آیا از مسلمیار مجرم بزرگتر پیدا می‌شود
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۳۰    ۱۴۰۰/۸/۲۵ کد خبر: 168989 منبع: پرینت

برای اولین بار است که یکی از مقام های ارشد طالبان یک حرف درست حسابی زده است. برای مجرمین بزرگ نباید مصوونیت داد، افراد کم زور و سربازی‌که هیچ گناه ندارد را همه مجازات می‌کنند.
در مورد ستمگران بزرگ‌ نیز باید حرف زد و مجازات کرد.

ضیا شهریار چنین گزارش کرده است.
"شیخ محمد خالد، وزیر امر به معروف و نهی از منکر طالبان می‌گوید "مجرمین بزرگتر از حامد کرزی و عبدالله عبدالله، وجود ندارد ولی امارت اسلامی به آنها مصونیت داده است، به دیگران نخواهد داد؟ آیا از مسلمیار مجرم بزرگتر پیدا می‌شود."

این نخستین بار است که یک مقام ارشد طالبان پس از تصرف کابل با این ادبیات از آقایان کرزی و عبدالله یاد می‌کند.
هر دوی آنها پس از سقوط کابل برخلاف اشرف غنی تصمیم به ادامه اقامت در این شهر گرفتند و هم اکنون مشغول فعالیت سیاسی در داخل افغانستان هستند.

آقای خالد این اظهارات را خطاب به افغان‌هایی گفت که به خارج از افغانستان فرار کرده و گفت: “حساب و کتاب پنجاه سال گذشته را که ببینید این افراد پول زیاد پیدا کردند. حالا می‌دانند که باید حساب پس دهند. به همین دلیل از افغانستان فرار کردند."

شفیق پویا


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   نظر خوب دارند مسلمیار بسیار خیانت ها کرده ولی افشا نشده ومصءون اند باید ازدارایی ها واستفاده های نادرستش پرسان صورت گیرد.

>>>   من نیز باور دارم که این مرد طالب درست ترین حرف ها را زده است . طالب ها بایست دارایی های کرزی ، عبدالله ، مسلمیار ، زاخیلوال و دیگران را گرفته و به بیت المال واریز نمایند .

>>>   حامدک و دبل 'ع' در چاهی غرق شده اند که خود کنده اند
آتش خاوری

>>>   حداقل مسلمیار درایور و پدر مافیا باید توقیف شود اما به دلیل پ بودند مانند الله گل مجاهد همرایش رویه نمی کنند!

>>>   بزرگترین مجرمین ملای کور و ملای چرسی و ملای غایب و پیروان طالب شان هستند که بستر جنگ و نا امنی و زیر سلطه پاکستان رفتن افغانستان را باعث شدند.

>>>   آیا مجرمین بزرگ‌تر از کرزی، عبدالله و مسلمیار وجود دارد؟
این پرسش را امروز محمد خالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر امارت در سخنرانی اش در مزارشریف مطرح کرد ، او گفت این "مجرمان بزرگ" اند که عفو شده و محافظت می‌شوند .
او همچنین با اشاره به مقامات پیشین و آن‌هایی که از کشور خارج شده‌اند، گفت : "این‌ها این سرمایه‌های هنگفت را از کجا به دست آورده‌اند ، خداوند با این‌ها محاسبه خواهد کرد و انشالله ما هم محاسبه خواهیم کرد."
اگر طالبان بتوانند دارایی های دزدیده شده و دزدان سرشناس را در هر کجای که باشند مورد بازپرس و تعقیب قرار دهند و دارایی آنها را به بیت المال مسترد نمایند یک کار نیک است .
طالبان هر چه را عفو کرده می توانند اما مال بیت المال را عفو کرده نمی توانند و اگر در این امر صادق هستند باید از کرزی ، عبدالله و مسلیمیار در پسگیری دارایی های دزدیده شده اقدام نمایند و دیگران را نیز تحت تعقیب و بازپرس قرار دهند .

>>>   یک ضرب المثل است که میگویند که هزاره را روی دادی،بوی دامادی میدهد.
حالا طالبان کرزی را که در خانه عبدالله زندگی میکند و هردویشان را طالبان چیزی نمیگویند و از عفو عمومی بهره مند شدند.حالا کرزی با بعضی ژورنالست ها مصاحبه میکند و برای طالبان پیشنهاد انتخابات را میکند و خود را میسازد.
در دوران انتخابات ریاست جمهوری خودش نیز.بعضی افراد مشهور را منجمله نابغه افغانی را ار عربستان و یک تعداد افراد مشهور دیگر افغانها را از سراسر دنیا جمع کرده آورده بود و آنها را منحیث کاندید های انتخاباتی معرفی کرده و به هرکدام بیچاره ها دو فیصد و سه فیصد رای در صندوق هایشان ریخته و با خود نمایی خود را پیروز انتخابات اعلان کرد.
جالب اینجاست که قبل ار اعلام نتایج انتخابات،وزیر خارجه وقت آلمان که حالا رییس جمهور آلمان است،اعلان کرد که در افغانستان انتخابات عادلانه و شفاف براه انداخته شد.
بعد از اعلان نتایج انتخابات،اعلان شد که در انتخابات تقلب صورت گرفته است.
و جالب تر این که کرزی اعلان کرد که خارجی ها انتخابات ما را حراب کردند و در آن تقلب کردند.
حالا کرزی میخواهد باز از همان انتخابات پر از تقلب دوباره راه اندازی شود.
کدام انتخابات؟همه انتخابات در افغانستان پر از تقلب بودند.
حالا که طالبان ترا چیز نگفتند ،مثل داکتر عبدالله چپ خوده بگیر و در یک کنج غرلت اختیار کن.
اگر خود را باتور باتور بگیری و ژورنالستان را بخواهی و مصاحبه کنی،کدام نفر پیدا میشه یخن خود را پاره کرده به ستره محکمه داخل میشه که کرزی امریکایی ها را آورد و قریه ما را بمبارد کردند و تمام اعضای فامیل ما تلف شد و من یگانه بازمانده فامیل هستم و کرزی در خانه داکتر عبدالله است و هردویشان را به محکمه بیاورید و محاکمه کنید.
چه خواهید کرد؟

>>>   طالبان باید منابع تمویل جنگ را به مردم حساب دهی کنند تا معلوم شود که کی خاین است و کی صادق.

>>>   یک ضرب المثل است که میگویند؛ داگزاودامیدان ؛ بفرمائید چیزیکه میگوئید درعمل پیاده نمائید.
اگرگفته تان عملی شد همه ملت ازشما حمایت میکنند
احترام

>>>   ملای کور بود ولی نیست . ملای چرسی کدام است.!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است