افزایش ازدواج کودکان در افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۳    ۱۴۰۰/۸/۲۲ کد خبر: 168959 منبع: پرینت

اداره حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در مورد گزارش‌های افزایش ازدواج کودکان در افغانستان «شدیدا» ابراز نگرانی کرده است.
به نقل از روزنامه اطلاعات روز، هنریتا فور، رییس اجرایی یونیسف در بیانیه‌ای، گفته است که گزارش‌های موثقی از خانواده‌های افغان دریافت کرده است که در ازای دریافت جهیزیه، دختران ۲۰ روزه‌ی‌شان را برای ازدواج در آینده پیشنهاد کرده‌اند.

طبق این بیانیه که روز گذشته (جمعه، ۲۱ عقرب) منتشر شده، حتا قبل از آخرین بی‌ثباتی سیاسی، شرکای یونیسف ۱۸۳ مورد ازدواج کودکان و ۱۰ مورد فروش کودکان را در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی تنها در ولایت‌های هرات و بادغیس ثبت کرده‌اند. این کودکان بین شش ماه تا ۱۷ سال سن داشته‌اند.
از سوی هم، یونیسف تخمین زده است که ۲۸ درصد از زنان ۱۵ تا ۴۹ ساله در افغانستان قبل از ۱۸ سالگی ازدواج کرده‌اند.

کد (7)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
یونیسف
سازمان ملل
افغانستان
فقر
ازدواج کودکان
نظرات بینندگان:

>>>   به به، بالاخره زمانی فرارسید تا اونهایی که بنام دین جنگیدن به جای خوش قصه هم برسن.

>>>   در هنگام قحطی های پنجاه سال پیش نیز چنین اتفاقی در افغانستان رخ داده بود که نظر به خشک سالی،حاصلات گندم در افغانستان کم شده بود و مردم گرسنه مانده بودند و یک همسایه ما که برادرش گدامدار یعنی مسؤل گدام های گندم بود،در مقابل یک بوری گندم،یک دختر خوردسال را که سن اش سه ساله بود.خریده بود و بعداً که شانزده ساله شد،عروس پسر خود که او نیز شانزده ساله بود،ساخته بود.
در هنگام فراوانی طویانه در افغانستان خیلی زیاد است و از چند هزار دلار تا ده ها هزار دلار میرسد که افراد با در آمد کم،توان پرداخت آن را ندارند.
بسیار وقت ها شده است در جریان عروسی ها، موسیقی و دولک و دنبک روان بوده است و مردم رقص و شادی میکردند،اما در هنگام عقد نکاه،بر روی موضوع مهریه،دختر دار ها و پسر دار ها جور نیامدند و در نتیجه عروسی برهم خورده است.
افغانستان یک کلتور و عنعنان بیخی مختص به خود دارد که در روی جهان نظیر آن وجود ندارد.

>>>   عامل همه فجایع فقر است و عامل فقر سیاست های ناشیانه و غیر انسانی غرب که در نهایت کشور را تسلیم جاهل ترین موجودات زمین یعنی طالبان کردند و حال جفنگ میخوانند.

>>>   بلی هم وطن سلام
از دست این قوم بی حیا هر چزی ساخت است
این آدم کشان
این بچه بازان
این نوکران جهلستان
این وهابی شیطان
اینها طالیب نیست بلکه یک دشمن برای ملت است
یک قاتل تمام افغانستان است یک بی رحم درجهان

>>>   قربانیان جهالت عربی!!!
آتش خاوری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است