چرا طالبان قصاب کابل را تحویل نمی گیرند؟
قصاب کابل پس از سفر پنهانی اخیر خود به پاکستان با جسارت و اعتماد به نفس بیشتر وارد کابل شده و دست به لکچر ها و درس ها سیاسی و مذهبی می زند 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۳    ۱۴۰۰/۹/۱ کد خبر: 169052 منبع: پرینت

قصاب کابل به طالبان درس افغانیت، اسلامیت می دهد.
قصاب کابل اولین کسی بود که به امارت طالبان بیعت کرد و تلاش کرد از طریق پشتونولی، اسلام گرایی و توصیه های منافقانه در دل طالبان مغرور و پیروزمند جای پیدا کند، ولی بیش از سه ماه میگذرد طالبان او را تحویل نگرفتند. قصاب منفور تلاش کرد که از طریق آی اس آی، ارباب مشترک طالبان و خودش در امارت طالبان یک جای پیدا کند، ولی طالبان حتی به حرف های ارباب پاکستانی خود هم گوش نکردند و قدیمی ترین جاسوس و دست پرورده جهادی پاکستان را نادیده گرفتند.

ملا هیبت الله رهبر ناپدید شده طالبان با انتشار صوتی چند سال پیش وعده تصفیه حساب با قصاب بدنام را داده بود، ولی به نظر می رسد او دیگر زنده نیست.
قصاب کابل پس از سفر پنهانی اخیر خود به پاکستان با جسارت و اعتماد به نفس بیشتر وارد کابل شده و دست به لکچر ها و درس ها سیاسی و مذهبی می زند. قصاب می بیند که طالبان توانایی اداره کشور را ندارند و میان آنان اختلافات شدید قندهاری گرایی و شبکه حقانی ها جریان دارد. او در تلاش است که از طریق شبکه حقانی که سابقه جهادی دارند و نه طالبی و قدرت اصلی طالبان در دست اینها است و غرب بخاطر حضور همین گروه دولت طالبان را برسمیت نمی شناسند، خود را مطرح بسازد.

اخیرا او با کنایه ها و طعنه ها به طالبان درس افغانیت، اسلامیت و سیاست داده و طالبان را در ساختن دولت اسلامی ناکام خواند. او گفت طالبان نه از اسلام فهم دارند و نه از تاریخ و نه از سیاست چیزی می دانند.
قصاب با طعنه به طالبان گفت که شرم آور است که مسلمانان از کفار، دشمنان اسلام با تضرع و مظلوم نمایی شناسایی بین المللی و پول گدایی کنند. قصاب با قطار کردن به آیه های دروغین سیاست تضرع طالبان به کفار را محکوم و حرام توصیف کرد.
قصاب کابل برای طالبان پیشنهاد کرد که با وحدت مجاهدین یعنی خودش و طالبان می توانند یک نظام اسلامی نیرومند و غیر محتاج به پول غرب بسازند. او گفت با پول کفار چرخاندن ماشین اسلامی حرام و ناجایز است.

واقعیت این است که همین قصاب کابل بود که با پول های سرشار کفار ماشین خونین جهاد و ویرانگری خود را در جهاد ضد شوروی چرخاند. اگر حمایت کفار نبود قصاب کابل تا حال زنده نبود. قصاب کابل فراموش کرده، که دختران خود را نزد سفرای امریکا و انگلیس چند سال پیش در کابل فرستاد تا او را غرب از لیست سیاه تروریزم جهانی بیرون کنند. او با پول و حمایت غرب با هلیکوپتر پاکستانی به لغمان دیسانت شد و سپس وارد کاخ مجلل دارلامان کابل ساخته شد.

چرا طالبان قصاب کابل را تحویل نمی گیرند؟
قصاب کابل را طالبان بحیث شخص منحوس می شناسند و حتی او را در دایره پشتونولی هم تحویل نمی گیرند. در گذشته او چندین بار به ملا عمر و داعش بیعت کرد، ولی آنها او را نپذیرفتند.
حوادث نیم سده اخیر نشان داده هر کی با قصاب منحوس اتحاد کرده و یا اعتماد کرده و یا در عقب او نماز خوانده تباه شده است.
چند سال قبل بی بی سی فارسی از بنده در مورد توافقنامه قصاب کابل با اشرف غنی پرسیدند، چنین جواب دادم:" قصاب کابل یک موجود منحوس است هر کی با او همدست شود، تباه میشود. به باور من اشرف غنی هم سرنوشت بهتر از دیگران نخواهد داشت."
حوادث نشان داد که سایه شوم قصاب خون آشام سر غنی را هم خورد. حضور قصاب در کابل و توصیه و لکچر های منافقانه او روزی سر طالبان را هم خواهد خورد!

هارون امیرزاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قصاب کابل
حکمتیار
نظرات بینندگان:

>>>   این پیر خرفت بالایی70سال سن دارد چند وقت دیگه
تحمل کنید خودش گور به گور میشه

>>>   حکمتیار یک آدم ابن الوقت است و با تمام گروپ هایی که در افغانستان بوده اند و یا خارج ارتباط داشته است و هر گروهی که برسر قدرت بوده است،بخاطر گرفتن سهم در قدرت با آن گروه معامله کرده است.
با حزب جمعیت و شورای نظار در کابل بخاطر قدرت جنگ نمود و بالاخره چوکی صدارت را در دولت ربانی قبول کرد و به کابل آمد و دیری نگذشت که طالبان کابل را تسخیر کردند و او مجبور شد با دولت ربانی به شمال به پنجشیر فرار کند و از آنجا به تاجکستان و از آنجا نیز به ایران.
با از بین رفتن گروپ طالبان از قدرت توسط امریکا،گلبدین از ایران به پاکستان رفت و چند وقت در مقابل قوای خارجی جهاد کرد و بعداً اشرف غنی برای مقابله در مقابل اتحاد گروپ عطا محمد نور و دوستم و محقق و دیگر جمعیتی ها،گلبدین را به جلال آباد خواست و از اًنجا توسط کاروان مسلح با کلاشنیکوف ها و راکت انداز ها،به کابل خواست.
در دولت اشرف غنی او از طالبان خواست که سلاح بر زمین بگذارند و به دولت اشرف غنی تسلیم شوند،زیرا خارجی ها از افغانستان بیرون میشوند.در حالی که خودش بعد از خروج قوای شوروی از افغانستان با دولت داکتر نجیب یکجا نشد.
طالبان که دوباره بر سز قدرت شدند،در آغاز میگفت که طالبان برای مشروعیت شان باید یک دولت فراگیز تشکیل دهند.
بعداً که دید طالبان این کار را نمی کنند،در خطبه نماز جمعه اش گفت که من قاطعانه از طالبان پشتیبانی میکنم و به آنها بیعت میکنم.
به امید این که کدام چوکی برای او نیز در دولت شان بدهند.
اما طالبان همین که او را گذاشته اند که ملا امام مسجد باشد و چند نفر را نماز بدهد،باید خوش باشد.
زیرا از نظر طالبان،کسانی که به دولت تحت اشغال تسلیم شدند و در زیر تسلط اشغال رندگی کردند،نمیتوانند امام مسجد باشند و هرکس که در عقب آنان نماز میخوانند،نماز شان مکروه است.

>>>   ای خدا کاش به من عمری بدهی که روزی را شاهد دیدن اعدام این قاتل هزاران انسان بیگناه باشم.
چه کودکانی را بی پدرساخت وچه زنانی را در جوانی بیوه...بخدا که این مردار لایق فیرکردن هم نیست

>>>   حکمتیار فردی بود که دیروز از پوست کندن زنده اسیران جنگی لذت می برد و امروز به صورت یک شخصیت مرده درآمده است.

>>>   الهی این زاده های آی اس آی را و ....های پنجاپی را نابود کند که در طول چهل سال مردم افغانستان را به خاک خون کشیده این ....ها تاریخ مصرف شأن روبه تمامی هست

>>>   هر چوبی که میخوریم سزایی عرب پرستی و عشق کور ما به بهشت خیالی است، اگر درین خواب خرگوش و طلسم بربری نبودیم چنین سامان بازی نمی بودیم. حالا چرکستان چرا در هند (والدین اش)، با آنکه در آرزوی آن میسوزد، چیزی کرده نمی تواند؟ زیرا آنها برای عرب و عربیسم پیاز هم پوست نمیکنند!!!
آتش خاوری

>>>   این راکتیار ثانی است، اولی بسیار وقت است که در تنور دوزخ سوخته میرود. و تا چرکستان است راکتیار ثالث و ...... را تولید خواهد کرد. همان چال انگریز شیطان است امان الله خو عوض نشده بود مگر تیوری تعویض در گردن راکتیار اولی خورد.
آتش‌خاوری

>>>   حکمتیار صاحب سابقه ی طولانی ارتباطات بااستخبارات پاکستان داشته وبیشترین کمکهای تسلیحاتی واقتصادی را از سی آی ای وآی اس آس دریافت نمودهدرسیایه ی آن عمر عزیز خودرا درکشور پاکستان آرام ودور از خطر تیر کرد همیشه امنیتش تامین بود هیچ مشکلی را ندید بلکه با این عمل جاسوسی وطنفروشانه اش امتیاز گرفت.درحالیکه استاد ربانی ومسعود ودیگران درداخل کشور جام شهادت نوشیدندکه نقش گلبدین حکمتیار هم باید ذیدخل باشد.اما مسعود گاهی حکمتیار را نجات هم داده وکمکش کرده است ولی ...

>>>   Aziz Arianfar
چگونه می توان به اشغال کشور از سوی ای اس آی پاکستان و باندهای تروریستی و تبهکار طالب و حقانی پایان داد؟
چگونه می توان جلو مبدل شدن کشور را به بزرگترین کانون تندروی مذهبی و تولید مواد مخدر و صدور بی ثباتی در جهان گرفت؟
چه راهکاری برای جلوگیری از ساختن هزاران مدرسه وهابی در کشور پیش بگیریم؟
این ها پرسش هایی اند که دوستان بسیاری از این کمترین مطرح کرده اند. امیدوارم بتوانم به زودی طی یک سخنرانی تلویزیونی پیرامون آن بررسی هایی انجام دهیم.

>>>   باعرض سلام و احترامات اینجانب رضایی یکی ازمهاجرین ساکن مشهد،؛
ازاینکه اخبار افغانستان رابه خوبی منعکس می کنید کمال تشکر و امتنان را دارم موفق و پیروز باشید

>>>   دوستهای ما همیشه به جاده ای یک طرفه میروند عیب وعلت یک طرف را بر ملا میسازند وبا عیب پوشی وپرده پوشی از عملکرد خاینانه ای عده دیگری موضع گیری خاینانه مینماینددرین جای شک نیست که طالب را غربی ها ایجاد وتمویل وتسلیح نمودنداما دیگران هم بیکار ننشستند حال معلوم نیست که فریب نیرنگ های استخبارات را خوردند ویا با انها در تبانی وهم اهنگی کار کردند ولی ما فرض را برین بگذاریم که دوست های ایرانی ما فریب میدان دادن ها وکمی موقع دادن انها را به روابط شان با انها خورده اند باید همین قدر میدانستند که کرزی وغنی وطالب وحکمتیار به هیچ وجه از حیطه ای قدرت استخبارات غربی نمیتوانند فرار وگریز نمایندارین که چند صباحی القاعده به اجازه ودسیسه خود اربابهاشان ایرانی هارا مصروف وسر گرم نگهداشتند ویا طالب وحکمتیار سیه کار وتبه کار به هدایت غربی ها سلاح های پیش رفته وشب کار روسی را از طریق ایران بدست اوردند پول وامکانات زیاد ایرانی ها را به غنیمت گرفتند با روغن خود ما گوشت ما را بریان کردند و... حال که ایرانی ها ازین نیرنگها حسرت بخورند وبخواهند ان اشتباه های خودرا جبران نمایند ویا هواخواهان انها بخواهند کم کاری ها وندانم کاری های انها را تستر نمایند اما بلاخره واقعیت جای خودرا خواهد گرفت وسیه رو میشود هرکه دراو غش باشد
شیخعلی بلخابی سرپلی

>>>   با نام ګرفتن حکمتیار وطنفروش نامهای ربانی و مسعود پیوند غلامی دارند!

>>>   نگران گلبدین حکمت یار نباشید این مرد شش ماه بعد خودش در قبر خوابیده است و می میرد و کسی جز ازرائیل هم سراغش نمی آید

>>>   گلبدین که حالا نعش متحرک است همواره جاسوس پاکستان بوده و تشنه قدرت میباشد و خوشبختانه هیچوقت به قدرت نرسید اگر یکبار در وقت ربانی به قدرت رسید حکومت ربانی را نیز باخود از بیخ و ریشه کنده توانست. او یک آدم شوم و بد بخت است که خوشی خود را در بد بخت شدن مردم افغانستان سراغ میکند. اگر شاه شجاع غلام انگلیس بود و اگر کارمل غلام شوروی بود و اگر کرزی غلام امریکا بود گلبدین به نوبه خود غلام پاکستان است. به اسات فورمول فوق همان سه نفر هریکی شاه شجاع و کارمل و کرزی در جمع طفیلی ها میروند ولی گلبدین در قطار تف طفیلی ها است بخاطریکه پاکستان خودش غلام انگلیس و امریکا است ازینرو گلبدین غلام غلام است ...
احمدی

>>>   خواجه میراحمد
امریکا از احتمال آموزش نظامیان افغان در کشور سوم سخن گفت:
با خروج نظامیان ناتو از افغانستان این پرسش به وجود آمده که پروسۀ آموزش نیروهای افغان توسط نظامیان امریکایی و ناتو با چه سرنوشتی روبرو خواهد شد، اما لوی درستیز امریکا این پرسش را پاسخ داده و از احتمال آموزش نظامیان افغان در کشور سوم سخن گفته است. مارک میلی رییس کمیتۀ لوی درستیزان امریکا روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با لوید آستن وزیر دفاع این کشور همچنان گفت که پروسۀ خروج نیروهای امریکایی "طبق برنامه" جریان دارد. بخشهای از سخنان این دو مقام ارشد امریکایی را در این گزارش ببینید.

>>>   Sattar Saeedi
‏بله، طالبان تغییر کرده‌اند
فریب و نیرنگ آموخته‌اند
وزیر خارجه‌شان با یک هواپیمای کوچک پاکستانی به اسلام‌آباد رفت،‌ اما پیش از پرواز در میدان هوایی کابل با هواپیمای آریانا عکس گرفت.

>>>   رزاق مامون
گسترش توزیع اسلحه به قندهاری های طالبان
گزارش می رسد که روزانه به ده ها فرمانده کندهاری و هلمندی سلاح توزیع می‌شود وزارت دفاع برای سران قوم و سرگروپ های منطقه خویش سلاح توزیع دارند. گفته می شود برنامه این است که یک جنگ فیصله کن بین شبکه حقانی و کندهاری صورت بگیرد؛ وگرنه چرا برای کندهاری، هلمندی و زابلی در وزارت دفاع اسلحه توزیع می شود و به جلب و جذب افراد در قطعات خویش اقدام کرده اند.

>>>   ایالات متحده امریکا درحال ترتیب نقشه راه قدم به قدم برای برسمیت شناختن دولت طالبان است. این رابطه امریکا با افغانستان کاملایک فصل جدید درروابط سیاسی دو کشور خواهد بود. افغانستان معاصر همیشه خواهان صلح برای همسایه ها وهمکاری باقدرتهای بزرگ بوده. جهان ازافغانها قرضدار صلح است
داود

>>>   مارهای آستینی که ایران را از پا در آوردند
روابط عجیب و غریب ایران با طالبان همه را شگفت زده ساخته است. ایران کجا و طالبان کجا؟
کافیست که در ذیل به مارهای آستین پدران طالبان از لحاظ تاریخی نظر به اندازید که امپراطوری های ایران را چگونه از پا در آوردند :
۱) در قرن ۱۸ مردی معروف به " میرویس خان" که در آستین امپراطوری صفویان ایران پرورش یافته بود، ولی سر انجام ارباب صفوی خود را چنان نیش زد که به خاکستر تبدیل شد.
۲) مار آستینی خوش و خط و خالی بنام" احمد خان ملتانی " که بحیث غلام بچه در دربار نادر افشار در ناز و نعمت زندگی می کرد، ولی به مجرد قتل نادر افشار، سلطنت قبیلوی خود را در خراسان اعلام نمود و از ایران بزرگ جدا شد.
اولاده او سه سده است که به‌ درد سر بزرگی به ایران تبدیل شده اند. در قرن ۱۹ انگلیس ها را به خراسان آوردند و در جنگ به سر هرات بلای جان ایران شدند.
در سال‌های ۹۰ همین تروریستان طالب بودند که بحیث لشکر پاکستانی، سعودی، یهودی، امریکایی و انگلیسی و تروریزم بین المللی به بزرگترین تهدید علیه ایران تبدیل شدند. مواد مخدر و سیلی از مهاجران یکی دیگر از تهدیدات آنها بحساب می آید.
در ۲ دهه گذشته برادران تکنوکرات طالبان بلاهای آمریکایی و ناتو را در همسایگی با ایران جابجا کردند.
فراموش مان نشود که همین گلبدین حکمتیار، مار زخمی را که ایران از افغانستان نجات داد و بحیث مار آستین خود با مهر و محبت پرورش داد، به مجردیکه قدرت یافت، اولین نیش خود را به ایران زد. او ایران را بزرگترین دشمن قبیله خود معرفی می کرد و از امریکا خواست که ایران را نابود کند.
از انتطار دور نیست که طالبان بزرگترین هیولای دشمن ایران در افغانستان تبدیل شوند که مهار آن برای ایرانیان غیر ممکن شود.
راه گمی سیاست ایران تا آن حدیست که تصور می کنند تروریستان طالب به هر سازیکه ایران بزند خواهند رقصید.
هارون امیرزاده
>>>   سیاست و موضع گیری طالبان در مورد قصاب کابل و سایر چپاولگران و دزدان قابل ستایش و ستودنی است هیچگاه نباید صفوف خود را با چنین چهره های شیطانی آلوده کرد.

>>>   بیچاره گلو

>>>   زیرا در پیش جلادانی که صدها هزار انسان بیگناه را سلاخی کرده اند بودن قصاب معنی ندارد که با یک کارد شاید چند هزار نفر را کشته باشد طالب بدون خون خوردن شب در خواب نمیرود

>>>   بعضی اشخاص و افراد از زمان غنی و کرزی عبرت نگرفتن که همه روز دبل تبعیض وتعصب قومگرایی را دامن میزدند مانند همین نویسنده واقعن بیشرم هارون امیرزاده اگر واقعن اشخاص با ایمان و کسانیکه از تعصب و نفاق وشقاق نفرت دارند این شخص را با تمام معنی بشناسند که فقط در شیر موی میپالد و مردم را باهم میندازد ونفاق و اختلافات را دامن میزند و یک تعداد از بلیگویان هم با او همصدا گردیده به کمراهی میروند چقدر خوب خواهد. بود در چنین حالت اظطراری با مردم خود خوب بنویسیم غمهای مردم را دور بسازیم و. نطفه کینه وکدورت را بدور بیفگنیم تا وطن ما و مردم شریف ما آرام گردد نه تیشه به ریشه برادران خود بزنیم .
عبدالله ریحان

>>>   به شیخعلی بلخایی:روضه خوانی برای ایران میکنی؟
هر روز علمای هزاره در ارتباط با طالبان هستند اخیرا هم دکتر سجاد نمیدونم چی حمایت خود را از طالبان اعلام کرده اند که این یعنی خیانت به خون هزاران هزاره که به دست طالبان کشته شدند.چگونه است که در زمانیکه طالبان در حال کوچ اجباری مردم مظلوم هزاره هستند شما علمای هزاره با طالبان دیدار و اعلام حمایت می کنید؟ الان هم قصد دارید برای تطهیر خود و انحراف ذهنیت جامعه هزاره خودتون رو بیگناه نشان دهید و برای ایران روضه خوانی کنید.اگر اشرف غنی و کرزی نوکران غرب هستند چرا سران قومی هزاره سالها معاون آنها بودند؟....

>>>   حکمتیار نمونه خوبیست برای جواب سوالی که بعضی مردم میپرسند که خدا با ان همه رحمت چرا جهنم را افرید واقعا واقعا واقعا امثال حکمتیار را دراین دنیا میتوان مجازات کرد؟جهنم برای امثال این بی ....ها کم است بقدری خونخوار وجانی هستند

>>>   خیلی قصاب قصاب گفتی. مثلی که یک جای تو را هم قصابی کرده. بلی. حتما زیر تو را هم قصابی کرده. یا دخول انجام داده. گرچه واقعا حکمتیار یک شخص منفور است. مثل دیگر دزدان جهادی.

>>>   سلام محترم ریحان عزیز!!
شاید این ضرب المثل قدیمی را شنیده باشید و
خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می‌رود دیوار کج......
خداوند خودش به داد این مردم بیچاره سرزمین برسد!!
عاغل داناست

>>>   طالبان فرار اش دادند

>>>   این قصاب منفورترین انسان نزد مردم افغانستان است.و عمر خود در ادمکشی سپری کرده است و انشاالله به دوزخ می رود.

>>>   هوالله
به انانیکه ناخود اگاه بردهل دیگران مستانه میرقصند اگر دهل شرقی بود ویا جاز غربی این سخن گهربار رودکی را خدمت شما تقدیم میدارم
ازاینکه از غافل بودن ما ومتعصب بودن بودن وعدمدرک مسولیت ما دربرابر خدا وخلق خدا وفرورفتن ما به دامهای تزویر سیکولاریست های بی دین ووطن فروش که گاه مارا بنام تاجیک پشتون هزاره ازبک .گاه بنام اقلیت ها واکثریت ها به این سرنوشت شوم مبتلا ساختند وهنوز هم در دام این تذویر ها گیراند واز تجربه تلخ گذشته پند نمی گیرند وشرایط بدی که دامن گیر این مرزوبوم هست به انها تقدیم میدارم
هرکه ناموخت از گذشت روزگار
نیز ناموزد زهیچ آموزگار”
ومن الله التوفیق
محمد خالد

>>>   اقای امیر زاده
بفکرم کدام مضمون دیگری دریافته نه نمودی دراین شرایط حاد ودشوار ویا دردی که از طرف طالبان که هران دم حلقوم نازنین شما وهمفکران پوچ بی مغز شما را فشار میدهد مجبورا ناله ودرد کاذب خودرا بر گردن دیگران بی اندازید قصاب کجا شیر ها ببر ها قهرمانهاسلطانها کجا همه یکسر روباه شدند ورفتند وکیسه های خالی خودرا از خون این ملت پرکردند ورفتند ساعت های الماسی قصرهای سر بفلک کشیده در خارج وداخل کشور از اینگونه قصاب ها نام نمی برید وقضاوت یک جانبه بفکرم شخصیت به ظاهر والای شما را زیر سوال میبرد چرا که ممکن شخصیت کاذب شما به دور از چوکات ایمان بخدا وروز رستاخیز باشد در غیر صورت قصابها خوزیاد بوده اند مگر چشما بینای شما گوش فرسای شما جشم بصیرت شما همه همه زیر سوال هست به همه همفکران پوچ مغز شما
بیدل از شهپره کیفیت خورشید مپرس
حق نهان نیست لی خیره نگاهان کور اند
بدرود
محمد کبیر (خانی اباد نو - تهران)

>>>   بنام الله مهربان
جناب مبصر بفکرم حوادث وتحولات اخیر شمارا به مانند پیشوایان .... شما به مانند (شیرها سلطان قهرمانها)که همه به مانند پوقانه ها که باد اش خالی می شود دیگر چیز اهمیت ندارد شاید گزندی رسیده باشد وانقدر طاقت فرسا شمارا وارخطا نموده که با عدم درک از وقعیت های عنی جامعه ومردم تان یکسره طرفه رفته ودر محوریک شخص فلسفه سرایی مینمایید جالب تر ایکه اشخاص که کومنت نوشته مینمایند غافلتر ومتعبتر از شما
ومن میدانم که شما به منظور که این ساید از نظرها نیافتد وروز بروز اضخاص که صفحه ویب ساید شما بطرف صفر تقرب مینماید شما مجبورا به این منظور همچو تبصره ها سر دهید چون که شخصیت اذب شما برهمین منوال استوار هست
وبس

>>>   فعلا که خدا به داد کافران در کشورهای غربی رسیده و در رفاه زندگی می کنند و مسمانان اینطور هستند

>>>   دوستی در بالا اشاره ی داشت به حکمت خلق دوزخ از جانب خدا برای مجازات کردن افراد نجس و روسیاهی چون گلبدین.
میخواهم بپرسم اصلا حکمت الله از خلقت گلبدین ها چه بوده؟

>>>   حکمت خدا از خلقت هیتلر . استالین .اسحاق رابین . موشه دایان . شمر . یزید .فرعون .و......... چه بوده اگر گفتی .!خلقت اون هم مثل اینها.! گرفتی???

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است