طالبان: جهان نیاز دارد ما را به رسمیت بشناسد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۴    ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ کد خبر: 169399 منبع: پرینت

انعام الله سمنگانی، معاون سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید که به رسمیت شناخته شدن افغانستان تنها نیاز امارت اسلامی نه، بل نیاز جهان نیز است.
به گفته او، عدم به رسمیت شناختن امارت اسلامی پیامدهای منفی را در قبال خواهد داشت.
او می‌گوید: «به رسمیت شناخته شدن امارت اسلامی تنها نیاز امارت اسلامی نه، بل نیاز همه جامعه جهانی است. افغانستان یک عضو جامعه جهانی است و بودن تعاملات رسمی میان افغانستان با جامعه جهانی به سود همه است.»

از سوی دیگر، وزیر خارجه روسیه گفته است که به رسمیت شناختن امارت اسلامی بستگی به عملی شدن تعهدات کابل برای ایجاد یک حکومت همه شمول دارد.
به گزارش طلوع، وزیر خارجه روسیه در گفتگو با خبرگزاری تاس آن کشور می‌گوید که به رسمیت شناخته شدن امارت اسلامی به اجرای تعهدات کابل در ایجاد حکومت فراگیر و پیکار با هراس افگنی بستگی دارد.

سرگی لاوروف گفته است به رسمیت شناختن امارت اسلامی در اوضاع کنونی پیش از وقت است.
او گفته است: «هنوز گفتگو در باره به رسمیت شناختن رسمی طالبان زود است. در واکنش به این مساله به تدریج حرکت خواهیم کرد و در هماهنگی با جامعه جهانی به سوی حذف طالبان از فهرست تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌رویم تا شرایط لازم برای شناخت رسمی حکومت تازه در افغانستان فراهم شود.»

از سوی دیگر، رییس جمهور ایران نیز بر ایجاد حکومت فراگیر در افغانستان تأکید کرده است.
حکمت الله میرزاده، استاد دانشگاه گفت: «حکومت همه شمول یکی از نیازهای جامعه سیاسی افغانستان است. اگر امارت اسلامی طالبان تصمیمی بر حکومت داری و تداوم حاکمیت شان دارند، باید به این مساله مهم توجه کنند.»
اما کابل تأکید می‌ورزد که به تعهداتش در برابر جامعه جهانی عمل کرده است. امارت اسلامی می‌گوید که تمرکزاش در سال دو هزار و بیست و دوی میلادی بر خودکفایی افغانستان و تعامل با جهان خواهد بود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
جهان
نظرات بینندگان:

>>>   جهان به تروریست هیج نیازی ندارد

>>>   اعتماد به نفس شما طالبان .....را اگر شغال می داشت تا اکنون شیر شده بود!

>>>   انعام الله سمنگانی با این پوز و قواره واقعآ مانند مگسی که در پشت فبل سوار شده خواب هندوستان را میبیند.

>>>   قانون دیپلماسی اینست که کشور های مستقل برسمیت شناخته میشوند و نه مستعمره ها
آتش‌خاوری

>>>   هیچ راهی جز واگذاری حکومت به مردم افغانستان وجود ندارد بهانه جنگ با امریکا هم دیگر نیست دموکراسی تنها راه حل نجات است طالب انتخابات ازاد زیر نظر سازمان ملل را برای تعیین رئیس جمهور را به رسمیت بشناسد اگر به جای ریاست طلبی به سعادت کشور و ملت افغانستان علاقه دارند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است