انتحار سیاسی-نظامی بسم الله محمدی
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۷    ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ کد خبر: 169413 منبع: پرینت

انتحار سیاسی-نظامی بسم الله محمدی
- سقوط نظام عمدی بود و عامل آن عمل‌کرد رییس جمهور است.
- عامل اساسی قربانی هزاران سرباز و افسر نظام نافهمی و در بسیار موارد تحمیل سلیقه‌ی محب است.
- بربادی نظام قوای مسلح را حلقه‌ی ارگ به بار آورده است.

پس شما خود چه‌گونه وزیر چهار ستاره بودید که با یک تلفن محب پاهای‌تان ‌لرزید. آیا معنای قاطعیت وزیر دفاع را می‌دانید؟ وزیر دفاع یعنی وزیر جنگ، قدرت و صلاحیت بی‌ پایان. وقتی از پنجره‌ی اطاق دیدید که چرخ‌بال‌های رییس جمهور در حال فرار است چرا امر نکردید تا در ظرف چهار دقیقه جیت‌های قوای هوایی رییس‌جمهور را برگردانند یا با شلیک نابودش سازند. چرا قوای هوایی را از دست دادید؟ آیا این ضعف استراتژیک و ناتوانی شرم‌آور تخصصی شما را به نمایش نمی‌گذارد؟ آیا شما خود نمی‌گویید که رییس‌جمهور خیانت ملی را مرتکب شده بود؟ وقتی شما دانستید که امرالله صالح به پنجشیر فرار کرده چرا ارگ را در حیطه‌ی قدرت قرار ندادید؟ شما چه کم داشتید؟ چرا حکومت نظامی را از بهترین جنرالان ارتش و پولیس شکل ندادید؟ چون شما از صلاحیت قانونی تان استفاده نتوانستید.

آن‌گاه، بلی شما بهترین کار برای نجات خود کردید و با دیپلومات‌های اماراتی به میدان هوایی رفتید تا به دوبی فرار کنید. آیا زنده ماندن شما هزار بار ننگین‌تر از مرگ پرافتخار نبود؟ وقتی نازیست‌ها مسکو را انحصار کردند وزیر دفاع و استالین تصمیم گرفتند که اگر اسیر دشمن شدند هم‌دیگر شان‌را جوان‌مردانه شلیک خواهند کرد. چرا نمی‌گویید که وزیر بی‌کفایت و ترسو بودید؟ چرا نمی‌گویید که شهامت جنگیدن را نداشتید؟ چرا نمی‌گویید که تلفن حقانی با محب گلیم اقتدار پوشالی شما را بر چیده بود. چرا نمی‌گویید که اگر محب می‌خواست همراه‌شان در چرخ‌بال در کنار بی‌بی‌گل به ازبیکستان فرار می‌کردید.

وقتی در شرایط جنگی، وزیر جنگ می‌شوید، معنایش این‌ست که شما مسوولیت امنیت و دفاع تمام کارمندان دولت را دارید. این خطیرترین مسوولیت سیاسی‌ یک ارتشی است. آیا شما می‌دانید که بالای کارمندان دولت شما چه آمد؟ آن‌ها بی‌صلاحیت، اهانت، تحقیر و بی‌همه‌چیز شدند. شما ایتوریته‌ی یک نظام را در پای سگان ریختید و خود به امارات متحده پناه بردید. آیا می‌دانید تاریخ در مورد شما چه‌گونه داوری خواهد کرد؟ این را می‌دانیم که امریکایی‌ها با طالبان معامله کرده بودند. اما شما باید در برابر معامله بخاطر نجات هم‌سنگران تان که تا امروز مورد شکنجه و آزار ط‌البان قرار می‌گیرند، مقاومت می‌کردید و پیش‌شرط‌های را می‌گذاشتید و یا خود را فدا می‌کردید. مانند یک مرد، یک نظامی با افتخار!

ببینید همه‌ی نکاتی را که شما در یادداشت تان مطرح می‌کنید بار سنگین حقوقی نخست برای اشرف غنی، سپس محب و سوم به خود شما دارد. شما وزیر جنگ بودید. وقتی وزیر جنگ با مباهات رفتن و فرارش را توجیه می‌کند، محکوم به دادگاه وجدان یک ملت است. شما همان روزی را که این سمت را پذیرفتید، باید این مسوولیت خطیر را درک می‌کردید.

ملک ستیز


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بسم الله محمدی
وزیر دفاع
نظرات بینندگان:

>>>   اقای ملک ستیز فکر میکنم .....استی،چون فکر میکنید که بسم ا.... پشقل دوز به اساس لیاقت وکفایت نظامی وزیر دفاع تعین شده بود در حالیکه این خبیث دری مقطع حساس به منظور انتقال صللاح ومهمات به پنجشیر از طرف اربابان امریکایی اش وزیر تعیین شد. ودرین راستا موفقیت مزیدی به دست اورد که صدها تانکهای مدرن امریکایی هاموی وده ها هلیکوفتر وهزارها میل اسلحه خفیف وثقیل را به پنجشیر انتقال داد که لله الحمداین دسیسه اشغالگران بسیار به سادگی به کمک الله منان خنثی شد ونقشه تباهی افغانستان نقش بر اب گردید.
جمال کمال از کابل.

>>>   وقتی که امریکا با طالبان قرار داد امضا کردند که شما اجازه ندارید به شهر ها حمله کنید،به چه معنی بود؟
به این معنی که ولسوالی ها و قریه جات از شما باشد.
وقتی که طالبان ولسوالی ها و قریه جات را تصرف کردند، قوای افغانی با همکاری قوای امریکایی مواضع طالبان را بمبارد گردند. اما طالبان بنا بر قرارداد امنیتی که با امریکایی ها امضا نموده بودند، عکس العمل تشان ندادند و منتظر ماندند تا نظر به معاهده، تمام قوای امریکا و ناتو از افغانستان خارج شوند.
بعد از خروج قوای خارجی از افغانستان ، دولت افغانستان دو گزینه داشت:
یا باید در مقابل طالبان میجنگید. در صورتی که طی بیست سال گذشته قوای بین المللی طالبان را نیست و نابود کرده نتوانست،دولت چگونه آنها را نابود میکرد؟
معلومدار نمیتوانست و جنگ دوامدار میشد و قوای خارجی بیرون شده بودند و نظاره گر جنگ دولت افغانستان و طالبان میبودند.
بنأ دولت تصمیم گرفت ازین که ده ها سال دیگر این جنگ ادامه پیدا کند و میلیون ها نفر دیگر درین جنگ تلف شوند،بهتر است،تسلیم شوند.
دولت داکتر نجیب نیز بعد از خروج قوای شوروی از افغانستان،چند سال مقاومت کرد، اما بالاخره با قطع کمک های مالی و تسلیحاتی شوروی که تجزیه شده بود و پیوستن دوستم به احمد شاه مسعود،سقوط کرد.
سرنوشت دولت جدید نیز چنین شد.

>>>   دفاع با کدام قوا ؟ قوای خیالی که وجود خارجی نداشت ، از کدام افتخار صحبت می کنید ؟ سلاح و حمایت مالی که هیچ ،حتی لباس های زیرتان توسط امریکا و غرب تهیه می شود ایا بازم این افتخار افرین است ، با چند صد ادم چرسی و فاسد که نمیتوان کشور را اداره کرد ، دولت نبود فساد خانه بود ،
حبیب الله یوسف زی

>>>   این بسم الله محمدی یک احمق سیاسی و یک ترسو است که مانند برده در زیر فرمان شخص فاسد، دروغگو، فاشیست و روانی غنی احمدزی دزد و فاسد بود پس این ملا بسم الله از غنی هم فورمایه تر و پائین تر است که از غنی فرمان برده است از این خائنین ترسو کاری ساخته نیست باید مردم افغانستان این رهبران کاغذی دروغی را به زباله دان تاریخ پرتاب کنند بعد از این نوبت جوانان شجاع، هشیار و آزاده است که افغانستان را آزاد و آباد میکنند

>>>   باید همه دولت ها و کشور در ارس نظام از آدم های با تجربه کار گرید نه از بچه های خورد مانند محیب و فضلی

>>>   یک جوان پیدا شود از همین جنرال پشقل پشقل صفت و پشقل نما بپرسد که تو پشقل چی بودی؟ و اکنون پشقل چی هستی؟
تو یک انسان بیغیرت و بی همت
تو یک انسان بی هدف و بی شعور
تو یک انسان بی برنامه و بی مقصد مانند داکتر عبدالله عبدالله یک یک آرایشگر بیش نیست هستی!
تو نامرد اگر چنین برنامه داشتی چرا به هزاران جوان وطن را چی از طالب و چی از اردوی ملی را به کشتن دادی؟
او بیغیرت و بی ننگ!
تو وزیر دفاع بود اما خودت ثابت ساختی که پشقل هستی پشقل

>>>   ...به تو پشقل فروش دزد حیف نام وزیر دفاع که بالای شمما نهاده بود تو یک بسم الله لندغر دزد و پست بودی و خود میدانستی که هیچ مولی نیستی صرف دزدی و غارت لندغری دیگر کار نداشتی تهداب فامیلی ات خراب و هرزه بود که اولاد نا اهل تربیه کرده بودی وتمام روز بالای فاحشه ها همرایی دیگر پنجشیری دزد زد و خورد می‌کرد ....به انسان مانند تو پشقل فروش

>>>   یک جوان پیدا شود از همین جنرال پشقل پشقل صفت و پشقل نما بپرسد که تو پشقل چی بودی؟ و اکنون پشقل چی هستی؟
تو یک انسان بیغیرت و بی همت
تو یک انسان بی هدف و بی شعور
تو یک انسان بی برنامه و بی مقصد مانند داکتر عبدالله عبدالله یک یک آرایشگر بیش نیست هستی!
تو نامرد اگر چنین برنامه داشتی چرا به هزاران جوان وطن را چی از طالب و چی از اردوی ملی را به کشتن دادی؟
او بیغیرت و بی ننگ!
تو وزیر دفاع بود اما خودت ثابت ساختی که پشقل هستی پشقل
پنجشیری های تان یک ورد زبان دارند که میگویند:
گاو شیری از برج کوسش معلوم است!
اما تو یک انسان بسیار بی غیرت و ترسو و بزدل و مادیات پرست بودید شما یک انسان زنچو و ایزک دول بودی او بی غیرت او نامرد و بی ننگ او انسان بی حیثیت و بی وجدان چی ضرورت است که پرپره ناحق نوشته کردی اگر چی خواستی که خود را برائت بدهی اما غافل از اینکه یک بار گو خوردی خوب شکم سیر با بی غیرتی و گریز اما بار دیگر باز گو خوردی که از بغل های دهنت سر داد آن هم با نوشتن چنین چرندیات ات.
دوستان مرا ببخشید که زیاد ناسزا به این مردک بی غیرت و بی ننگ گفته ام

>>>   وزیر دفاع خودت بودی، معاون اول صالح بود، دیگه وزیر اخلاقی بود، دیگه وزیر معنوی بود، جنرالان تا از حساب بیرون بود، قوماندان سری خانه داشتین چرا غلفت کردین؟ یک تک شد فرار کردین هالی آمدی غنی ره ملامت میکنید؟ غنی برنامه داشت و شما برنامه ای دزدی ، بیغیرتی، و معامله گری داشتید

>>>   آقای ستیز سلام !
حرف های شما بسیار دقیق و بجاست اما فراموش نشود که فرار شاهان و وزیران و قدرتمندان و حاکمان در افغانستان ، ریشه تاریخی دارد . گویا هیچ رجال سیاسی که آراسته با ارزش های انسانی باشد ، در جامعه افغانستان سربالا نمی کند ، گویا همه حکومتگران زمانی که به قدرت می رسند ، پیشاپیش راه های فرار را نیز برای خود هموار می سازند . فرار افراد بزدل و خاین در افغانستان رسم دیرینه و تاریخی است . فقط در صد سال اخیر تنها سردار داود بود که شرافتمندانه در برابر مزدوران روس ایستاد و تسلیم دشمن نشد . ما چه می دانیم اگر داودخان غافلگیر نمی شد ، شاید او نیز فرار را بر قرار ترجیح می داد .

>>>   آقای ستیز
در تئوری آنچه شما نوشتید کاملا" دقیق است اما در عمل در جمهوری سه نفره غنی خارج از این مثلث شوم کسی صلاحیت نداشت.
ایرادی که بر وزیر دفاع وارد است این است که چرا این مقام بی صلاحیت را پذیرفتند؟؟؟
به هر حال ریشه مقاومت در آب است و جوانه ها در هال سرزدن و امید در حال شگوفایی.

>>>   عجب حرفه‌ای واقعیت را گفتین

>>>   وقت گرانبهایت را عبث مکن، این ها داستان هایی پوپنک زده یی بی شرم ترین افرادی است که ملک و ملت را تباه کردند.
آتش‌خاوری

>>>   تشکر جناب ملک ستیز واقیعت بیان کردید.

>>>   ضربت علیهم الذله والمسکنه وباوءابغضب علی غضب
گروه از انسانهادربرابر مال ومنال وجاه ومقام همه ارزش های مادی ومعنوی خودرا گرو نموده اند گویا اینها نه به حیثیت وابروی دنیای ارزش میدهند ونه به عذاب الهی ومواخذه ای اخروی معتقد اند چند کس را که من میشناسم همین بسم الله که از سالیان دراز بدینسوعاشق پول ومقام است وقانونی وهردو برادر قهرمان ملی وبرادر مارشال بزرگ افغانستان وخیلی های دیگراز مقامات سابق تا یک وقت در صدد جمع پولهای باد اورده بودند وکنون برای حفظ وامنیت ان از همه چیز گذشته اند ولی عذاب الهی وانتقام خون شهدا وخون بهای شهدای مظلوم حتما گریبان گیر اینها شده در دنیا واخرت مستوجب عذاب الهی خواهند شد یکی در بن معامله کردودیگرش در کابل این غلام بچه های واقعی خارجی ها که هردویش هم اتفاقا تحصیلات اسلامی دارند در مزدوری واجیرشدن وغلام بودن دست حکمتیار وغنی وکرزی وعبد الله را از پشت بسته اندحیف به ان فورم ونشان اردوی ملی که با استفاده از ان ملت وکشور را به معامله گرفتند یکی از صاحب منصب های اردو حکایت کرد طیاره ای کابل بانک <پامیر > سقوط نمود خلیلی فیروزی با یک ملیون دالر در وزارت دفاع امد که به هر شکل میشود توسط هلیکوبتر های اردو ان را پیدا کنند ننگ وزارت دفاع را همین فورم ونشان پوش فعلی بعهده داشت بالای فیروزی به سیاست گفت برو حالا وقت همین کارها نیست وبکس را در دفتر بگذار وتو برو این وظیفه ای ما است و... خلیل فیروزی بکس دیپلومات یک ملیون دالری را به دفتر جناب وزیر !!!گذاشت ورفت طیاره توسط هلیکوبتر های ارد پیدا شد ولی ازان پول تا هنوز خبری نیست ونا پدید شد دیگر صاحب منصب حکایت کرد یک کمر بند عسکر منتها شاید پنج دالر باشد ولی چهارصد هزار کمر بند هرکدام به دوازده دالر قرار داد شد تفاوت زیاد نیست سه ملیون ودوصد هزار دالر است وقتی از یک کمر بند اینقدر از دریشی وبوت و.... چقدر به حیب ملا بسم الله رفته باشد قرار داد تیل ومواد خوراکه و... ولی این همه مبالغ هنگفت در برابر وطن وملت که اینها خیانت کردند به پشیزی نمی ارزد ولی اینها ها که وجدان واحساس وایمان ندارند هنوز در پی استفاده جوی ومعامله اند وبد بختانه جنایات خودرا توجیه هم میکنند گویا ملت را نادان وبی معلومات پنداشته اند والله دلم به احمد شاهی مسعود میسوزد با چه پرسونل وافرادی مواجه بوده غضب الله علیهم ولعنهم امین یا رب
حاجی ولایت خان صافی مقیم پاریس

>>>   ای ستیز متیز با چه میگه ،مه کشته میشدم ای پیسا ره کی خرچ میکرد نام مه ره خود امریکایا شاه مانده بودند شاه دزا میفامی امیالی قی پیسه گورت میکنم گور میفهمی نام مه شاه دز زردوست اس نه وطن دوست .

>>>   همین گریز گریز خو بسم الله محمدی شروع کرد باور کنید .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است