زنان از حضور در فیلم‌ها و نمایشنامه‌ها خودداری کنند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۰۶    ۱۴۰۰/۹/۱ کد خبر: 169048 منبع: پرینت

محمد خالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر دولت طالبان، در یک کنفرانس خبری در کابل "دستورالعمل جدیدی" را برای رسانه های تصویری معرفی کرده که براساس آن زنان نمی‌توانند پس از این در نمایشنامه‌های تلویزیونی نقش و حضور داشته باشند.

این "دستور‌العمل" ۸ ماده‌ای وزارت امر به معروف دولت طالبان پخش "فیلم‌های مغایر اصول شرعی و افغانی، فیلم‌هایی‌ که سبب بد‌اخلاقی اجتماعی می‌شوند، برنامه‌های تفریحی انتقادی از شخصیت‌ها، انتشار تصاویر نیمه‌برهنه مردان، پخش اخبار از سوی زنان بی‌حجاب و تصاویر پیامبران و صحابه" را در رسانه‌های تصویری منع می‌کند.

جواد مجددی از اعضای اتحادیه خبرنگاران در افغانستان گفت در کنفرانس خبری امروز لحن وزیر اداره امر به معروف طالبان با رسانه‌ها دستور‌ی نبود اما به گفته‌ او، تاکید روی برخی جملات این دستور‌العمل، رسانه‌ها را ملزم به اجرای آنها می‌کند.
او گفت اگر موارد تذکر داده شده در این دستورالعمل مو به مو اجرا شود، تلویزیون‌ها با کمبود محتوا مواجه خواهند شد و بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی در داخل افغانستان مسدود می‌شوند چراکه به گفته او، بیشتر "شبکه‌های خصوصی تلویزیونی از طریق پخش اعلانات تجاری تمویل می‌شوند."
احمدالله وثیق، معاون سخنگوی حکومت طالبان به بی‌بی‌سی گفت که این دستور‌العمل توسط وزارت عدلیه (دادگستری) به رسانه‌ها ارایه شده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
زنان
فیلم ها
نظرات بینندگان:

>>>   نمی دانم این زن ها از قانون اسلام آگاهی اند در دین اسلام باید همه مطابق شریعت محمدی عمل کنند

>>>   طالبان باید سخن آخری خود را در مورد حقوق زنان بگویند و آن این خواهد بود.
زنان را باید خدا خلق نمیکرد و تنها مرد را خلق میکرد و مانند قوماندانهای ما مرد با مرد ازدواج میکرد و کوچنی ها پسران خوشرو بچه میآوردند. ما از خدای جهل و ترور خود میخواهیم که به درخواست طالبان پاسخ بدهد نه خدا عادل و مهربان و دانای مردم افغانستان و مردم جهان

>>>   یک دو سه نفر نماینده خودرا به سعودی روان کنند تا "نیمه‌برهنه مردان" را در کشوری که حلقه غلامی اش را در گوش دارند، ببینند و به ویژه در مراسم حاجی ها. زنان و دختران ما خو پوشیده ظاهر میشوند مگر کنسرت های زنان عرب و غربی را در اکثر کشور های عربی تماشا کنند.
آتش‌خاوری

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است