نظام‌الدین قیصاری به جرم جعل اسناد بازداشت شد
 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۱۳    ۱۴۰۰/۸/۲۵ کد خبر: 168992 منبع: پرینت

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله اعلام کرد که «نظام‌الدین قیصاری» از نظامیان نزدیک به دولت سابق افغانستان به دلیل جعل اسناد بازداشت شد.
به گزارش تسنیم، «مهدی محمودی» مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از دستگیری «نظام‌الدین قیصاری» از سیاسیون نزدیک به دولت سابق افغانستان در تهران خبر داد.

محمودی در رابطه با این خبر اظهار داشت: این مقام نزدیک به حکومت سابق افغانستان خود به صورت غیرقانونی وارد کشورمان شده و در ایران نیز اقدام به برخی امور خلاف قانون در رابطه با مدارک هویتی مهاجرین افغانستانی کرده بود.
بنابر اعلام مدیرکل امور اتباع و‌مهاجرین وزارت کشور، قیصاری با افتتاح سه دفتر غیرقانونی در تهران، کرج و حومه پایتخت اقدام به جعل اسناد هویتی برای مهاجرین افغانستانی به ویژه مهاجرین فاقد هرگونه مدرک اقامتی می‌کرد و بدل این امور مبالغی را از این افراد دریافت می‌نمود.

محمودی اظهار داشت: تنها مرجع قانونی و رسمی برای رسیدگی به امور مهاجرین، ادارات اتباع، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها بوده و هیچ فرد ایرانی یا افغانستانی دفتر یا مرکزی برای سازماندهی به امور هویتی و اقامتی ندارد و در صورت مشاهده چنین ادعا یا دفاتری حتما موضوع را به مراجع ذی‌صلاح برای برخورد قانونی اطلاع دهید.

لازم به ذکر است که پس از سقوط دولت «اشرف غنی» رئیس جمهور فراری افغانستان تعدادی از مقامات و سیاسیون این کشور، افغانستان را ترک کرده و به کشورهای دیگر از جمله جمهوری اسلامی ایران پناه آوردند.
برخی از این افراد با استفاده از فرصت به وجود آمده و موج حضور مهاجرین غیرقانونی در کشورمان اقدام به اخاذی از این افراد نموده و در بدل جعل اسناد هویتی مبالغ هنگفتی را از اتباع افغانستانی دریافت می‌کردند.

نظام‌الدین قیصاری نیز یکی از همین افراد بود که بلافاصله با حضور در ایران، با افتتاح دفاتر غیرقانونی و جعل اسناد هویتی اقدام به اخاذی از هموطنان خود می‌کرد که با تدبیر وزارت کشور در مدتی کوتاه جلوی ادامه فعالیت غیرقانونی او‌ گرفته و به مراجع قانونی سپرده شد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نظام‌الدین قیصاری
جعل اسناد
نظرات بینندگان:

>>>   ایران در برزخ میان طالب و ملت افغانستان دست و پا میزند.

>>>   مقام بلند پایه افغانستان هم قاچاقی اومده؟
مرز نیست که صاحب ندارد
در افغانستان که به مردم رحم نکردی اینجا هم دست از سرشون بر نمی دارید؟

>>>   یکی ازکارهای خوب ایران همین دربند کردن این لافوک ولندغری است که هنوز گرد سفر از صورتش پاک نشده به فکر سوی استفاده ازمردم بینوایی است که برای به دست آوردن یک لقمه نان حلال هزار مصیبت وتوهین را به جان میخرندتا خانواده خود را سیرکنند.
امثال قیصاری نام مردم مهاجر وغریب کار را بد میکنند وفقط به فکر انباشت جیب خود استند.ما مردم هم بی تقصیر نیستیم وبی جهت هر دزد بی سروپایی را به مثابه رهبرخودمیدانیم.رهبر واقعی آن نفری است که مشکلات ما را حل کند این نفرات که کم هم نیستند کدام مشکلی را حل نکرده باری میشوند بردوش نحیف مردمانی نجیب که دنبال کاراستند نه کاکاگری و فخرفروشی و چپاول مردم.اگر ایران به دنبال سیاست بازی نیست همین بیکاره وانگل زاده را به طالبان تحویل دهدتادرس عبرتی برای کاکانماهای وطنی دیگرشود.

>>>   نظر دهنده اول: ایران اصلا به افغانستان اهمیتی نمی دهد الان هم نگران سیل آوارگان و داعش است فقط همین.ایران خیلی بی تفاوت دارد روزگار می گذارند
در خبرها هست که امسال یک میلیون نفر ازملت افغانستان را از ایران اخراج کرده است
ولی آن کسی که دست و پا میزد افغانها بودند که در زمان پیشروی طالبان در برزخ فرار و دفاع بودند
بعضیا خیلی خودشان را مهم می دانستند و هنوز هم این توهم را دارند ولی ایران بارها ثابت کرده است این را که برایش مهم نیست و همانطور که همه دیدند کوچکترین واکنشی به حاکمیت طالبان نشان نداد
ملت افغانستان اگر طرفدار طالبان نبود در 11 روز حاکم نمیشد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است