حمله امنیتی های پولندی با لیزر و پتاقی به مهاجران
 
تاریخ انتشار:   ۱۷:۰۹    ۱۴۰۰/۸/۲۷ کد خبر: 169003 منبع: پرینت

نیروهای امنیتی لهستان/پولند، 17 نوامبر، تلاش برای یورش به مهاجران غیرقانونی را با استفاده از لیزر و پتاقی دفع کردند.
به گزارش اسپوتنیک به اشاره به سرویس های ویژه لهستان افسران پولیس تلاش جدیدی از سوی مهاجران برای هجوم به مرز لهستان و بلاروس را دفع کردند.
به گفته آنها، حمله بعدی با حمایت ارتش بلاروس صورت گرفت که به نیروهای امنیتی لهستان حمله کردند. به گفته طرف لهستانی، بلاروسی ها سربازان و افسران ما را با لیزر کور کردند، و بطرف آنها با پتاقی و تپانچه های شراره حمله و همچنین بالای آنها سنگ پرتاب کردند.

مقامات پولیس در عین حال تاکید کرد که لهستانی ها موفق شدند از نفوذ مهاجران به داخل کشور جلوگیری کنند.
پیش از این، ماریوش بلاژاک، وزیر دفاع لهستان، گفته بود که در شب 17 نوامبر، گروه های کوچکی از مهاجران دوباره سعی کردند از مرز لهستان و بلاروس عبور کنند. به گفته وی، مهاجران غیرقانونی رفتار تهاجمی داشتند.

قابل ذکر است که در 16 نوامبر، مهاجرانی که در مرز لهستان و بلاروس جمع شده بودند سعی کردند موانع را بشکنند و شروع به پرتاب سنگ، چوب و سایر اشیا به سمت ارتش لهستان کردند. در پاسخ، نیروهای امنیتی لهستان در مقابل مهاجران از گاز اشک آور، ماشین های آب پاش و نارنجک های شوکر پرتاب کرد. در نتیجه این رویداد تلفاتی هم برای نظامیان، خبرنگاران و پناهجویان وارد شده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پولندی
مهاجران
نظرات بینندگان:

>>>   لهستانی ها در واقع پلیس بد هستند وگرنه همه به خوبی می دانند مهاجران در لهستان نخواهند ماند و عازم اروپای غربی هستند و تردد مهاجران مشکلی برای لهستان ایجاد نخواهد کرد بلکه ماموریت ویژه ای در بستن مرزهای اروپا به لهستان واگذار شده است.

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است