داستان ایجاد داعش در افغانستان
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۵    ۱۴۰۰/۹/۲۱ کد خبر: 169239 منبع: پرینت

داعش را معصوم استانکزی و حنیف اتمر با کمک امریکایی‌ها و انگلیس‌ها، در زندان‌ها ایجاد کردند. به زندانیان طالبان در زندان‌ها اموزش‌های ویژه داده می‌شد و پس از بیرون شدن از زندان، بیرق داعش را بلند می‌کردند.
اتمر و استانکزی داعش را به هدف ایجاد فشار بر طالبان و نیروهای نظامی- سیاسی شمال ایجاد کردند. افراد داعش اهدافی را در این دو جهت مورد حمله قرار می‌دادند.
امرالله صالح و داکتر عبدالله از این موضوع اگاه بودند و از این بابت حق‌السکوت دریافت می‌کردند.

وقتی ای اس ای از این برنامه اگاه شد، در مرحله اول اقدام به وارد کردن ضربات کوبنده توسط طالبان بر داعش کرد. در این مرحله، چندین بار افراد داعش که به دام طالبان می‌افتادند، توسط چرخ‌بال‌های ارتش نجات داده می‌شدند. در مرحله دیگر، ای اس ای حلقات پراگنده داعش را با شبکه حقانی وصل کرد و به این ترتیب مدیریتش را بدست گرفت.
به همین جهت است که اکنون داعش در یک نگاه دوست و همکار و بازوی طالب دیده می‌شود و در نگاه دیگر رقیب و دشمن طالب.

گفتنی است، زمانی که اتمر رییس شورای امنیت بود، باری از طرف روس‌ها متهم به حمایت از داعش شد. قابل ذکر است که دو هدف عمده داعش که فشار بر طالب و بر نیروهای شمال بوده هنوز هم برای غربی‌ها موضوعیت دارد و از داعش در این دو جهت استفاده می‌شود.

رستم روشنگر
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ایجاد داعش
اتمر استانکزی
نظرات بینندگان:

>>>   به اصطلاح شما نیروی نظامی و سیاسی شما که صرف از چند دزد و لندغر و اختطاف گر ایجاد شده بود فعلاً از داعش بیعت نموده است و تمام ایشان رسماً عضو داعش هستند به همین دلیل سخنان شما صرف یک لاولهب است

>>>   داعش خودش طالب است.

>>>   اعلان بس مهم :
قراراست فرداشب ۲۱ماه قوس ساعت ۹ شب تمام مردم افغانستان برسر بامهای خود نعره ی الله اکبر جهر دهند - شبکه محترم اطلاع رسانی این مطلب رانشر نمایند
از طرف مردم زجر دیده ی کابل

>>>   روشنگر راست میگوید.
اصلاً دوستم میخواست با طالبان در سمت شمال در مقابل اشرف غنی به توافق برسند و یکجا در مقابل اشرف غنی مبارزه کنند،اما اتمر و استانکزی داعش را تشکیل کردند و به سمت شمال فرستادند،تا بین دوستم و طالبان تفرقه ایجاد کنند.
حتی داعش پروپاگند کرده بود که بعد از حادثه یازدهم سپتامبر و حمله امریکا به طالبان و شکست طالبان،دوستم طالبان را در کانتینر ها می انداخت و دروازه کانتینر را بسته میکرد و بالای آنها ضربه میکرد و آنها را میکشت.
حتی داعش به اندازه یی پروپاگند میکرد که بعد از آن که امریکایی ها بالای دوستم اعتراض کردند که این قتل و نسل کشی است،دوستم گفته بود که رفقای امریکایی ما از کشتن طالبان میترسند و کشتن آدم را ندیدند.
اینها را همه پروپاگند کرده بودند.
حتی مانع شدن فرار داکتر نجیب را نیز به دوستم ارتباط میدهند.در حالی که دوستم خودش در آنوقت در کابل نبود.ً😊

>>>   تمام بدبختیها را پشتونیزم در افغانستان ساخته است.

>>>   داعش و ترکیه به افغانستان آورد بزرگترین حامیان داعش در سوریه کشورهای ترکیه و قطر بودند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است