از به رسمیت شناختن طالبان خودداری کنید
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۸    ۱۴۰۰/۸/۲۹ کد خبر: 169022 منبع: پرینت

لندسی گراهام و مایکل والتز، دو عضو جمهوری‌خواه کانگرس ایالات متحده‌ی امریکا در نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، خواسته‌اند که «به هر قیمتی» از به رسمیت شناخته‌شدن طالبان خودداری شود.
به نقل از روزنامه هشت صبح، در این نامه ضمن ابراز نگرانی از به رسمیت‌ شناخته شدن طالبان از سوی سازمان ملل، همچنین آمده است که چنین اقدامی با ارزش‌هایی که سازمان ملل در پی ترویج آن است، در تضاد قرار دارد.در نامه آمده است که کرسی سازمان ملل نباید به یک گروه که اعضای آن به‌عنوان دهشت‌ افگن درج فهرست شده‌اند، داده شود.

در نامه همچنین تأکید شده است که تحریم‌های سازمان ملل علیه گروه طالبان لغو نشود و کرسی افغانستان در این سازمان نیز در اختیار نماینده‌ی حکومت پیشین افغانستان گذاشته شود.این دو عضو کانگرس امریکا گفته‌اند که طالبان به‌دلیل رفتاری که تا کنون از خود نشان داده‌اند، مستحق به رسمیت‌شناخته شدن در عرصه‌ی جهانی نیستند.
آنان استدلال کرده‌اند که عضویت طالبان در سازمان ملل، مشروعیت این سازمان را به‌عنوان یک نهاد جهانی زیر پرسش قرار می‌دهد.

لندسی گراهام عضو مجلس سنا و مایکل والتز عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده‌ی امریکا اند. این دو قانون‌گذار امریکایی در نامه‌ی‌شان نوشته‌اند که طالبان حقوق زنان و دختران افغان را نقض و آزادی بیان و مطبوعات را سرکوب کرده‌اند.همچنین براساس این نامه، طالبان روابط خود را با سازمان‌های تروریستی خارجی از جمله القاعده تحکیم می‌کنند و همکاران پیشین نیروهای امریکایی و ناتو را نیز تعقیب و سپس به قتل می‌رسانند.

گراهام و والتز نوشته‌اند که پس از سقوط حکومت پیشین افغانستان، نیاز به کمک به این کشور افزایش یافته است، اما طالبان از این کمک‌ها به سود خود استفاده و آن‌را به کسانی توزیع می‌کنند که حامی رژیم‌شان هستند.آنان وضعیت را غیرقابل قبول دانسته و تأکید کرده‌اند که سازمان ملل متحد مسئولیت دارد تا اطمینان حاصل کند که کمک‌ها به افراد نیازمند توزیع می‌شود و از آن برای پیش‌برد اهداف سیاسی طالبان استفاده نمی‌شود.

کد (7)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
آمریکا
افغانستان
مشروعیت
سازمان ملل
مجلس سنا
نظرات بینندگان:

>>>   طالبان اقلاً این کمک ها را به کسانی که حامی رژیم خودشان هستند،یعنی غربا و فقرا و مذهبی ها و مردم اطراف و بی سواد ها،تقسیم خواهند کرد.
دولت قبلی همه کمک ها را دزدی میکرد و به مردم غریب از گاو،غدود هم نمیرسید.

>>>   طالبان نه دین دارند و نه ایمان و نه فهم ک درایت کاری.
این جاهلان رفتنی هستند مثل گذشته و مقاومت پیروز میشود مثل گذشته.

>>>   با خود داری از به رسمیت شناختن طالبان مردم افغانستان زیادتر زیان می بینند نسبت به‌ طالبان، آمریکا انتقام شکست ننگین خود را از مردم بیگناه افغانستان می‌گیرد.
وحید

>>>   ما خواب برده های بهشت خیالی عرب های بربر هیچ بیدار شدنی نیستیم، ما دیگر به غلامی، بنده گی و خیرات خوری معتاد شده ایم و خمار هستیم.
آتش‌خاوری

>>>   صد درصد نه بلکه هزار دردصد. طالب تحت هیچ شرایطی و بزور هیچ قدرتی در افغانستان مانده نمیتواند تلاش برای حفظ طالبان تروریست، جاهل، وحشی و ضد بشر آب در هاون کوبیدن است باید قدرتهای همسایه و جهان وقت مردم جهان را ضایع نکنند و مردم افغانستان را از این بشتر زیر فشارهای کشنده قرار ندهند وقت آن است که برای عمر این گروه قاتل و تروریست به زباله تاریخ فرستاده شود تا مردم افغانستان منطقه و جهان نفسی براحت بکشند

>>>   از رژیم فاسد کرزی و غنی و دارودسته شان و دارودسته عبدالله عبدالله و امرالله ناصالع عطای لافوک و پوفوک و مارشال بیفهم ،این طالبان والا صد چند بهتر و خوبتر اند ،امنیت نسبی حکمفرما است دزدان وقطاالطریقان تیلیفون که بخاط یک تیلیفون آدمها را میکشت از بین رفته قطاالطریقان همه مفقود الاثر اند ،بدماشان و حقگیران همه خانهنشین شده اند ،همه اینها یک دستاورد است اما اینکه از نظر اقتصادی وظع مردم افغانستان خراب است باید میلونر چون کرزی و عبدالله و امرالله ناصالع مارشال بیفهم پسران فهیم پهلوان بسم الله خان پوفوک عطای دندان شکن جواب بدهند و. امید از خداوند متعال دارم که طالبان هم به داد مردم افغانستان برسند و امید خیانت نکنند به همه اقوام افغانستان احت ام بگزارند همه اقوام افغانستان برادران یکدیگر اند و گل یک باغ اند و بوی متنوع دارند .
عبدالله ریحان

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است