طنز: خدا یهود و نصارا را خوار و زبون کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۱    ۱۴۰۰/۸/۹ کد خبر: 168819 منبع: پرینت

خدا یهود و نصارا را خوار و زبون کند! تا هوشیار شده‌ام، سر هر دسترخوانی‌که نشسته‌ام، بعد از غذا همه دست بالا کرده‌اند و گفته‌اند خدایا یهود و نصارا را خوار و زبون کن. تا چند سال پیش نمی‌دانستم یهود و نصارا کیست، بعدها دانستم منظور از یهود و نصارا همه‌ی کسانی‌اند که مسلمان نیستند.
اما خاستگاه این دعای بد ریشه در مناسبات قومی اقوام سامی (عرب، یهود و نصرانی) دارد. این سه گروه بچه‌های کاکا هستند که باهم پیش از اسلام درگیری داشتند، این درگیری در دوره‌ی اسلام جنبه‌ی دینی و مذهبی پیدا کرد و سرانجام دعای دسترخوان ما شد.

جالب این است بعد از هر نماز و بعد از هر وعده‌ی غذا از خدا می‌خواهیم آن‌ها را خوار و زبون کند، اما همه آرزو داریم به کشورهای یهود و نصارا برویم، آن‌جا هم که رفتیم دعای بد می‌کنیم خدایا این‌ها را خوار و زبون کن.
کفار که می‌گوید فعال حقوق بشر را بیرون می‌کنیم، همه فعال حقوق بشر می‌شویم. کفار که می‌گوید فعال حقوق زن را بیرون می‌کنیم، زن‌ستیزترین افراد ما فعال حقوق زن می‌شوند. کفار که می‌گوید منتقدان دین و مذهب را بیرون می‌کنیم، همه منتقد دین و مذهب می‌شویم. کفار که می‌گوید ژورنالیست را بیرون می‌کنیم همه ژورنالیست در خطر می‌شویم.

بیش‌تر از میلیون فعال حقوق بشر، فعال حقوق زن، منتقد دین، ژورنالیست و... تا هنوز به کفار نامه فرستاده‌اند. اما مهم‌ترین خبر این است‌که وزیر خارجه‌ی بریتانیا گفته هم‌جنس‌گرایان را بیرون می‌کنیم. می‌ترسم ملت هم‌جنس‌گرا نشود.
خدا یهود و نصارا را خوار و زبون کند!

مصدق


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
یهود نصاری
حقوق بشر
نظرات بینندگان:

>>>   بسیار مطلب طنز خوبی بود به خدا که راست گفتی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است