افتتاح پارکی در ترکیه به نام یک تروریست چچنی
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۲    ۱۴۰۰/۱۰/۶ کد خبر: 169360 منبع: پرینت

رییس جمهوری چچن گفته است که در رابطه به نام گذاری پارکی به نام یک تروریست در ترکیه، در انتظار جواب ترکیه هستند.
به گزارش اسپوتنیک، رمضان قدیروف رییس جمهور چچن، در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره نامگذاری یک پارک به نام یک تروریست در ترکیه گفت: "وزارت خارجه روسیه قبلاً واکنش نشان داده است، ما منتظر پاسخ (از ترکیه) هستیم."
وی خاطرنشان کرد که امیدوار است رهبری ترکیه تصمیم درستی بگیرد.

پیش از این گزارش شده بود که پارکی در شهر کرفز استان کوجایلی در شمال غربی ترکیه ساخته شده است که مقامات محلی آن را به نام تروریست دودائف (تروریست چچنی) نامگذاری کرده اند.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، در اظهار نظر درباره افتتاح این پارک، تاکید کرد که چنین اقداماتی غیرقابل قبول است، با روح روابط بین دو کشور در تناقض است و نیاز به محکومیت شدید دارد.

در این راستا آقای قدیروف، از وزارت امور خارجه روسیه خواست اقدامات دیپلماتیک را انجام دهد.
قدیروف گفت: "ما ترکیه را خیلی دوست داریم، یک تاریخ غنی، میراث مسلمان که ما نمی خواهیم روابط ما با وضعیتی که قابل فهم نیست خراب شود.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تروریست چچنی
پارک ترکیه
نظرات بینندگان:

>>>   جنرال دودایف از اغاز گران جنگ چیچین برای ازادی چیچین بود ...این جنرال در میان اخوانی های چیچین یک مجاهد و و طنپرست تلقی میگردد مثل بن لادن در بین گلبدینی های افغانستان ولی در میان اکثریت نفوس چیچین اغاز گر جنگهای داخلی خانمانسوز میباشد.
جمهوری فرانسه نیز جاده ای را بنام احمد شاه مسعود کرده است .اگر مقامات شاروالی همان منطقه با مردم افغانستان حتی از مردم پنجشیر مشوره میگرفتند دست به چنین خطایی نمیزدند.اقای اردوغان و حکومتش کار شان شرارت و حماقت است . اردوغان اخوانی اگر دم از اسلام و جهاد میزند بهتر میبود که یکی از شهر های ترکیه را بنام لیلا خالد مبارز فلسطینی که در جنگهای رو در رو با صهیونیستها سالها قهرمانانه جنگید نامگذاری میکرد ...
بامیانی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است