آمار اقوام در حکومت همه شمول طالبانی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۴    ۱۴۰۰/۸/۲۵ کد خبر: 168984 منبع: پرینت

حکومت همه شمول طالبانی
از جمع 5 نفر اعضای رهبرى؛
پشتون ٤ نفر
اوزبيك ١ نفر
تاجك ٠ غايب
هزاره ٠ غايب
تركمن ٠ غايب
زنان ٠ غايب
از جمله ٢٠ نفر اعضای کابینه :
پشتون ١٨ نفر
تاجك ٢ نفر
هزاره ٠ غايب
اوزبك ٠ غايب
تركمن ٠ غايب
زنان. ٠ غايب
والیان:
از ٣٤ نفر والى :
پشتون٢۸ نفر
تاجك ۴ نفر
اوزبيك ١ نفر
تركمن ١ نفر
هزاره ٠ غايب
زنان ٠ غايب
با این حال روشن است که طالبان یک جنبش دینی هستند و یا یک گروه فاشیستی و قومی.
آنچنانیکه عبدالطیف پدرام قبلا تصریح داشتند، اگر اقوام تاجک، هزاره، ازبک و غیره طور عاجل دست بکار نشوند بردگان این سرزمین خواهند شد. تنها عدالت راه نجات تمام ساکنین این سرزمین است.

سید نورالله راغی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکومت طالبانی
همه شمول
نظرات بینندگان:

>>>   واقیعت انکارناپذیر.
افتخاربه پدرام وراغی.
غیرپشتون ها دقت وتوجه کنندوازخواب غفلت بیدارشوندودست بکارشوند. تعصب ندارم وامانمیخواهم همه ملیتها برده وغلام حلقه به گوش یک ملیت بیکلتوروبیفرهنگ وبی همه چیز باشند.فردا خیلی دیراست.لطفن ازحالا وسرازامروز.
عاقل

>>>   همان یکی دو تا تاجک و اوزبیک هم خودشان طالب هستند.
فقط طالب کشی راه حل است.

>>>   ما به برده گی عادت کرده ایم زیرا قرن هاست که به بردگی اعراب وحشی افتخار میکنیم.
آتش‌خاوری

>>>   خاک ده سر شما اطرافی های تفرقه انداز 20 سال هر ... در دولت جا داشت چه ها کردن که حال از طالبچه دولت همه شمول و همه مفعول همه مزدور میخواهین برین ... به ملک آبایی تان ، ای وطن از مردمانی است که افغانستان را دوست دارد ولو از هر قومی که باشد.
فعلأ ملت با واقعیت های مواجه است که بدیل ساختاری دیگری ندارد و مسئول همه این تحولات مردمان وطنستیز و نوکران بیگانه بودند که هر روزه میخی بر تابوت جمهوریت میکوبیدند و فغان همه شمول و همه مفعول را سر میدادند. .

>>>   مردم دردهای حرفوی را کار نداریم ظالب خوبتر از این دزدان است .

>>>   یک وقت شما دولت اشرف غنی را تقبیح میکردید که حکومت قبیله است.
حالا فکر میکنم که شما خواهید گفت که خدا همان کفن کش سابق را خیر بدهد که اگر احیاناً هزاره ها در ترکیب حکومت صلاحیت نداشتند،اقلاً موجود خود بودند.
حالا از زیر چکک در زیر باران رفتید.
اگر هزاره ها باز ناشکری کنند که نماینده ما در دولت نیست،شاید خداوند دولت دیگری را برای شان نازل کند که این مرتبه تمام هزاره ها را از افغانستان کوچ بدهد و یا به علت کمبود جای،برای هرکدام شان،یک و نیم متر مربع جای در زیر زمین در نظر بگیرد.

>>>   فاشیستی ترین، افراطی ترین، قومگراترین، ترویست ترین، جاهل ترین و وحشی ترین حکومت در طول تاریخ افغانستان. این حکومت ظالم، استبدادی و فاشیستی هیچ امکان و زمینه دوام را ندارد.

>>>   افغانستان بمعنای سرزمین قوم افغان ! باقی اقوام شهروند درجه 2 محسوب میشوند !

>>>   زنان در ۲۰سال بود چه کردن که حالا شما شله هستید به غیر از فحشا در تمام نهاد ها دیگر کاری نداشتن

>>>   سلام آقای راغی !
نوش جانشان ! نوش جانشان !
اگر سران تاجک ، هزاره و ازبک ظرفیت می داشتند ، اگر دلسوز قوم خود می بودند ، اگر به فکر آینده وطن و مردم می بودند ، اگر شعور سیاسی و انسانی می داشتند و به فکر چور و چپاول دارایی های عامه نمی بودند و اگر به فکر افزودن سرمایه های خود و خارج کردن پول بیت المال افغانستان به دوبی و ترکیه و سویس نمی بودند و اندکی که هم شده بود به فکر مردم خود می بودند ، سرنوشت این سه قوم چنین نمی بود . این اقوام ( تاجک ، هزاره ، ازبک ) بیست سال طلایی را میان مشت خود داشتند و در این بیست سال طلایی و با پول های باد آورده می توانستند زیربنای اقتصادی و سیاسی و اجتماعی خود را محکم و استوار بسازند و جوانان را به سوی مسوولیت پذیری و تجارب کاری تشویق کنند که نکردند ، جزای شان از این بد تر. دیدید که قوم پشتون چون محب و فضلی و غنی خیلی دزدی کردند و خیلی پول را از افغانستان بیرون نمودند اما در نهایت آنچنان هوشیار بودند که حکومت را بار دیگر به قوم خود ( این بار به مردمان جانی تر و سگخوی تر از خود ) تسلیم کردند در حالیکه دانش ، محقق ، صالح ، مسعود خیل ها همه در کنار غنی قرار داشتند اما از نظر جنم سیاسی و شعور سیاسی چنان عقبمانده و کودن بودند که در زیر بینی شان دسیسه های ضد مردمی اتفاق می افتاد ولی این ها خبر نمی شدند یا هم خبر می شدند خود را بی خبر می انداختند . مگر صالح باری فریاد نمی زد که ما به پشتونیزه کردن افغانستان کاری نداریم و افتخار هم می کنیم ! حالا تاجک ها و هزاره ها بخورند ! شرم بر ما تاجک ها و هزاره ها باد !

>>>   حکومت فعلی موقت است ، و انتخابات برگزار خواهد شد ، برای حاکمیت اسلامی قوم معنای ندارد ، همه یکسان و مساوی و دارای حق برابر هستیم ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   هركه راجندروزي نوبت اوست 20سال اوزبك هزاره و50 درصد تاجك ها خوب عيشوتوي كدن همه دار ندار وطن راخودن دزديدن حال نوبت ديكران است صبر كنين جنجال نكنين

>>>   آقای نورالله راغی چطور باید عدالت بر برقرار کنیم؟
راه حل چیست؟

>>>   روزی از پاچاخان زدران پرسیدم: چرا با دولت مخالفت می کني؟ ګفت: من رهبر ۷ ولسوالی زدران هستم اما یک وزیر در کابینه ندارم ولی پنجشیر یک ولسوالی با ۷ وزیر در کابینه دارد، چرا؟

>>>   درمقابل این همه بیدادگری ها چاره چیست؟ راه چازه را جستجو کرد تا ازداد وفریاد های بیمورد، خدا خودش این ها را هدایت نماید. ورنه مردم غرق میشوند
احترام

>>>   انتخابات بمعنای واقعی برای تمام افغانهای داخل وخارج تنها راه نجات است وبس .7/4


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است