پزشک ربوده شده در بلخ به قتل رسید
 
تاریخ انتشار:   ۱۸:۳۳    ۱۴۰۰/۸/۲۸ کد خبر: 169013 منبع: پرینت

داکتر محمدنادر عالمی، رییس بخش صحت روان شفاخانه ملکی مزارشریف که دو ماه پیش از سوی مردان ناشناس در مزارشریف ربوده شده بود، کشته شد.
پیکر او روز جمعه ( ۲۸ عقرب) از سوی نیروهای حوزه اول امنیتی مزارشریف به خانواده‌اش تسلیم داده شد.

احمد رویین، پسر آقای عالمی می‌گوید که صبح روز جمعه مسوولان حوزه اول امنیتی به آنان زنگ زد که پیکر آقای عالمی دریافت شده و آن را تسلیم شوند.
او افزود که آدم‌ربایان در بدل رهایی پدرش هشت‌صدهزار دالر خواسته بودند، اما در نهایت به سه‌صد و پنجاه هزار دالر رضایت دادند.
وی می‌افزاید که مبلغ مذکور به آدم‌ربایان پرداخت شد، اما آنان پیکر بی‌جان داکتر را تسلیم خانواده‌اش کردند: «سن‌ شان هم بلند بود در پهلوی آن برخی بیماری‌های دیگر هم داشت و آثار و علایم ضرب و شتم هم است.»

دکتر عالمی، روانپزشک سرشناس در شمال افغانستان بود. چند سال پیش، گفته بود که حتی فرماندهان طالبان در دهه ۱۹۹۰ برای درمان مشکل روانی به او مراجعه می‌کردند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پزشک ربوده
بلخ قتل
نظرات بینندگان:

>>>   این هم ازامنیت پوشالی طالبان

>>>   《انا لله و انا الیه راجعون》
صبر !

>>>   ‏توضیح درباره شهادت داکتر عالمی:
چند مدت پیش، سه نفر بنام‌های حاجی محمد یوسف، حاجی امان‌الله و داکتر نادر عالمی در شهر مزارشریف اختطاف شدند. نیروهای استخباراتی حاکمیت اسلامی در نتیجه معلومات کشفی توانستند ۸ تن از اختطاف‌گران را کشف و بازداشت نمایند و حاجی امان الله و حاجی یوسف را نجات دهند.
‏اما متاسفانه داکتر نادر عالمی از سوی ۲ تن اختطاف‌گرِ باقی‌مانده، به شهادت رسانده شد.
ا.ا.ا. متعهد است که قاتلان داکتر عالمی شهید را پیدا کرده و بازداشت نماید و به جزای اعمال‌شان برساند.،
حبیب الله یوسف زی

>>>   (( انالله و انا الیه راجعون )) الله متعال این شخص با ایمان را مغفرت نماید و. جنت الفردوس را نصیب متوفا گرداند و فامیل محترم شان صبر جمیل واجر عظیم از بارگاه الهی خواهانم کسانی که این داکتر مظلوم را به قتل رسانیده انشأالله جایش جهنم است چون وعده خداوند متعال چنین است .
عبدالله ریحان

>>>   حبیب الله یوسف زی ی یبیشتر از این برامنیت پوشالی برادران طالب ماله کشی نکن.فکرنکن این قوم به دلیل هواخواهی تو از در دوستی درخواهند آمد و اطمنیان داشه باش کدام چوکی درامارات اسهالی به تو داده نمیشود .راستی امیرالمومنین هنوز غایب است؟

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است