چهل چرخبال افغانستان در تاجیکستان و ازبیکستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۴    ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ کد خبر: 169418 منبع: پرینت

مقامات در حکومت طالبان تایید می‌کند که بیش از ۴۰ چرخبال افغانستان در پی سقوط حکومت پیشین به تاجیکستان و ازبیکستان منتقل شده است.
به گزارش طلوع‌، انعام الله سمنگانی، معاون سخنگوی حکومت طالبان می‌گوید، بیش از چهل چرخبال افغانستان به کشورهای همسایه بخصوص به تاجیکستان و ازبیکستان از سوی منسوبین اداره پیشین کابل انتقال داده شده و برای بازگرداندن چرخبال‌ها، گفت‌وگوها آغاز شده است.
سمنگانی می‌افزاید، گفتگوها در این باره با مقام‌های تاجیک و ازبیک انجام شده، اما این دو کشور تاهنوز حاضر نشده اند که این چرخبال‌ها را به افغانستان تحویل دهند.

بر بنیاد آمارها، افغانستان تا پیش از سقوط حکومت پیشین بیش از ۱۶۴ چرخبال داشت؛ هرچند تاهنوز روشن نیست که چه تعداد این چرخبال ها در افغانستان مانده، اما امارت اسلامی تأیید می‌کند که در پی سقوط حکومت پیشین، ده‌ها چرخبال به کشورهای همسایه افغانستان منتقل شده است.
معاون سخنگوی طالبان گفت: «بیش از چهل چرخبال افغانستان به کشور های همسایه بخصوص به تاجیکستان و ازبیکستان از سوی منسوبین اداره پیشین کابل انتقال داده شده و برای بازگرداندن چرخبال ها، گفتگو ها آغاز شده است.»
از سوی هم، عنایت الله خوارزمی، سخنگوی وزارت دفاع حکومت طالبان گفت: «بارها از حکومت‌های این دو کشور درخواست شده تا این چرخبال ها را به حکومت کنونی افغانستان مسترد بکنند. البته آنها هم ملاحظات شان را داشته اند و تاحال تسلیم نکرده اند.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
چرخبال
تاجیکستان
ازبیکستان
نظرات بینندگان:

>>>   همان بهتر است که در همانجا باشند ورنه در کمتر از یک هفته یا پارچه پارچه میشوند و به قیمت پوپنک به چرکستان لیلام خواهند شد و یا هم به عراق خواهند فروخت. هلی کوپتر های دیگر راچه کرده اند؟؟؟؟؟
آتش خاوری

>>>   چرخبال ها مال ملت است و نباید به طالبان دزد و فاشیست تسلیم داده شود.

>>>   ضرب المثل است
خر چه دانند حلوا قند نبات
جوالی کاه باشد باری تهی روباط

>>>   بیایید عاقلانه فکر کنیم . مگر پول این چرخبال ها را ما داده بودیم . اینها را امریکا به شمول کومک به ارتش افغانستان داده بود از این حیث ماننده چرخبالهای دیگر که با اوکرایین داده شد اینها هم به لیلام میرود چه با طالب چه بی طالب ملک و کشور ما کنون صاحب ندارد

>>>   باید این طیارات بدولت مردمی آینده تحویل داده شود طالبان بزودی شکست میخورند و راهی پاکستان میشوند.

>>>   دومی و سومی 'لایک' از طرف آتش خاوری

>>>   چرخبالها مال ملت است؟
ملت اختیار تنبان و حال ریش خود را ندارد مگر زنده ماند از گرسنگی تلف نشد کدام چرخی با این ها بزند؟

>>>   دراین کشور صلاحیت ریش به مردم نیست اگر طیاره ها به کشور گردانیده شود پرزه شده به پاکستان فرورخته خواهد شد این حکومت ظالم است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است