تلویزیون ترکیه ارتباط فرانسه با داعش را افشا کرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۲    ۱۴۰۰/۸/۲۵ کد خبر: 168981 منبع: پرینت

شبکه تلویزیونی TRT ترکیه مستندی با عنوان «کارخانه: یک عملیات مخفی فرانسوی» ارائه کرد که در آن ارتباط کمپنی بزرگ سمنت فرانسوی Lafarge با سازمان تروریستی دولت اسلامی (داعش) افشا می شود.
این اسناد که همزمان با ششمین سالگرد حملات تروریستی در پاریس در سال 2015 است، شبکه ای کثیف از تماس ها را نشان می دهد که برای تامین مالی تروریزم بین المللی خدمت می کنند.

به گفته زاهد سوباجی مدیرعمومیTRT ، فیلم «کارخانه» حاصل یک تحقیق دو ساله روزنامه نگاری است. وی خاطرنشان کرد که به عنوان بخشی از آن، نیم میلیون سند به دقت مورد مطالعه قرار گرفت.
به گفته سردبیر سابق TRT World و رئیس فعلی آنادولو سردار کاراگز، آنها انتظار چنین نتایج بزرگی را از این پروژه نداشتند.
وی افزود: این مستند نشان می دهد که چگونه شرکت فرانسوی لافارژ در سوریه به عنوان پوششی برای سرویس های اطلاعاتی فرانسه استفاده شد، چگونه بودجه اتحادیه اروپا برای تامین مالی داعش و پ.ک.ک هدایت شد، چه اقداماتی توسط سیاستمداران و سرویس های اطلاعاتی فرانسوی برای هدایت این شرکت انجام شد. از مراحل قانونی و اینکه چگونه کمک های مالی داعش در سوریه به بمب گذاری پاریس در سال 2015 منجر شد.

این فیلم شامل مصاحبه‌های با مقامات سابق فرانسوی مانند آلن ژوله، رییس اداره عمومی امنیت خارجی، میشل ساپن وزیر مالیه، میشل دوکلوس سفیر در سوریه، جرارد باپت نماینده مجلس و همچنین کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی فرانسه و کارمندان سابق لافارژ است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تلویزیون ترکیه
فرانسه داعش
نظرات بینندگان:

>>>   ترکیه با این کارخاک به چشم مردم جهان می پاشد.کیست که نداند پدر معنوی وساپورت اصلی داعش ترکیه است.ترکیه با افکار نجادپرستی وفاشیستی

>>>   ماجرا همکاری سرویس اطلاعات ترکیه (میت) با داعش و قتل خبرنگار پرس تی وی سرنا شمیم

>>>   ترکیه خودش از حامیان داعش و جبهه النصره است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است