پاکستان اجازه انتقال گندم به افغانستان را نمیدهد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۴    ۱۴۰۰/۱۰/۸ کد خبر: 169370 منبع: پرینت

پاکستان تاهنوز اجازه انتقال پنجاه هزار تُن گندم و داروی کمکی هند به افغانستان را از خاک خود نداده است.
به گزارش هندوستان تایمز؛ پاکستان اجازه انتقال گندم کمکی هند به افغانستان را داده بود، اما تاکنون جلوی ارسال آن را گرفته است.

براساس گزارش این رسانه‌‌ هندی، پاکستان برای حمل‌ونقل گندم از طریق مرز واگه شروط متعددی را در نظر گرفته و به هند گفته که کل محموله ۵۰ هزار تنی باید در ماه دسامبر حمل شود. اما مسوولان در وزارت خارجه هند گفته‌اند که در حال حاضر روزانه حدود ۳۰ تا ۴۰ کامیون به واگه می‌روند و انتقال ۵۰ هزار تن گندم از طریق این مسیر در مدت کوتاه غیرممکن است.

پیش از این وزارت امور خارجه هند گفته بود که به تاریخ ۳ قوس از جانب پاکستان پاسخ دریافته کرده است که این کشور به هند اجازه می‌دهد تا مواد کمکی را از طریق خاک پاکستان به افغانستان بفرستد. این رسانه به نقل از یک منبع در دولت هند گفته است: «انتقال گندم از طریق بندر واگه هنوز آغاز نشده است، زیرا ما هم‌چنان منتظر شنیدن همه موارد از طرف پاکستانی هستیم.»

هندوستان تایمز به نقل از منابع گزارش داده است که رویکرد طرف پاکستان برای هند تعجب‌آور است. به گفته این منابع طالبان این موضوع را با توجه به نیاز فوری به مواد غذایی در بحبوحه بحران انسانی در افغانستان با دولت پاکستان در میان گذاشته بودند.

امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه حکومت سرپرست طالبان، در ماه قوس در سفرش به اسلام‌آباد از رهبران این کشور خواسته بود که اجازه ارسال گندم کمکی هند از طریق خاکش به افغانستان را بدهد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
گندم
نظرات بینندگان:

>>>   پاکستان از بیکفایتی وزرای دفاع پیشین شیرک شده و هر روزه دست به تاخت و تاز به خاک مقدس میزند .
بیاد دارم در دور وزارت دبل فیل ماشال قسیم یک کس ها اعتراز کردند که مشال صایب چرا عکسالعمل نشان نداد .
قیل مشال در جواب گفت شما سر مه راه جوری میکنیین تا عسکرای مه بکشین ، حال ملت ثمر تلخ بیکفایتی دزدان و بیسوادان آن دوران را مزه میکند .

>>>   مشکل اینست این گندم ها باید زیر نظرچرکستان حرام خود و مردار خور انتقال داده شود و علت هم اینست که غلام بچه ها به خوراک چه ضرورت دارند و این ها باید خوراک باداران و خان ها گردد. به عوض هر چه جو و گندم باسی و خراب شده است به ملیشه های عار روان شود، مردم خو روزی رسان دارند و به کمک کسی احتیاج ندارد و اگر هم از گرسنگی بمیرند هذا سعادت و از خوراک های لذیذ و مفت بهشت عربی مستفید میشوند!!!!
آتش‌خاوری

>>>   جالب است!
هندوستان یک و نیم ملیارد نفر خود را توسط کشت و زراعت خود سیر میکند و پنجاه هزار تن گندم دیگر نیز به افغانستان کمک میکند.
اما افغانستان در طول تاریخ با وجود داشتن رمین و آب فراوان،نتوانسته است شکم مردم خود را سیز کند.
از وقتی که من به یادم می آید،در زمان ظاهرشاه مردم گرسنه بودند. در زمان داود خان نیز گرسنه بودند و داودخان خودش نانوایی ها را کنترول میکرد که نانوای ها از ذغاله خمیر نزنند و نان شان کم وزن نباشد.
یک مرتبه داود خان یک نانوای را که نان اش کم وزن بود، مستقیم در تنور نانوایی انداخت و پرسور کرد.
در زمان انقلاب خو دولت به مردم دودی و کالی و کور وعده کرد، اما هیچکدام اش نشد و هر سال میلیون تن گندم از شوروی به افغانستان آمد، اما شکم مردم افغانستان سیر نشد، تا بالاخره شوروی خودش به افغانستان افلاس خط داد و تجزیه شد و از بین رفت.
در زمان مجاهدین آنقدر جنگ بود که مردم نان خوردن از یاد شان رفت و میگفتند که فقط آرامی شود، ما را تیر از نان خوردن.
طالبان آمدند.به بهانه جنگ کشت زار های مردم را حریق کردند.
دولت کرزی و غنی در بیست سال گذشته ده ها ملیارد دلار کمک جهانی را مثل قروت خوردند و چند بند آب برای کشت و زراعت و برق نساختند و برق شان نیز از آسیای میانه می آمد و گندم و آرد شان نیز.
حالا طالبان ماندند و چشم شان به همان ده ملیارد دلار قید شده در امریکا است و فکر میکنند که با گرفتن این ده ملیارد دلار، در آسیا رقیب اقتصادی چین خواهند شد.
افغانستان سالانه هشت ملیارد دلار واردات دارد و صرف چهارصد میلیون دلار صادرات.
بنأ این ده ملیارد دلار مصرف یک ساله واردات افغانستان است و در یک سال خلاص میشود و باز مردم افغانستان گرسنه میمانند.
اما یک امکان وجود دارد:
چون طالبان نظر به دولت های قبلی و جامعه جهانی در عرصه تخنیک و تکنالوزی بند آب سازی و بند برق سازی و کانال سازی برای آبیاری زمین ها،مهارت زیاد دارند،بنأ امکان دارد که این پول ها را درین عرصه سرمایه گزاری کنند و در ظرف یک سال تمام زمین های افغانستان را آبیاری کنند و کشت و زراعت فراوان شود و مردم از گرسنگی نجات پیدا کنند😄

>>>   هند باید از طریق دریا به چابهار ایران کمکها را برساند از ایران به افغانستان برسد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است