم:طالبان از مجاهدین تاجکی و ازبکی و چینایی،برای تشکیل دولت های اسلامی درین کشور ها،حمایت خواهند کرد.

>>>   طالب و گل بیدین و فاشیست های دو طرف دیورند در خوش خدمتی به پاکستان در مسابقه اند.

>>>   اقای هارون امیر زاده
لطفا نوشته ای {{ رسول پارسی }} را بخوان در همین سایت زیر عنوان :
رهبران مقاومت کجا پنهان اند؟ رهبران چه کسانی اند؟
جواب سوالهای تان در همین نوشته نهفته است.

>>>   گزینه سوم رت طالبان عملا" قبول کرده اند.
آنچه رسول پارسی نوشته از نهایت نا امیدی است ورنه ایشان ریشه طالب را از همه بهتر میشناسد.
مقاومت زنده است و پیروز میشود ، دل کسی که خوش میشود و دل کسی که خفه میشور.

>>>   اقای امیر زاده
صرف نظر از اینکه هیچ افغانی خدمتگذار خارجیان نمیخواهد باشد به جز یک مشت از تاجیکان پشتونها و ازبیکها و هزاره ها .ولی این مطلب را شما باید بپذیرید که احمد شاه مسعود یکی از ماجراجو ترین فرد در تاریخ معاصر افغانستان است. اگر شما به کارگردهای این شخص مراجعه کنید از بغاوتهای وی در نورستان تا پنجشیر و قراداد های مخفی وی با قوتهای شوروی بخاطر حفظ تاسیسات نظامی موصوف در دره پنجشیر همه و همه زیانهای بیشمار برای امنیت ملی کشور در سالهای ۱۹۸۰ وارد کرده است. ایا شما انکار میکنید که احمد شاه مسعود از ای اس ای پاکستان در جریان جنگ جنایتکارانه موصوف علیه قوای مسلح جمهوری دموکراتیک افغانستان سهمیه نمیگرفت؟ ایا شما انکار میکنید که احمد شاه مسعود از روسها پول نمیگرفت؟
ایا شما اکار میکنید که احمد شاه مسعود برای مقابله با طالبان دور نخست از فرانسه ایران کمک میگرفت حتی وی دکتور عبدالله را غرض جلب کمک به امریکا فرستاد تا از سازمان استخباراتی امریکا کمک بگیرد؟؟ اگر امروز جبهه مقاومت حمایت خارجی نداشته باشد طی یکسال و یا کمتر از از ان جحسابش تصفیه است.
شما پنجشیری ها اخر چه میخواهید ؟؟؟ بیست سال در قدرت بودید بیشترین پول و سرمایه را دزدی کردید.بیشترین ظلم و ستم را در حق ملت روا داشتید هیچ خدمت معنوی و مادی برای این کشور جنگ زده نکردید.
اگر شما به گویا قهرمان ملی مینازید و میگویید وی هیچگاهی موجودیت خارجیان را نپذیرفت پس در زمان حاکمیت همین قهرمان بیشتر از ده هزار عرب دزد و تروریست که بنام جهاد در سالهای هشتاد شانه به شانه مسعود علیه مردم افغانستان میجنگیدند چرا تابعیت افغانستان را داد؟؟؟
اقای امیر زاده
چرا قهرمان زاده احمد مسعود و برادران مسعود در زیر بیرق متجاوزین
امریکاییان و غربیان بیست سال با خاطر ارام و سرشار از خوشی و شادمانی زندگی کردند؟؟؟
امیرزاده
طالب و طالبان تروریست استند . این گروپ اگر صد بار به مکه بروند و خود را با اب زمزم حمام دهند تغییر نمیکنند انها تروریست استند و اعمال تروریستی شان علیه اقلیت ها اغاز یافته است ...بخصوص بخش حقانی ...و این گروه خطر بزرگ برای منطقه میباشد.

مردم از جنگ خسته شده اند باید راه حل بهتر از جنگ جستجو گردد. هیجده ملیون افغان در خطر مرگ بخاطر سو تغذی میباشند...شمایان همه دارایی ملت را غارت کرده اید.
امیر زاده
ایا گاهی فکر کرده اید که چرا وضعیت چنین شد چرا طالب امد چه نقش منفی دولت و اراکین ان داشتند ...
مخالف به باور شما باید گفت که بسیاری از قوماندانان فعلی جبهه مقاومت متشکل از فساد پیشگان نظام قبلی میباشد و مردم نه با انها اعتماد دارند و نه به طالب نوکر منش ...سرنوشت این کشور خیلی ها تاریک است.
سمیر خنچی زاده


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است