جشن کریسمس در عربستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۲    ۱۴۰۰/۱۰/۴ کد خبر: 169334 منبع: پرینت

عربستان برای نخستین بار اجازه فروش درخت کریسمس و لوازم مربوط به این جشن را داده است.
شفقنا، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی آورده است که عربستان اخیرا و در چارچوب سیاست بازاندیشی و عدم تعصب، اجازه فروش درخت کریسمس و لوازم مربوط به این جشن را داده است.

به نوشته ایسنا، فروشگاه‌هایی در ریاض درخت مصنوعی صنوبر و کلاه بابانوئل و کیک مخصوص کریسمس می‌فروشند و برخی هتل‌ها نیز فضای داخلی خود را با درخت کریسمس تزیین کرده‌اند.
به نوشته این روزنامه قیمت یک درخت مصنوعی صنوبر سه هزار دلار بوده است.

به گزارش میدل ایست نیوز، عربستان طی سال‌های اخیر و به رهبری محمد بن سلمان، ولیعهد، تغییرات اجتماعی گسترده و اصلاحات اقتصادی زیادی انجام داده است که از آن جمله می‌توان به اجازه رانندگی به زنان، امکان ورود آن‌ها به ورزشگاه، باز شدن سینماها، برگزاری کنسرت‌ها و اجازه بازارگردی حین برپایی نماز اشاره کرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جشن کریسمس
عربستان
نظرات بینندگان:

>>>   وظایف قبلی عربستان فعلا به طالبان در افغانستان محول شده است.

>>>   سوسمارخورها

>>>   یکی از بزرگترین جشنواره های سینمایی به شمول رقص وآواز و سرو مشروب در این کشور مقدس در شهر جده با عنوان "جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ" برگزارشد زنان و مردان (ستارگان سینما) دست در دست هم و بی حجاب وگاه نیمه برهنه در مجلسی حضور داشتند که امرای عربستان که کلید دار خانه خدایند در صف اول آن بودند..
وحکومت هایی که کاسه های داغتر از آش استند با احکام سخت گیرانه مردم خود را عذاب میدهند که چی شود؟ مگر خدای عربستان با خدای ما تفاوت دارد؟
یک بار با خود اندیشه کرده اید که این طالبان با این تفکرات مذهبی جایشان در عربستان است؟
توهین به الله بالاتر از این که در سرزمین وحی گوشت خوک کباب شود و مشروبات الکلی نوشیده شود؟
این نمایش مضحک از یک دوگانگی در تبعیت از دین وسنت است.آنکه کلید دار خانه خداست براین باورنیست که اصلا خدایی به نام الله در جهان باشد وگرنه هرگز چنین جسارتی را نمی کرد. این خاندان وهابی به خوبی آگاهند و دین را وسیله ای ساخته اند برای: بریدن زبان مردم
تحمیق افکار عمومی
و مهمتر از آن، استفاده برون مرزی از قداست ها وبدعتها برای به آشوب کشیدن کشورهایی که به جای پرستش الله بتها را میپرستند! مندیل به سرهایی را می پرستند که دین را ملعبه سیاست های غلط خود کرده و به نام دین آرامش از مردم می گیرند ودر حقشان جفا میکنند. برآنها سخت می گیرند و زنان ودختران، این قربانیان ابدی دین فروشان، به جای زندگی کردن، در آتش جهل این روسیاهان تاریخ می سوزند. گویی که در میان این جماعت کدام عاقلی نیست که این توهم چهل ساله که به کابوس بیشتر شباهت دارد را فهم کند و جلوی آن ایستاد شود...
افسوس! افسوس! و امان از جهل! امان از نادانی! امان از تعصب!....
مهاجر ازایران

>>>   عربها اسلام را برای بقیه کشور ها میخواهند نه بالای خودشان

>>>   عیاش ترین مردم جهان همین عربهای امروزی است که شعله جنگ را در کشور های همسایه خود همیشه روشن نگاه داشته و علاوه بر آن خواسته های امریکا ملعون را در کشور عربستان تطبیق میکند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است