خوشحال سادات در افشاگری جنرال نجيب سرتير
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۲۲:۰۱    ۱۴۰۰/۹/۱۳ کد خبر: 169161 منبع: پرینت

معذرت خواهى جنرال نجيب سرتير…..!
زمانكه آمر امنيت قوماندانى امنيه كابل بودم با خوشحال سادات آشنا شدم و بخاطر اخذ رتبه جنرالى ام ازم ۴۰ هزار دالر تقاضا كرد و برايم پيشنهاد كرد كه هم رتبه جنرالى برايت ميدهم و هم قوماندان امنيه يكى از ولايات عايداتى مقررت ميكنم، تا هم تو، صاحب ثروت شوى و هم مرا صاحب ثروت بسازى.

پيشنهاد اش را قبول كردم، رتبه جنرالى را گرفتم و قوماندان امنيه ولايت زابل مقرر شدم، و بايد هفته وار ۱۵ لک افغانې که تقريباً ٢٠ هزار دالر ميشد، ميپرداختم و در جريان وظيفه ام به ده ها امر خوشحال سادات كه خلاف قانون بود، اجرا كرده ام.

بابت تمام اجراات غير قانونى خود از مردم افغانستان معذرت ميخواهم و خاطر نشان ميكنم كه جنرالانى مانند خوشحال سادات بودند كه تمام نظام عسكرى كشور را اولاً تضعيف و بعداً تباه و برباد كردند.

جنرال نجيب سرتير
قوماندان امنيه اسبق زابل، پكتيكا و پكتيا
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
خوشحال سادات
نجيب سرتير
نظرات بینندگان:

>>>   Massoud Ansar
آیا می شود با پوشیدن لباس های مد روز منطق و آگاهی پیدا کرد؟
این نمونه( خوشحال سادات) بیرون خود را آراسته اما درونش هنوز ناپاک است و تعفن بیرون میدهد، همانند بیت الخلا های شهرداری کابل.
اما یک شماری از این متعصب دزد، حتا در رسانه ها از او قهرمان ساختند.
این لکه ننگ است و کسان همانند او در هر قومی که باشد.
از سوی هم یک مورد را نباید فراموش کرد که در دوران کرزی شماری از تیکه داران از اقوام مختلف با حیف و میل پول ملت سرمایه های سرشاری بدست آوردند و این خیانتی بود بس بزرگ.

>>>   خوشحال یک لوچک بیش نیست
داود

>>>   Sayed Hameed Zia
اصلاً گناه از کرزی صاحب است، ایره ده امی سن و سال که بود یک بار ده گیر حاجی آغا لالی میداد 😊 حال دهن چاه سبتیک مانند خوده چنین باز نمیکرد

>>>   Abdul Gafar Jamshedee
میگویند خود کرده را نه درد است نه درمان اجازه دهید که همین کشت خود شان‌همینقدر گنده باشد که بویش‌دنیا را بگیرد این نتیجه خیانت و‌ جنایت است فقط بخاطر زبان و قومیت هر کس و‌ناکس را بخاطر غصب حقوق مردم مقررکردند و امروز در دنیا توسط همان ها بی ابرو و بی عزت بودند حال بدتر میگردند

>>>   Asar Hakimi
در این روزهای دشوار، هر چند سخنان چوچه فاشیستان دربار غنی مثل این خوشحال، آزار دهنده است. اما از دید دیگر، خوب است که این‌ها گند دل و ذهن شان را بیرون بریزند. بیرون بریزند تا قصه روشن شود، قصه‌ی سرزمینی که سال‌هاست لای مصلحت دروغین معامله‌گران و بهانه‌های خوش خط و خال توجیه‌گران فاشیزم داخلی پنهان مانده بود.
این آدم که فقط دار و ندارش ذهن بیمار قومی و مقرب دربار غنی بود، طی چند سال خلاف قانون به رتبه‌های هوای نظامی رسید، فرمانده نیروهای ویژه پولیس شد، معین ارشد وزارت داخله بود و
با هزار فساد و خیانت مستند، پرونده اش حفظ شد، اما هنوز که خون سربازان زیر فرمانش خشک نشده، با لباس هنری در دانشگاهی در انگلیس، فاشیزم باد می‌کند و از گروه تروریستی ط.ا.ل.ب حمایت می‌کند.
این آشکار شدن گوشه‌ای از توطئه و جنایتی است که بر فرزندان سرزمین ما رفته.
وقتی روزانه ۲۰ تا ۲۵ شهید به مناطق ما می‌رفت، وقتی شاهراه ها مسلخ جوانان ما شده بود، غنی سرقومندان بود این‌ها اعمال کننده توطئه او. چهره های مزدور و خائن به مردم هم از جریان ما در پست های دولتی، فقط به زراندوزی و ترمیم کاسه‌ی ترک‌برداشته به اصطلاح وحدت ملی مصروف بودند.
حالا همه دانسته است و باید بداند که چطور، نظام و تمام ساختار یک آن تسلیم ط.ا.ل.ب شد. اگر کسی ندانسته، هرگز هم نخواهد دانست.‌
روزی مردم ما خون تک تک این سربازان را از این فاشیستان فاسد و شرکای بی آزرم و بی حیثیت تاجیک و هزاره و ازبیک شان، پرسان خواهند کرد.
روح شهدای ما شاد

>>>   جاوید روستاپور
اشرف غنی از روزی که در دوره اول ریاست‌اش و همچنان در دوره ناتمام حکومت‌اش افرادی از دیگر اقوام را در کنار خود گرفت اندکی پس از پیروزی در انتخابات که با تقلب و سرقت رای مردم خود را پیروز ساخت به توهین و تحقیر این افراد اقدام کرد.
به این‌که این افراد تا چه حد از قوم خود نمایندگی می‌کردند و در میان قوم خود از چه جایگاهی برخوردار بودند، بحث جدا، اما غنی اندکی پس از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در دور اول، نخست احمد ضیا مسعود را که نماینده ویژه در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب گماشته بود، به صورت توهین آمیز برکنار کرد و حتا به زیر دستانش دستور داد که کارمندان اداره آقای مسعود را اجازه داخل شدن به دفترهای شان را ندهند. پس از آن دوستم را نیز با توطیه کوشش کرد ضمن این که خلع صلاحیت کند در جامعه بدنام بسازد. به همین ترتیب شماری زیادی از افرادی که مربوط به قوم غنی نمی‌شدند و از او حمایت کرده بودند را یکی پی دیگر به گونه‌ی توهین آمیز کنار زد. توهم و تعصب غنی و تیم مورد اعتمادش به حدی جنون آمیز بود که ۳۵ میلیون جمعیت این کشور را در گودال بدبختی انداخت.
حالا بقایای غنی که با استفاده از هر تریبونی تلاش می‌کنند گندکاری‌های خود را توجیه کنند، اما بازهم جنون و تعصب شان را نمی‌توانند سرپوش بگذارند.

>>>   ‏با مقرر شدن وزیر ، والی، ریس و..پاکستانی در ادارات افغانستان کسی احساس حقارت نمیکند، در وطن فروشی و ناموس فروشی هیچوقت کسی احساس..حقارت نکرد اما مقرری چند نفر تاجیک،هزاره و اوزبیک باعث حقارت خوشحال سادات شده.

>>>   نیلوفر بدخش خراسانی
لعنت خدا به این فراری خائن که هنوز هم حیا نکرده و از دور عوعو و وق وق می کند ....

>>>   داكتر احمد صميم نجرابي
جگر جنرال خوشحال سادات ( نواسه عاق شده بي بي گل و اشرف غني فراري) با ساعت ٢٥ هزار دالري ، دريشي ايتاليايي و رتبه جنرالي در ٢٥ سالگي ، در دانشگاه كامبرج ايلات متحده آمريكا از بي عدالتي حرف زد

>>>   Ramin Khalili Panjsheri
از همه جالب تر ادعاي شان در خصوص اكثريت و اقليت است؛
نمي دانم معيار محاسبه و سنجش اين اقليت و اكثريت نزدشان چيست، وگرنه، لَر و بَر كه هيچ گوسفند و مركب هاي خوده هم اگر همراي خود جمع كنند اين باديه نشين ها اكثريت نبوده و هرگز شده هم نمي توانند…

>>>   Rustam Rooshangar
اکثرن اتفاق می‌افتد که ما در تلاش برای تخریب و بدگویی دشمن، ناخواسته ان را بزرگ و قوی نشان می‌دهیم. چنان بزرگ و قوی که حتا بعدتر خود ما از ان می‌ترسیم. از این قماش است بزرگ‌نمایی قدرت امریکا یا پاکستان و...
در مورد پشتون‌ها و تالبان نیز تا حدودی دچار این اشتباه شده‌ایم. بعضی‌ها چنان در باره تالبان و پشتون‌ها حرف می‌زنند که گویا انان بسیار قوی و حاکم و مسلط بر همه چیز هستند. چنین وصفی از دشمن موجب ترس خود ما می‌شود. بسیاری از مردم خیلی ترسو هستند و همین‌که در باره چیزی ترسناک و قوی صحبت شود، در ذهن خود طرح سازش و مصالحه و تسلیمی را می‌ریزند.
اگر نیک بنگرید، پشتون‌ها و تالبان هیچ چیزی غیر از جنگ و جعل و جهل در چانته ندارند‌. این چیزها براستی در یک نگاه یک موجود ترسناک خلق می‌کنند اما ترسیدن از چنین موجودی نظیر ترسیدن از موجودات به ظاهر ترسناکی است که ما قادر به نابودی ان هستیم‌. مثل گژدم و زنبور و... اما ترس از این چیزها نباید معادل ترس از موجودات واقعن قوی و خطرناک و غیر قابل مهار باشد.
با این حال، قصد ان را ندارم که در دشمن‌شناسی دچار سهل انگاری شویم. عرضم اینکه در ترس، در شناخت دشمن و در معرفی دشمن دقیق و محتاط باشیم. از کاه کوه نسازیم و کوه را کاه نپنداریم.

>>>   مسعود بیگ
هر چند نظر تان جامع و مقبول است و موافقم
اما در مورد خوشحال سادات و یگان حرکات دیگر مردم ما بسیار از ناچاری و نهایت بغض خود را نشان داده و عکس العمل نشان می دهند،
نشان دادن عکسالعمل هم از بیداری است که قابل تقدیر است
>>>   این روز ها ، تعفنِ تفکرِ یک جوجه فاشیست، هوای‌ِ فضای مجازی را آلوده کرده است .
* * *
یکی از عوامل اصلی سقوط جمهوریت ِ وارداتی ، افتادن سرنوشت کشور به دست ِ دوتابعیتی‌ های سوپر فاشیستی بود که تابعیت اول شان را ناخواسته و با تولد و تابعیت دوم شان را با آگاهی و شعور و با تلاش و آزمون بدست آورده و برای حفظ منافع کشور متبوع دوم شان سوگند خورده بودند.
دو تابعیتی های سوپر فاشیست دیسانتی، بر منابع عایداتی مردم فقیر افغانستان همچون مار های خوش خط ‌خال، حلقه زدند و دارایی های مردم را به غارت بُردند و در کشور های متبوع دوم شان سرمایه گذاری کردند.
دوتابعیتی ها ، هیچ سنخیت با مردم و هیچ اطلاع از درد و رنج مردم نداشتند و سرِ سوزنی هم برای منافع افغانستان احساس تعهد نمی‌کردند ، آن ها با عملکرد های عاقبت نا اندیشانه‌ی شان اتفاق و اتحاد در بین مردم را به چالش کشیدند و کشور را به سقوط مواجه کردند و خود با کمترین احساس خطر، فرار را برقرار ترجیح داده به کشور دوم شان گریختند .
Rassul Fedai

>>>   راه و چاره چیست ؟
آنهایی که در تون قبیله تولد و بزرگ شده اند « نه به صد آب که به صد آتش » گند تعصب قبیله از دامان ذهن آنها پاک نمی شود
رسوبات گند تعصب چنان در دل و دماغ آنها ته نشین شده که ارزش های برین و خوش بوی عدالت ، برابری ، همدیگر پذیری ، مهر و عشق آنها را رنج می دهد.
آنکه در تون زاد و پاکی را ندید
بوی خوش آرد بر او رنجی پدید
مولانا
سوال اینجاست که با چنین موجودات انگلی چه باید کرد؟
Omar Mehraban

>>>   خوشحال سادات: شخص که یک ماه قبل از سقوط به امریکا فرار کرد بهتر است از حکومت داری حرف نزند.

>>>   قوماندانی امنیه زابل چقدر عاید داشت که سالانه یک میلیون دلار به حساب خوشحال میریخت؟
حتماً دهقانانی را که کوکنار کشت کرده بودند،اخطار میداد که یا پول بپردازید و یا کشت کوکنارتان را حریق میکنم؟
بدین طریق کشت کوکنار در افغانستان به نه هزار تن ارتقا یافت.
حالا طالبان نیز نمیخواهند مدرک عاید را از دست بدهند و مثل کرزی خواهان کشت بدیل هستند.
در بیست سال گذشته که کشت بدیل پیدا نشد،در چهل سال آینده نیز کشت بدیل پیدا نخواهد شد.

>>>   عذر بد تر از گناه

>>>   ‏بخشی از سخنان خوشحال سادات، معین پیشین وزارت داخله افغانستان، در دانشگاه کمبریج:
‏"حامد کرزی رییس جمهور پیشین، از جنگ‌سالاران دلجویی می‌کرد و آنان را در کابینه اش جا داد. بسیاری از آنان نمایندگان قوم اکثریت نبودند. از همان ابتدا عدالت و برابری قربانی شد.
قوم اکثریت در افغانستان، قبیله پشتون، به حاشیه رانده شد، احساس حقارت کرد. با وجود اینکه رییس جمهور خود از پشتون‌های قندهار بود اما تعداد کمی از پشتون‌های بلند پایه در حکومت جا داشتند، و متاسفانه این افراد تنها به فکر جیب شان بودند؛ نه مردم.
-کریم امینی

>>>   شاداب امین بیگزاد
خوشحال: در افغانستان آرامی است مانند حکومت ظاهر شاه تنها وضعیت اقتصادی مردم بد است و هیچ گونه مشکل دیگری وجود ندارد.
جالب است که خود این جنرال ماشینی در تبعید است و حق رفتن به کشور را ندارد به هر حال جای تعجب است که چنین انسانهای بی ریشه، دزد و خاک فروش یک زمان تا سطح معنیت وزارت داخله کار کرده اند.

>>>   خوشحال سادات نه بلکه خوشحال مفعول گفته شود.

>>>   مقاومت ملی مشت محکم بر دهان نوکران پاکستان و فاشیست های ارگ و طالب و تمام کطن فروشان است.

>>>   خوشحال بچگی خوده در پیش میلر تیر کردهعیب اش نیست

>>>   این معذرت خواهی هیچ دردی را دوا نمی کند. امثال شما اگر دوباره این شرایط به وجود آید باز هم خیانت می کنید. خوشال سادات که خائن بود تو چره خیانت کردی؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است